iPhone 11, X, XS, XR Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir ? [Pil Yüzdesi Açma]

iPhone’da pil yüzdesi nasıl gösterilir ? iPhone’da pil yüzdesi nasıl açılır ? iPhone 11, X, XS ve XR’de pil yüzdesi nasıl gösterilir ? iPhone’da üst kısımda pil yüzdesi nasıl gösterilir ? Bu yazımızda sizlere yeni model iPhone modellerinde pil yüzdesinin nasıl gösterildiğini anlattık. İşte detaylar.. 

Günümüzde teknoloji her ne kadar gelişse de teknolojik cihazların şarj süreleri konusunda büyük bir gelişme ne yazık ki yaşanmıyor. Her ne kadar eskiye nazaran bu konuda ufak bir gelişme yaşansa da pil konusunda kullanıcıları tatmin eden bir gelişme yaşanmıyor.

Hal böyle olunca da kullanıcılar özellikle de telefon kullanıcıları cihazlarının şarj durumlarını gün içerisinde oldukça sık kontrol ediyor. Hatta telefon kullanıcılarının gün içerisinde en çok baktığı kısmın pil durumu kısmı olduğu söyleniyor.

Bu sebeple kullanıcılar da en çok kontrol ettiği ve göz attığı bu kısmın en pratik ve en kolay şekilde kontrol edebileceği yer de bulunmasını tercih ediyor. Günümüzde neredeyse tüm akıllı telefonlarda pil durumu cihazların ekranlarının sağ üst köşesinde görünüyor. Bu kısımda kullanıcılar pil işaretinin doluluk görünümünü ve yüzde oranını görebiliyor.

Ancak bu durum yeni nesil iPhone modellerinde tam anlamıyla böyle olmuyor. Apple iPhone X modeli ile birlikte artık pil yüzdesini ekranın sağ üst köşesinde göstermiyor. Bildiğiniz üzere X’den önceki iPhone modellerinde ekranın sağ üstünde yer alan pil işaretinin hemen altında pil yüzdesi pil ayarları kısmından aktif hale getirilebiliyordu. Bu durum ne yazık ki yeni model iPhone modellerinde yok. Yeni model iPhone modellerinde ekranın sağ üst köşesinde sadece pil işaretini görüntüleyebilir ve pil durumunu (doluluğunu) görsel olarak takip edebilirsiniz.

Peki iPhone X, XS, XR ve 11 Modellerinde Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir ? 

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere yeni iPhone modellerinde ekranın sağ üst köşesinde pil durumunu kademeli bir şekilde görsel olarak görebilirsiniz ancak pil yüzdesini bu kısımda ne yazık ki görememekteyiz. Bu kısımda pil yüzdesi göstermek ne yazık ki imkansız. Belki Apple ilerleyen zamanlarda yeni iOS güncellemesinde bu kısımda pil yüzdesini göstermeyi tekrar aktif hale getirebilir.

Dilerseniz yeni model iPhone modellerinde pil yüzdesini 2 farklı kısımdan basit bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. 

iPhone’da pil yüzdesi 2 farklı şekilde görüntülenebilir. Bunlar;

  1. Denetim merkezinden pil yüzdesini görme.
  2. Araç takımları kısmından pil yüzdesini görme.

1.seçeneğimiz yoluyla pil yüzdesini görüntülemek için; ekranın sağ üst köşesinden parmağınızı aşağı doğru iterek denetim merkezini açın. Denetim merkezinde yukarıdaki sol tarafta bulunan ekran görüntüsünde ok ile belirttiğimiz kısımdan pil yüzdenizi görüntüleyebilirsiniz.

2.seçeneğimiz yoluyla pil yüzdesini görüntülemek için; ana ekranı sağ tarafa doğru atarak araç takımları kısmından pil durumlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Araç takımları sayfasında pil yüzdeniz yoksa sayfanın sonunda bulunan ‘düzenle’ kısmından pil araç takımını ekleyerek bu sayfada pil yüzdenizi yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz şekilde görüntüleyebilirsiniz.

NOT: iPhone 8 ve önceki modellerde pil yüzde ekranın sağ üst köşesinde gösterilebiliyor. Pil yüzdenizi durum çubuğunda görüntülemek için ”BURADA” yer alan yazımızdan gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere yeni model iPhone modellerinde pil yüzdesinin nasıl görüntülendiğini anlattık. Dilerseniz konu ile ilgili tüm görüş,soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.