instagram gönderi linki paylaşma

Instagram’da Gönderi Link’i (URL’si) Nasıl Kopyalanır?

Instagram gönderi Link’i nasıl kopyalanır? Instagram’da herhangi bir paylaşımın URL’si nereden, nasıl bulunur? Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir gönderinin URL’sinin nereden, nasıl kopyalanabileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan Instagram’da ”Gönderi URL’si kopyalama” imkanını gösterdik.

Instagram’daki kullanıcılar Instagram’daki paylaşımların (gönderilerin) URL’sini pratik bir şekilde gönderi sayfasından kopyalayabiliyor.

Ardından kullanıcılar bu kopyalamış oldukları gönderilerin URL’sini diledikleri yere yapıştırabiliyorlar. Kullanıcılar kopyaladıkları bu URL’yi anında herhangi bir sohbet uygulaması ile diledikleri kişi ile paylaşabiliyor veya not uygulamaları aracılığı ile daha sonra erişebilmek adına bu bağlantıyı kaydedebiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan Instagram’da gönderi URL’si kopyalama işlemi ile sizde dilediğiniz zaman, anında uygulayabilirsiniz.

Peki Instagram’da gönderi URL’si nasıl kopyalanıyor ? Instagram’da herhangi bir gönderinin linki nereden, nasıl bulunuyor? Kullanıcılar Instagram’da herhangi bir paylaşımın URL’sini pratik bir şekilde kopyalayabiliyor. Sizde Instagram’da herhangi bir gönderinin URL’sini kopyalamak istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram’da Gönderi Link’i Nasıl Kopyalanır?

Instagram’da herhangi bir gönderinin linkini kopyalamak için;

1-Öncelikle cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

2-Ardından gönderi URL’sini kopyalamak istediğiniz paylaşımı açın.

3-Sonra URL’sini kopyalamak istediğiniz ilgili gönderinin sağ üst köşede yer alan ”yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun.

4-Daha sonra karşınıza bir alt pencere gelecektir. Bu pencereden ”Bağlantı” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili gönderinin URL’si kopyalanmış olacaktır. Artık kopyalamış olduğunuz bu URL’yi dilediğiniz her yere yapıştırabilirsiniz.

URL’yi herhangi biri ile paylaşmak isterseniz; herhangi bir sohbet uygulamasında sohbet penceresine yapıştırın gönderin veya URL’yi herhangi bir yere not etmek isterseniz; not defteri gibi herhangi bir not tutma uygulamasına bu URL’yi yapıştırın ve kaydedin.

İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da gönderi URL’si kopyalama işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konuyla ilgili tüm teknik sorularınızı veya sorunlarınızı aşağıdaki “yorumlar” bölümünden bize iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…