WhatsApp tek seferlik fotoğraf atma

WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl Atılır?

WhatsApp’ta tek seferlik fotoğraf nasıl atılır? Whatsapp’ta tek gösterimlik fotoğraf nasıl gönderilir? Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ta tek seferlik yani bir diğer deyişle tek sefer görüntülenebilen fotoğraf atma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Whatsapp getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan WhatsApp’ta ”Tek Seferlik Fotoğraf Gönderme” imkanını gösterdik.

WhatsApp’ta kullanıcılar isterlerse sohbet ettikleri ile kişilere tek seferlik yani tek gösterimlik fotoğraflar gönderebiliyor. Böylelikle kullanıcılar, başkaları tarafından bir daha görülmesini istemediği, tek sefer görüntülenmesini istedikleri fotoğrafları rahatça paylaşabiliyor.

Hali hazırda uzun bir süredir WhatsApp’ta yer alan bu özellik ile birçok kullanıcı çoğu zaman tek seferlik fotoğraf paylaşımında bulunuyor. Sizde isterseniz WhatsApp’ın bu özelliği ile tek seferlik fotoğraf paylaşımını pratik bir şekilde istediğiniz her an yapabilirsiniz.

Peki Whatsapp’ta tek seferlik fotoğraf gönderme işlemi nereden, nasıl yapılıyor? Kullanıcılar Whatsapp’ta istedikleri kişilere dilerlerse tek sefer göstermelik fotoğraf gönderme işlemini sadece bir kaç adım yoluyla, pratik bir şekilde yapabiliyor. Sizde Whatsapp’ta tek seferlik fotoğraf atmak istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

WhatsApp’ta Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl Atılır?

WhatsApp’ta tek seferlik fotoğraf atmak için;

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- Whatsapp uygulamasında tek seferlik fotoğraf göndereceğiniz kişinin sohbet penceresini açın.

3- Sonra ilgili sohbet penceresinde sağ alt köşede yer alan ”Kamera” simgesine dokunun. fotoğraf galerisine en üst kısımdan sohbet ettiğiniz kişinin isminin yazdığı alan dokunun.

4- Daha sonra karşınıza cihazınızın kamerası açılacaktır. Buradan ön ya da arka kameranız ile fotoğraf çekebilir ya da hemen sol alt köşede yer alan ”Galeri” ikonuna dokunarak cihazınızdaki fotoğraf galerisine gidebilir ve buradan göndermek istediğiniz fotoğrafı seçebilirsiniz.

5- Fotoğraf çekme ya da seçme işleminin ardından ilgili fotoğrafın yer aldığı ekranda sağ alt köşede yer alan ”1 (Bir)” ikonuna dokunun. Bu ikona dokunduktan sonra ekranınızın tam ortasında ”Fotoğraf bir kez görüntülenecek şekilde ayarlandı.” uyarısı belirecektir. Ayrıca ”1 (Bir)” ikonu da değişmiş olacaktır.

6- Bu ayarlamanının sonunda artık tek yapmanız gereken sağ alt köşeden ”Gönder” ikonuna dokunmak olacaktır.

WhatsApp tek seferlik fotoğraf atma

Tüm bu adımların sonunda ilgili fotoğrafınız karşı tarafa sadece bir kez görüntülenmek üzere gönderilmiş olacaktır. İlgili kişi fotoğrafı açtıktan sonra bir daha hiçbir şekilde tekrardan açamayacak yani görüntüleyemeyecektir.

İşlem bu kadar basit.

Not: Şunu da belirtelim; ilgili görseli fotoğraf çekerek paylaştığınızı varsayarsak sizde ilgili fotoğrafı bir daha görüntüleyemeyeceksiniz. Galerinizde olan herhangi bir fotoğrafı galeriye giderek tekrar görüntüleyebilirsiniz ancak fotoğraf çekme yoluyla bu methodu uygularsanız ne yazık ki atmış olduğunuz fotoğrafa sizde bir daha erişemeyeceksiniz. Bu sebeple gönderdiğiniz fotoğrafın bir yedeğinin sizde kalmasını istiyorsanız önce fotoğrafı normal bir şekilde cihazınızın kendi kamera uygulaması ile çekin ve ardından Whatsapp’ta galeriden bu fotoğrafı seçip tek gösterim metodu ile gösterin.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında tek seferlik fotoğraf gönderme işleminin nereden, nasıl yapıldığını göstermek istedik. Konuyla ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıda yer alan “yorumlar” bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…