Whatsapp qr kodu nereden nasıl paylaşılır

WhatsApp QR Kodu Nereden, Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp’ta QR kodu nasıl paylaşılır? Whatsapp’ta QR kodu nasıl okutulur? Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ta QR kodu paylaşma ve okutma işlemlerinin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Whatsapp getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan WhatsApp’ta ”QR Kodu Paylaşma” imkanını gösterdik.

WhatsApp’ta kullanıcılar isterlerse QR kodu okutarak kişi bilgilerini başkaları ile pratik bir şekilde paylaşabiliyor. İlgili işlem WhatsApp uygulaması içerisinden sadece birkaç adım yoluyla uygulanabiliyor.

Oldukça basit olarak uygulanabilen QR kod paylaşma yöntemi ile sizde saniyeler içerisinde Whatsapp kişi kaydınızı başlarına hemen gönderebilirsiniz.

Bu işlemi uygulamak için tek yapmanız gereken Whatsapp uygulamasında ayarlar kısmından QR kodunuzun olduğu alana gitmek. Burada karşınıza çıkacak olan QR kodunu isterseniz Whatsapp, Instagram, Mail vb. gibi birçok yöntem ile paylaşabilir, isterseniz de kişi bilginizi kaydetmek isteyen kişiye kişinin kamerası yöntemi ile okutabilirsiniz.

Peki Whatsapp’ta QR kod nereden, nasıl görüntüleniyor? QR kod nasıl paylaşılıyor? QR kodu okutarak kişi bilgisi paylaşma işlemi nasıl yapılıyor? Tüm bu sorularınızın cevabını arıyorsanız; aşağıda belirttiğimiz açıklamaları okuyun ve uygulayın.

WhatsApp’ta QR Kodu Nereden, Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp’ta QR kodunuzu paylaşmak için;

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- Whatsapp uygulamasında ”Ayarlar” kısmına gidin.

3- Sonra ayarlar sayfasında en üstte adınızında yer aldığı profil bilgileri kısmının hemen sağ tarafında bir ”QR kod ikonu” yer alacaktır buna dokunun.

4- Daha sonra karşınıza QR kodunuz açılacaktır. Buradan QR kodunuzun görüntüsünü paylaşmak için; ekranın en üst sağ köşesinde yer alan ”Paylaş” ikonuna dokunun.

5- Ardından karşınıza gelecek olan paylaşma methodlarından (Whatsapp, Twitter, Instagram, Mail vs.) istediğinizi seçerek paylaşma işlemini tamamlayın.

Bu adımların sonunda QR kodunuz bir ekran görüntüsü şeklinde gönderdiğiniz yere ulaşacaktır.

İşlem bu kadar basit.

Whatsapp QR Kodu Nasıl Okutulur?

WhatsApp QR kodu okutarak kişi eklemek için;

1- Eklenecek kişinin QR kodunu görüntüleyin.

2- Sonra kişinin ekleneceği cihazın kamerasını açın ve bu QR kodu okutun.

3- Daha sonra ilgili cihazda Whatsapp uygulaması açılacak buradan kişiyi kaydedin.

İşlem bu kadar basit.

Not: Şunu da belirtelim; QR kodunuzun başkaları tarafından daha sonra paylaşıldığını düşünürseniz ve bu sebeple Whatsapp’ınıza birçok yerden mesaj geldiğiniz düşünüyorsanız; dilerseniz QR kodunuzu sıfırlayarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Whatsapp QR kodunuzu aşağıdaki adımları uygulayarak sıfırlayabilirsiniz.

WhatsApp QR Kodu Sıfırlama (Yenileme) Nasıl Yapılır?

WhatsApp QR kodunuzu sıfırlamak (değiştirmek) için;

1- İlk olarak Whatsapp uygulamanızı açın ve buradan ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında en üstte isminizinde yazdığı profil bilgisi kısmının hemen sağ tarafında yer alan ”QR kod ikonuna” dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan QR kodunuzun hemen altında yer alan ”QR kodunu Sıfırla” yazısına dokunun ve karşınıza gelecek olan onay penceresinden tekrar ”Sıfırla” yazısına dokunun.

Bu adımların sonunda QR kodunuz yenilenmiş ve değişmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında QR kodu paylaşma ve okutma işlemlerinin nereden, nasıl yapıldığını göstermek istedik. Konuyla ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıda yer alan “yorumlar” bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…