Connect with us

DİZİ&FİLM

Dark 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak ?

Dark dizisinin 3.sezonu ne zaman yayınlanacak ? Dark 3.sezon başlangıç tarihi nedir ? Dark dizisi 3.sezonda bitecek mi ? Dark dizisinin 3.sezonu kaç bölümden oluşacak ? Dark dizisinin 3.sezonunda neler olacak ? Bu yazımızda sizlere Netflix’in popüler dizilerinden olan ”DARK” dizisinin 3.sezonu hakkında bazı bilgiler sunduk. İşte detaylar..

Netflix’in Alman yapımı dizisi olan DARK, ilk sezonuyla 1 ARALIK 2017 tarihinde platform’da yerini aldı. 3. sezon olarak planlanan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmuştu. Dizinin ilk sezonunun ardından yaklaşık 1.5 sene gibi uzun bir süre sonra 2. sezonu yayınlanan dizinin 2.sezonu da 8 bölüm olarak yayınlanmıştı.

Oldukça karmaşık bir olay örgüsüne sahip olan ve izleyenler tarafından oldukça büyük beğeni toplayan Alman yapımı dizi, son zamanlarda popülaritesini daha da arttırdı. Dizinin artan bu popülaritesiyle birlikte dizi, gerek sosyal medya ortamlarında gerekse de arama motorlarında en çok arananlar ve konuşulanlar bölümüne yerleşti.

Son zamanlarda ise arama motorlarında 3.sezonu merakla beklenen dizi hakkında bazı sorular sıkça aranmaya başlandı. Arama motorlarında dizi hakkında aranan en çok başlıklardan biri ise; Dark dizisinin 3.sezonunun ne zaman yayınlanacağı hakkında oldu.

Sizde bu sorunun cevabını ya da dizinin 3.sezonu hakkında bazı bilgileri mi merak ediyorsunuz ? İşte Dark dizisi ve dizinin final sezonu olması beklenen 3.sezonu hakkında bazı bilgiler ve detaylar..

DARK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR ?

Dizi, Almanya’nın Winden kasabasındaki iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen gizem dolu olayları konu ediniyor. Anlatılması oldukça zor olan ama izlemesi de bir o kadar heyecan veren dizi, büyük bir karmaşık olay döngüsüne sahip. Zamanlar arası yolculukların gerçekleştiği dizi izleyenlere kafa karışıklığı yaşatıyor. Dizi de aksiyon ve sır perdesi hiç aralanmıyor.

DARK 3.SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK ?

Merakla beklenen dizinin 3.sezonunun yayın tarihi Netflix tarafından henüz açıklanmadı. Dizinin 3. sezonun ne zaman yayınlanacağına dair bilginin yakın bir zaman içerisinde Netflix tarafından yapılacak olan resmi açıklama ile birlikte açıklanması bekleniyor. Ancak dizinin 3.sezonunun 2020 yılında yayınlanacağı kesinlik kazandı. Ayrıca dizinin 3.sezonunun yayın tarihi hakkında da bazı tahminler bulunmaktadır.

*DARK 3.SEZON TAHMİNİ YAYIN TARİHİ :

Uzun bir süre önce 3.sezon çekimlerine başlanılan dizinin 3.sezon çekimlerinin sonuna yaklaşılmış durumdadır. Bildiğiniz üzere dizinin 3.sezonun 2020 yılında yayınlanacağı daha önce kesinlik kazanmıştı.

Dizin 3.sezonun 2020 yılının sonlarına doğru olması beklenmiyor. Dizinin 3.sezonu muhtemelen 2020 yılının ilk yarısında yayınlanacaktır.

Dizideki olay döngüsü göz önüne alındığında dizinin 3.sezon yayın tarihinin 27 HAZİRAN 2020‘de olması yüksek olasılık. Bir çok kesim şu an itibariyle bu tarihi en olası ihtimal olarak görüyor.

DİZİNİN IMDb PUANI OLDUKÇA YÜKSEK !

Dizi başarısını almış olduğu ödüllerin yanı sıra oldukça yüksek olan IMDb puanı ile de kanıtlıyor. 150.000’in üzerinde kişinin oy verdiği Dizi puanlamasında 8.7 ortalamaya sahip olan dizi, yüksek puanlı diziler kategorisinde yer alıyor. Dizinin popülarite seviyesi de her geçen gün artıyor.

DARK 3.SEZON FİNAL SEZONU MU ?

Dark dizisinin 3.sezonu muhtemelen final sezonu olacak. Dizin başlangıcında 3. sezon olarak yapılacağı planlanmıştı. Şu an itibariyle de dizinin 3.sezonun final sezonu olarak planlandığı belirtiliyor.

DARK 3.SEZON KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞACAK ?

Bildiğiniz üzere 1 Aralık tarihinde yayınlanan dizinin ilk sezonu 10 bölümden ve ardından yaklaşık 1.5 sene sonra yayınlanan 2.sezonu ise 8 bölümden oluşmuştu. Dizinin 2020 yılında yayınlanacak olan 3.sezonu da ortalama olarak 8-10 bölüm civarında olması bekleniyor.

Dizinin 3. sezonunun kaç bölümden oluşacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak dizinin final sezonu olacak olan 3.sezonunun 8 bölümden oluşacağı bilgisi sızdırıldı. Dizinin 3.sezonu muhtemelen 8 bölümden oluşacak.

DARK DİZİSİNİN 3.SEZON FRAGMANI YAYINLANDI MI ?

DARK dizisinin 3.sezon tanıtım videosu henüz yayınlanmadı. Dizinin 3.sezona dair tanıtım videosu, dizinin 3.sezon yayın tarihi resmi olarak açıklandıktan sonra Netflix tarafından yayınlanacaktır. Ancak oldukça kısa olması muhtemel olan ve sadece tanıtım amaçlı olacak olan tanıtım videosundan herhangi bir çıkarımda bulunulması mümkün olmayacaktır.

Dizinin Oyuncu Kadrosunda Kimler Var ?

Dizinin oyuncu yelpazesi oldukça geniş. Bunun yanı sıra neredeyse her karakterin 3 farklı dönemdeki haliyle de durum iyice karmaşık bir hal alıyor. Dizinin başrollerinde yer alan oyuncular ise şunlar;

 • Louis Hofmann (Rolü : Jonas Kahnwald)
 • Maja Schöne (Rolü : Hannah Kahnwald)
 • Oliver Masucci (Rolü : Ulrich Nielsen)
 • Stephan Kampwirth (Rolü : Peter Doppler)
 • Angela Winkler (Rolü : Ines Kahnwald)
 • Jördis Triebel (Rolü : Katharina Nielsen)
 • Moritz Jahn (Rolü : Magnus Nielsen)
 • Karoline Eichhorn (Rolü : Charlotte Doppler)
 • Gina Stiebitz (Rolü : Franziska Doppler)
 • Peter Benedict (Rolü : Aleksander Tiedemann)

DARK DİZİSİ HAKKINDA BİLGİLER :

 • Dizinin başlangıç Tarihi: Aralık 2017
 • Ort. Bölüm Süresi : 60Dk.
 • Tür : Dram, Bilim kurgu, Gerilim
 • Yönetmen : Baran bo Odar, Jantje Friese
 • Ülke : Almanya
 • Yayıncı : Netflix

DARK DİZİSİ NEREDEN İZLENİR ?

Netflix’in Alman yapımı dizisi olan Dark, ücretli dizi&film platformu olan Netflix’te yayınlanıyor.
Netflix üzerinden diziyi izleyebilirsiniz. Diziyi Netflix üzerinden izlemek için; Netflix üyeliği açmanız ve bu üyelikte size sunulan aylık paket türlerinden herhangi birine abone olmanız gerekmektedir. Netflix’te tüm abonelikler ücretlidir.

Not: Netflix yeni abonelerine tüm paketlerde 30 gün ücretsiz deneme imkanı tanımaktadır.

”Bu yazımızda sizlere son zamanlarda bir hayli popüler olan dizilerden Netflix’in Alman yapımı dizisi, ‘DARK‘ dizisi hakkında bilgiler sunduk. Dizi hakkında yeni gelecek bilgiler ile birlikte tekrar güncellenecektir. Ayrıca dizi ve dizinin 3.sezon geleceği hakkında tüm yorumlarınızı aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


DİZİ&FİLM

Netflix iOS Uygulamasına ‘İçerik Oynatma Hızını Ayarlama’ Özelliği Geldi !

Netflix, iOS uygulamasına yeni bir özellik daha getirdi. Netflix’in iOS uygulamasına yeni getirdiği özellik ile kullanıcılar artık oynattıkları içeriklerin hızını kendi tercihlerine göre ayarlayabilecekler.

Netflix iOS uygulamasını güncelledi. Yapılan güncelleme ile birlikte yeni özellikler uygulamaya eklendi. Bugün itibariyle gelen yeni güncelleme ile birlikte Netflix’in iOS uygulamasına kullanıcılar tarafından uzun zamandır istenen ve beklenen yeni bir özellik katıldı. 

Netflix iOS kullanıcılarına içerik oynatma hızını ayarlama özelliğini sundu. Böylelikle iOS kullanıcısı olan Netflix aboneleri cihazlarında oynattıkları içeriklerin oynatma hızını pratik bir şekilde ayarlayabilecekler.

Netflix’in kullanıcılarına sunduğu oynatma hızı ayarı ile kullanıcılar içerikleri 0.5x / 0.75x / 1x (normal) / 1.25x / 1.5x gibi seçenekler arasında seçim yaparak oynatabiliyor. 1x seçeneği normal oynatma olurken bu oranın altı ile video içeriklerini yavaş şekilde oynatabilir, üstü ile de içerikleri hızlı bir şekilde oynatabilirsiniz. 

Not: İlgili oynatma hızı ayarı ilgili içerikten çıkıldıktan sonra otomatik olarak tekrar eski normal (1x) hızına geri dönmektedir.

Bu ayar, bildiğiniz üzere Youtube’da uzun zamandır yer alırken Netflix’e uzun zamandır gelmemiş ve kullanıcılar tarafından bu özelliğin gelmesi oldukça çok isteniyordu. Bir kaç ay önce Android kullanıcılarına sunulan bu özellik, iOS kullanıcılarına da yeni yapılan güncelleme ile birlikte gelmiş oldu. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 


Continue Reading

DİZİ&FİLM

Netflix, ABD’deki Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı!

Netflix, ABD’de üyelik fiyatlarına zam yaptı. ABD’deki zamlı fiyatların önümüzdeki günlerde Türkiye’deki ve diğer ülkelerdeki abonelik fiyatlarında da değişikliği sebep olması bekleniyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, ABD’deki üyelik fiyatlarına zam yaptı. Netflix’in ABD’deki abonelik ücretlerine yapmış olduğu bu zam ile beraber ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki Netflix abonelik ücretlerinin de yakın bir zaman içerisinde değişmesi bekleniyor.

Bildiğiniz üzere Netflix uzun zamandır abonelik ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gitmemişti. Netflix’in en son fiyat değişikliğinin üzerinden neredeyse 2 seneye yakın bir zaman geçmişti. Uzun bir süre sonra Netflix, abonelik ücretlerinde az da olsa bir fiyat değişikliği yapma kararı aldı.

Netflix’in yapmış olduğu bu fiyat değişikliği mevcut olan 3 abonelik türünden sadece ikisini etkiledi. Netflix, Temel olarak tabir edilen abonelik paketine herhangi bir zam yapmadı. Temel Paketin aylık ücreti yine aynı rakamda kalarak 7.99 $ oldu.

Standart ve Premium Paketler Zamlandı !

Netflix’in zam yaptığı paketler; Standart ve Gelişmiş (Premium) oldu. Şirket bu paketlerin abonelik fiyatlarına 1 ila 2 Dolar zam yaptı. 

Netflix’in yapmış olduğu fiyat değişikliğinin ardından Netflix’in en çok tercih edilen, 1080p görüntü kalitesi ve 2 cihazda eş zamanlı bağlantı sunan Standart paketinin fiyatı 13.99 Dolar oldu. İlgili paketin önceki fiyatı ise 12.99 Dolar idi.

Netflix’in en üst seviye olan gelişmiş (Premium) paketi de yapılan fiyat değişikliğinden etkilendi. Netflix’in Premium paketinin fiyatı 17.99 Dolar olarak güncellendi. İlgili paketin önceki fiyatı ise 15.99 Dolar idi.

NOT: İlgili fiyatlandırma şu an yeni Netflix abonesi olacaklar için geçerli durumdadır. Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde de ABD’deki tüm Netflix aboneleri yeni fiyatlandırma üzerinden aboneliklerini yenilemek durumunda kalacaktır. 

Netflix Türkiye Fiyatları Zamlanacak Mı ?

Netflix’in ABD’deki abonelik ücretlerine yapmış olduğu zamların yakın bir zaman içerisinde ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki tüm Netflix kullanıcılarına da yansıması bekleniyor. Ancak şu an için herhangi bir fiyat değişikliği mevcut değildir.

Netflix Nedir ? 

Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketidir. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulmuştur. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Üye alımına 1999 yılında başlanılan Netflix platformu şu anda Türkiye’ninde dahil olduğu 100’den fazla ülkeye yayın yapmaktadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

DİZİ&FİLM

Better Call Saul 6.Sezon Ne Zaman ?

Better Call Saul 6. sezonu ne zaman başlayacak ? Better Call Saul final sezonu ne zaman çıkacak ? Better Call Saul 6. sezonda neler olacak ? Better Call Saul 6. sezonda kimler olacak ? 6.sezon fragmanı yayınlanadı mı ? İşte sevilen dizi Better Call Saul’un 6.Sezonu hakkında bilgiler.. 

AMC’nin sevilen dizisi Better Call Saul efsanesinin final sezonu olacak olan 6. sezonu merakla ve heyecanla bekleniyor. Dünya dizi tarihinin efsanevi yapımlarından biri olan Breaking Bad dizisinin öncesini konu edinen dizi, Better Call Saul 6. sezonu ile final yapacak.

Özellikle tüm dünya da Breaking Bad severlerin heyecanla takip ettiği suç ve dram dizi Better Call Saul’un final sezonuna gelindi. 2015 yılından beridir her sene bir sezon yayınlanan dizinin finaline çok az kaldı.

Geçtiğimiz sezon itibariyle Breaking Bad dönemine oldukça yaklaşan dizi, final sezonu olacak olan 6.sezonu ile Breaking Bad dönemine giriş noktasına gelecek. Özellikle son yayınlanan 5.sezonunda izleyicilere büyük bir suç ve gerilim sahnelerini sunan dizinin 6. sezonunda bu heyecanın kat ve kat artması bekleniyor.

Dizinin geçtiğimiz aylarda bitmiş olan 5. sezonunun ardından son günlerde dizinin 6.sezonunun ne zaman başlayacağı ile ilgili sorular internette ve sosyal medyalarda en çok aratılanlar ve sorulanlar kısmında yer almaya başladı.

Bizde sizler için Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6. sezonu hakkında bazı bilgileri sizler için hazırladık ve sunduk. İşte dizisinin 6.sezonu hakkında bazı bilgiler.. 

Better Call Saul 6. Sezon Ne Zaman Başlayacak ? 

Better Call Saul dizisinin geçtiğimiz sezonu hatırladığınız üzere oldukça uzun bir süre ertelenmiş ve 2020 yılının Şubat ayında yayınlanmaya başlanmış ve Nisan ayının sonunda yayınlanan 10.bölümü ile 5. sezonunu tamamlayarak sezon finali yapmıştı.

Dizinin final sezonunda her sene olduğu gibi bir önceki sezon dan ortalama 1 sene sonra yayınlanması yüksek bir olasılık. Ayrıca tüm dünya da yaşanan korona virüs salgını sebebiyle dizinin çekim çalışmalarının da belirli bir süre ertelendiği ve duraksatıldığını da belirtmekte yarar var.

Bu sebeple dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonunun bir kaç ay gecikme yaşaması oldukça yüksek. Yani dizinin 6.sezonun 2021 yılının ilk aylarında değil, tam ortasında yaza doğru yayınlanmaya başlaması muhtemel.

2020 yılının sonuna doğru dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonun ne zaman başlayacağına dair resmi bir açıklama yayıncılar ve yapımcılar tarafından yapılacaktır.

Better Call Saul 6. Sezonda Neler Yaşanacak ? 

Better Call Saul dizisinin final sezonu izleyenlere hiç şüphesiz büyük bir heyecan yaşatacak. Dizisinin en son yayınlanan 5.sezonunda büyük gerilimlerin ve heyecanların yaşandığı dizi final sezonuna oldukça çok yaklaştı.

Dizinin son sezonunda yaşanacaklar ise tam bir merak konusu. İlerleyen zamanlarda yayınlanacak olan tanıtım fragmanından az da olsa ipucu yakalayabiliriz. Şu an için dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonunda neler yaşanacağı hakkında pek fazla söz etmek doğru olmayacaktır ancak hiç şüphesiz bizi büyük suçların yaşandığı, bol aksiyon ve gerilim içeren bölümlerin yer alacağı bir sezon bekliyor.

Better Call Saul 6. Sezon’da Oyuncu Kadrosunda Kimler Olacak ? 

Better Call Saul dizisinin 6. sezonunda dizinin başrol oyuncularının haricinde dizinin final sezonunda Breaking Bad dönemine oldukça fazla yaklaşıldığından Breaking Bad dizisinden bir çok isim ile karşılaşmamız oldukça yüksek.

Resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmasa da dizinin 6.sezonunda efsanevi dizi Breaking Bad dizisinden bir çok isim ile karşılaşacağınız şüphesiz. Bu durum dizinin takipçilerinin şimdiden heyecanlandırıyor.

Dizinin 6.sezonunda yer alacak olan isimler;

 • Bob Odenkirk (Jimmy McGill / Saul Goodman)
 • Rhea Seehor (Kim Wexler)
 • Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut)
 • Giancarlo Esposito (Gus Fring)
 • Patrick Fabian (Howard Hamlin)
 • Michael Mando (Nacho Varga)
 • Tony Dalton  (Lalo Salamanca)

Better Call Saul 6. Sezon Kaç Bölümden Oluşacak ? 

Bildiğiniz üzere 2015 yılında karşımıza ilk olarak çıkan Better Call Saul dizisinin ilk sezonu ve ardından gelen diğer tüm sezonları 10’a bölüm şeklinde yayınlanmıştı. Better Call Saul 6. sezonunda ise hayranlarını sevindirecek bir durum yaşandı. Dizinin 6.sezonunun final sezonu olacak olmasından dolayı dizinin 6. sezonu 10 bölümden daha fazla olacak.

Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6.sezonu 13 bölümden oluşacak. Dizisinin her bir bölümü ortalama olarak geçtiğimiz sezonlardaki gibi 50 dakika şeklinde yayınlanacak.

Better Call Saul 6. Sezon Tanıtım Fragmanı Yayınlanadı Mı ?

Better Call Saul dizisinin 6.sezon tanıtım fragmanı henüz yayınlanmadı. Dizinin tanıtım fragmanı 2021 yılının ilk çeyreğinde yayınlanacaktır. Better Call Saul 6.sezon tanıtım fragmanı resmi olarak yayınlandığında sizler için buradan paylaşacağız.

Better Call Saul Dizisi Hakkında :

Dizinin başlangıç Tarihi: Şubat 2015
Sezon Sayısı:  6 (6.Sezon final Sezonu*)
Ort. Bölüm Süresi : 45 Dk.
Tür : Suç & Dram
Yönetmen : Vince Gilligan, Peter Gould
Yayıncı : AMC & Netflix
IMDb Puanı:  8.7

”Bu yazımızda sizlere Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6. sezonu hakkında bazı bilgiler sunduk. Dizinin 6.sezonu hakkında yeni bilgiler geldikçe tekrar güncellenecektir.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com