WhatsApp isim değiştirme

WhatsApp’ta İsim Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp’ta ismimi nasıl değiştirebilirim? Whatsapp’ta isim (ad) değiştirme işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ta isim değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Whatsapp getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan WhatsApp’ta ”isim değiştirme” imkanını gösterdik.

WhatsApp’ta kullanıcılar Whatsapp hesabı oluştururken bir ad (isim) girmeleri gerekiyor. Kullanıcıların burada belirteceği isim isterlerse kendi gerçek adları olabilir ya da herhangi bir takma ad olabilir. Bu tamamen kullanıcının tercihine kalmış durum. Whatsapp bu konuda doğru bilgi zorunluluğunda bulunmuyor.

Kullanıcılar bu kısımda genellikle kendi isimlerini kullanmayı tercih ediyor. Çünkü diğer Whatsapp kullanıcıları ile iletişime geçtiğinizde siz eğer ki iletişime geçtiğiniz kişinin rehberinde kayıtlı değilseniz, sizin burada belirttiğiniz isim ilgili kişinin karşısına çıkıyor.

Bu da karşı taraf tarafından tanınınma noktasında kolaylık sağlıyor.

Ancak kullanıcılar bazen uygulamada profillerinde yer alan isim bilgisini değiştirme gereksiniminde bulunabiliyor. Bunun birçok farklı kullanıcı tarafından birçok farklı sebebi bulunabiliyor. Bazen kullanıcılar kayıt oluştururken isimlerini yanlış girebiliyor, bazense var olan isimlerini değiştirmek isteyebiliyor veya başka sebepler…

WhatsApp’ta kullanıcılarının bu gereksinimini uygulamasında karşılıyor. WhatsApp uygulamasında kullanıcıların diledikleri her an profil bilgisinde yer alan isimlerini yeniden düzenleme, değiştirme imkanı sunuyor.

Üstelik oldukça basit bir şekilde yapılabilen bu işlem ile beraber kullanıcılar profil isim bilgilerini anında değiştirebiliyor.

Peki Whatsapp’ta isim bilgisi nereden, nasıl değiştiriliyor? Kullanıcılar Whatsapp’ta isim bilgilerini sadece birkaç adım yoluyla, pratik bir şekilde değiştirebiliyor. Sizde Whatsapp’ta var olan isminizi değiştirmek istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

WhatsApp’ta İsim Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp’ta isminizi değiştirmek için;

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- Whatsapp uygulamasında ”Ayarlar” kısmına gidin.

3- Ayarlar kısmında en üstte ”Profil” seçeneği yer alacaktır, buna dokunun.

4- Daha sonra karşınıza ”Profili Düzenle” sayfası çıkacaktır. Buradan isimini değiştirmek için isminizin yazdığı kısma dokunun.

5- Ardından ekranınızda açılacak olan klavyeden profilinizde yer almasını istediğiniz ismi yazın ve işlemi tamamlamak için ekranın sağ üst köşesinde yer alan ”Bitti” yazısına dokunun.

Bu adımların sonunda Whatsapp profil isminiz belirlemiş olduğunuz isim olacaktır.

İşlem bu kadar basit.

Whatsapp’ta İsim (Ad) Kısmı Nasıl Boş Bırakılır?

Whatsapp’ta profil isminizi dilerseniz boş bırakabilirsiniz. Yalnız bunu Whatsapp tam anlamıyla pratik bir şekilde kullanıcılarına sağlamıyor. Bunun için farklı birkaç adım uygulamanız gerekiyor. Aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak, Whatsapp profil isminizi boş bırakabilirsiniz.

*******

Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında isim değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını göstermek istedik. Konuyla ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıda yer alan “yorumlar” bölümünden bizlere iletebilirsiniz.