PS4 PRO 4K Film Nasıl İzlenir ?

PS4 Pro 4K Film Nasıl İzleyebilirim ? Ps4 Pro’da 4K kalitesinde film nasıl izlenir ? Dinamik 4K oyun ve 4K eğlence deneyimi yaşayabileceğiniz oyun konsolunuzdan en yüksek çözünürlükte film izlemeyi denediniz mi hiç ? Denemediyseniz denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bu yazımızda sizlere PS4 Pro oyun konsolunuzda nasıl 4K çözünürlüğünde film izleyeceğinizi anlattık..

PlayStation 4 Pro bilindiği üzere 4K desteği ile dikkatleri üzerine çeken bir konsol. En son almış oluduğu güncellemeler ile 4K video oynatma yeteneklerini daha da genişleten cihaz, kullanıcılarına inanılmaz görüntüde oyun ve film keyfi sunuyor. Ancak kullanıcıların çok yakındığı bir durum var..

PS4 PRO 4K Blu-ray Disk filmleri desteklemiyor !

PS4 PRO’nun 4K Blu-ray Disk filmlerini desteklememesi kullanıcıların bir hayli canını sıkıyor. Rakip oyun konsolu XBox ONE S’in aksine Sony’nin bu desteği vermemesi bir çok kesim tarafından tepki ile karşılandı. Ancak merak etmeyin PS4 PRO’da bu filmleri izlemenin bir kaç yolu bulunmakta.

PS4 PRO’da 4K Film Nasıl İzleyebilirim ?

Şu anda PS4 Pro üzerinde 4K video izlemek isterseniz Netflix ve YouTube gibi hizmetleri kullanmanız gerekecek. Bu programlarda bulunan 4K film ve videoları cihazınızda bulunan uygulamardan çok rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Üstelik telefonunuzdan ya da herhangi bir video kayıt cihazınızdan çektiğiniz 4K videoları da cihazınız üzerinden izleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerek çekmiş olduğunuz videoları USB belleğinize atıp PS4 Pro’ya takmanız.

Netflix ve Youtube’de izlemek istediğim film yok nasıl izleyebilirim ?

Netflix ve Youtube’de tabi izlemek istediğiniz her türlü video ve filmleri bulamama ihtimaliniz oldukça yüksek. Bunun için yapmanız gerek şey aynı kendi çektiğiniz videoları nasıl cihazınızda izliyorsanız yine aynı şekilde filmleride izleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken 4K filmin MP4 formatındaki videosuna ulaşmanız. İnternetten indireceğiniz MP4 Formatındaki 4K videoyu USB belleğinize atıp, artık 4K kalitesinde filmleri cihazınızda keyifle izleyebilirsiniz. İyi Seyirler.

TeknoAjan.com