instagram hikayeyi mesaja kapatma

Instagram Hikaye’de Mesajlar Nasıl Kapatılır?

Instagram hikayesi mesajlara nasıl kapatılır? Instagram’da hikayeye cevap verme nasıl kapatılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da hikaye mesajlarının nasıl kapatılabileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan Instagram’da ”Hikayeler için mesajları kapatma” imkanını gösterdik.

Instagram’daki kullanıcılar Instagram’da hikayeler kısmında resim ve video paylaşımlarında bulunabiliyor. Kullanıcıların hikayeler kısmında paylaşmış oldukları hikayeleri ise takipçileri veya tüm Instagram kullanıcıları tek bir dokunuş ile görüntüleyebiliyor.

Buradaki hikayeleri görüntüleyen Instagram kullanıcıları dilerlerse bu hikayelere emojiler ile ya da yazacakları herhangi bir ileti ile cevap gönderebiliyor.

Hikayelere verilen cevaplar, DM penceresinde, aynı mesaj gönderilmiş gibi yer alıyor. Kullanıcılar buradan hikayelere gelen cevapları görüntüleyebiliyor veyahut gelen cevaplara cevap atabiliyor.

Ancak bu durum bazen bazı Instagram kullanıcıları için can sıkıcı hal alabiliyor. Çünkü kimi durumlarda hikayelere gelen yerli yersiz, saçma cevaplar veya emojiler insanları daraltabiliyor.

Bunun çözümünü de Instagram kullanıcılarına sunuyor. Instagram kullanıcılarına dilerlerse Instagram’da hikayelere gelen mesajları kapatma imkanı tanıyor. Kullanıcılar Instagram’ın bu imkanı ile artık hikayelere gelen gereksiz mesajlardan kurtulabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan bu işlem ile sizde hemen Instagram’daki hikayelerinizi mesajlara kapatabilirsiniz.

Peki Instagram’da hikayeye cevap verme nasıl kapatılıyor? Instagram’da hikaye mesajlara nereden, nasıl kapatılıyor? Kullanıcılar Instagram’da hikayeye kimlerin cevap verebileceğini yani mesaj atabileceğini pratik bir şekilde belirleyebiliyor veya kapatabiliyor. Sizde Instagram’da hikayenize kimlerin cevap atabileceğini belirlemek veya tamamen kapatmak istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram’da Hikayeleri Mesaja Kapatma:

Instagram’da hikayelerinizi mesajlara (DM) kapatmak için;

1- Öncelikle cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

2- Ardından ”Profil” kısmınıza gidin.

3- Sonra profil kısmınızda sağ üst köşedeki ”Üst üste 3 çizgi” ikonuna tıklayın. Karşınıza bir alt pencere çıkacaktır. Buradan ”Ayarlar” seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan ”Ayarlar” sayfasından ”Gizlilik” seçeneğine gidin.

5- Gizlilik ayarlar kısmından ”Hikaye” seçeneğine dokunun.

6- Son olarak hikayelerinize mesaj atılmasını kapatmak için; hikaye ayarları sayfasındaki hikayelere yanıt verme iznini ”kapalı” olarak seçin.

Bu adımların sonunda hikayeleriniz mesajlara kapalı duruma gelmiş olacaktır. Artık Instagram’da hiç kimse paylaşmış olduğunuz hikayelere cevap atmayacaktır.

NOT: Dilerseniz ilgili ayarlama kısmında Instagram’da hikayelerinize sadece takip ettiğiniz kişilerin cevap verebilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için; ilgili ayar sayfasında yer alan ”Mesaj yanıtlanmasına izin ver” seçeneğinin hemen altında yer alan ”Takip ettiğin kişiler” butonu seçin.

Bu işlemin ardından artık Instagram’da profilinizi herkese açık bir şekilde kullanıyor olmanıza rağmen sadece sizi takip eden kullanıcılar hikayelerinize mesaj atabilecekler.

İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da hikayeyi mesajlara kapatma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konuyla ilgili tüm teknik sorularınızı veya sorunlarınızı aşağıdaki “yorumlar” bölümünden bize iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…