Connect with us

HABERLER

Instagram’da Kullanıcılar Sessize Nasıl Alınır ?

Instagram’da sessize alma nasıl yapılır ? Instagram’da bir kullanıcı nasıl sessize alınır ? Instagram’da kullanıcılar nasıl sessize alınır? Bu yazımızda sizlere Instagram’ın sessize alma özelliğinin nasıl kullanıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı yer almaktadır. 

Instagram’da yer alan tanıdık tanımadık tüm kullanıcıları takip edebiliyoruz ya da takip istediği gönderebiliyoruz. Aynı şekilde diğer kulanıcılarda bizleri takip edebiliyor ya da bizlere takip isteği gönderebiliyor. 

Instagram’da takip ettiğimiz kullanıcıların profillerine erişebiliyor, onlarla sohbet edebiliyoruz. Aynı şekilde bizi takip eden kullanıcılarda bizlerin profillerine erişip paylaşımlarımıza göz atıp, bunları beğenebiliyor ve karşılıklı video ya da mesaj şeklinde sohbetler edebiliyoruz. 

Instagram’da biz istediğimiz takdir de sınırsız bir şekilde kullanıcı bizleri takip edebiliyor. Bunlar tanıdığımız kişiler (akraba, arkadaş vs.) de olabiliyor ya da tanımadığımız kişilerde olabiliyor. Bizde onları takip edebiliyoruz. 

Günümüzde özellikle arkadaş ve akraba çevrelerinde biri sizi takip ettiğinde sizde onu takip etmek isteseniz de istemesenizde takip etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Hal böyle olunca paylaşımlarını görmek istemediğiniz kişilerin paylaşımlarına Instagram’da oldukça sık karşılaşabiliyorsunuz. 

Bunun haricinde bazı Instagram kullanıcıları Instagram hesaplarında gerekli gereksiz oldukça sık paylaşımlarda bulunuyor ki o kişiyi takip etmekten keyif alsanız dahi bazen o kişinin yapmış olduğu oldukça sık paylaşımdan ötürü bıkkınlık yaşayabiliyorsunuz. Bu gibi durumlarda ilgili kullanıcıları takipten çıkmak isteyebiliyorsunuz ama belirli sebeplerden dolayı çıkmak istemiyor ya da çıkamıyorsunuz. 

İşte tam bu nokta da çözümü Instagram kullanıcılarına sağlıyor. Instagram’da takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarını dilerseniz takipten çıkmadan, Instagram akış sayfasında gösterilmesini engelleyebilirsiniz. Instagram bu imkanı kullanıcılarına uygulamasında sağlıyor. Instagram’ın bu özelliği ”kullanıcıları sessize alma’‘ özelliğidir. 

Instagram’da kullanıcıları sessize alarak ilgili kullanıcıların paylaşımlarının Instagram akış sayfasında gösterilmesini engelleyebilirsiniz. Böylelikle ilgili kullanıcıları takipten çıkarmadan, engellemeden ve karşı tarafın sizin onun gönderilerini sessize aldığınızı anlamadan, sessize alabilirsiniz. 

Böylelikle paylaşımları ile oldukça sık karşılaşmaktan rahatsız olduğunuz kullanıcıları sessize alarak, ilgili kulanıcıların paylaşımları ile oldukça sık karşılaşmaktan uzaklaşabilirsiniz.

Peki Instagram’da kullanıcılar nasıl sessize alınıyor ? İşte sorunuzun cevabı burada. Aşağıda sizlere Instagram’da kullanıcıların nasıl sessize alındığını resimli olarak anlattık. İşte detaylar.. 

INSTAGRAM’DA SESSİZE ALMA NASIL YAPILIR ? 

Instagram’da herhangi bir kullanıcıyı sessize almak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

1- Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın. 

2- Sessize almak istediğiniz kullanıcının herhangi bir gönderisinine gidin.

Not: İlgili gönderi, Instagram ana akış sayfasındaki bir gönderi de olabilir ya da ilgili kullanıcının profiline gidip seçmiş olduğunuz herhangi bir gönderi olabilir.

3- Sessize almak istediğiniz kullanıcının herhangi bir gönderisinde sağ üst köşede yer alan ‘‘yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun. 

4- Daha sonra açılacak olan alt pencereden ”Sessize al” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza açılacak olan bir diğer pencereden de ilgili seçeneklerden sadece gönderileri sessize almak için; ”Gönderileri sessize al” seçeneğine dokunun. 

*Dilerseniz ilgili pencerede yer alan bir diğer seçenekten ilgili kullanıcının gönderilerini ve hikayelerini gizlemek isterseniz, ‘‘Gönderileri ve hikayeyi gizle” seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

Peki daha önce sessize alınan hesaplar nasıl kaldırılır ? İşte sorunuzun BURADA yer alan yazımızda. ‘Instagram’da sessize alınan kullanıcılar nasıl kaldırılır‘ adlı yazımıza ”BURADAN” gidebilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir kullanıcının nasıl sessize alınabileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

Tüm Netflix Aboneleri Zamlı Tarifeye Geçiyor !

Netflix’ten eski aboneleri üzecek bir haber geldi. Netflix’in geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu zamlı tarifeler kısa bir süre sonra tüm Netflix aboneleri için geçerli olacak. İşte detaylar…

Netflix’ten eski aboneleri üzecek haber geldi. Bildiğiniz üzere Netflix geçtiğimiz aylarda abonelik ücretlerine zam yapacağını belirtmiş ve yapmıştı. Ancak yapılan bu zaman eski aboneleri hemen etkilememişti. Netflix tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, 8 Haziran tarihine kadar tüm Netflix abonelikleri yeni tarife üzerinden ücretlendirilecek.

Dünyanın en büyük video platformlarından biri olan Netflix, geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki abonelik paketlerinde bir fiyat güncellemesi gerçekleştirmişti. Netflix tarafından yapılan fiyat güncellemesinde fiyatlarda bariz bir yükseliş yaşanmıştı.

Netflix’in Nisan ayında yapmış olduğu fiyat değişikliği tüm dünyadaki aboneleri için yapılmıştı. Netflix’in ülkemizde sunulan paket seçeneklerinde ise yüzde 30 ila yüzde 55 arasında bir artış gerçekleşmişti.

Netflix’in yapmış olduğu fiyat değişiklikleri şu şekilde olmuştu;

Nisan ayı itibariyle, Netflix Temel paket için aylık abonelik ücreti 17.99 TL’den 26,99 TL‘ye, Standart paket için aylık abonelik ücreti 29.99 TL’den 40,99 TL‘ye, Özel paket içinse 41.99 TL’den 54,99 TL seviyesine yükseltildi. 

Yapılan bu zamlar yeni Netflix abonelikleri için sunuldu. Netflix, eski abonelerin ise bu zamlardan aşamalı bir şekilde etkileneceğini belirtmişti.

Bugün itibariyle Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre, eski Netflix abonelerinin yeni fiyatlara geçişlerinin kademe kademe tamamlandığını ve abonelere bilgilendirme maillerinin atıldığı belirtildi.

Şirket, fiyat geçişinin ise 8 Haziran 2021 tarihinde tüm aboneler için tamamlanacağını belirtti. Yani 8 Haziran itibariyle eski fiyatlardan aboneliğe sahip olan kullanıcı kalmayacak.

NOT: Eski Netflix abonelerine yeni fiyat geçişlerinin ne zaman gerçekleşeceği şirket tarafından gönderilen maillerde tam olarak belirtilmektedir.

Netflix Nedir?

Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketidir. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulmuştur. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Üye alımına 1999 yılında başlanılan Netflix platformu şu anda Türkiye’ninde dahil olduğu 100’den fazla ülkeye yayın yapmaktadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 


Continue Reading

HABERLER

Mac’te Tarih ve Saat Nasıl Değiştirilir ?

Mac’te tarih nasıl ayarlanır? Mac’te saat nasıl ayarlanır? Mac bilgisayarlarda tarih ve saat nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında tarih ve saat bilgilerinin manuel olarak nasıl değiştirilebileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook kullanıcıları isterlerse cihazlarının tarih ve saat bilgilerini manuel olarak (elle) değiştirebiliyor. Apple kullanıcılarına bunu kullanıcılarına sağlıyor.

İlgili işlem MacOS işletim sisteminde ”Sistem tercihleri” kısmından oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor. Kullancılar sadece bir kaç adım yoluyla cihazlarının tarih ve saat bilgilerini buradan değiştirebiliyor.

Peki Mac’te tarih ve saat bilgisi manuel olarak nereden, nasıl değiştiriliyor? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirtmiş olduğumuz adımları sırasıyla uygulayarak Mac cihazınızın tarih ve saat bilgisini değiştirebilirsiniz. 

Mac’te Tarih ve Saat Değiştirme İşlemi:

MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarınızda tarih ve saat ayarlarını manuel (elle) değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ekranın üst kısmında yatay bir şekilde yer alan menü çubuğundan Apple Logosuna tıklayın.

2- Ardından açılacak olan alt seçenek penceresinden ”Sistem Tercihleri…” seçeneğine tıklayın.

3- Sonra açılacak olan sistem tercihleri penceresinden ”Tarih ve Saat” seçeneğine tıklayın.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan Tarih ve Saat ayarlama sayfasında değişiklik yapabilmeniz için ekranın sol alt kısmında yer alan ”Kilide” tıklayın.

*İlgili değişikliği yapabilmeniz için kilide tıklamanız ve ardından Touch-ID ya da bilgisayarınızın parolası ile kilidi açmanız gerekmektedir. 

5- Kilidi kaldırdıktan sonra ilgili pencerede tarih ve saat ayarları kısmında tarih ve saat seçeneklerini ayarlayın. Ardından değişiklikleri kaydetmek için ilgili pencerede yer alan ”Kaydet” butonuna tıklayın.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Bilgisayarınızın tarih ve saat bilgileri herhangi bir ağa bağlanıldığı durumda konum bilginize göre otomatik olarak güncellenmektedir. Bu özelliği aktif hale getirmek için tarih ve saat ayarları penceresinde en üstte yer alan ”Tarih ve saati otomatik olarak ayarla” yazısının yanındaki kutucağı tik atmanız yeterlidir. 

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda tarih ve saat değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

GeForce Now Kütüphanesine Mayıs Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu !

Nvidia, GeForce Now kütüphanesine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. Bulut üzerinden oyun oynama imkanı sunan GeForce Now servisine Mayıs ayında toplamda 61 yeni oyun daha eklenecek. İşte detaylar…

GeForce Now kütüphanesine yeni oyunlar eklendi. Bulut üzerinden oyun oynama imkanı sunan GeForce Now servisine bu hafta 17 yeni oyun daha eklendi. Platforma bu ay toplamda 61 adet yeni oyun eklenecek…

NVIDIA, GeForce Now servisine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. Şirket, bir klasik haline getirmiş olduğu Perşembe günleri ile birlikte platforma düzenli olarak yeni oyun eklemeye devam ediyor. Şirket, Mayıs ayında toplamda 61 adet yeni oyunu kütüphanesine ekleyecek.

Şirket tarafından belirlen açıklamada, Mayıs ayının ilk haftasında 17 adet yeni oyunun kütüphaneye eklendiği belirtildi. GeForce Now’ın oyun kütüphanesine bu ay içinde yeni eklenecek oyunlar ile birlikte toplamda 61 adet yeni oyunun ekleneceği belirtildi.

İşte GeForce Now’ın kütüphanesine yeni eklenen ve eklenecek olan oyunlar…

GeForce Now Kütüphanesine Mayı Ayının İlk Haftasında Eklenen 17 Oyun: 

 • Alan Wake
 • Call of Juarez: Gunslinger
 • Pine
 • Alan Wake’s American Nightmare
 • Assetto Corsa
 • Beat Cop
 • Chronicon
 • Death Rally
 • Hitman 2: Silent Assassin
 • The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV
 • MotoGP21
 • Observer System Redux
 • Pacify
 • Project: Gorgon
 • THE SHORE
 • Steep
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist

GeForce Now Kütüphanesine Mayıs Ayında Eklenecek Diğer Oyunlar:

 • 41 Hours
 • Bad North
 • Battlefleet Gothic: Armada
 • Beyond Good & Evil
 • Breathedge
 • Bridge Constructor Portal
 • Chess Ultra
 • Child of Light
 • Cyber Hook
 • Deathsmiles
 • Enlisted
 • Groove Coaster
 • Hearts of Iron 2 Complete
 • Hearts of Iron III
 • Hood: Outlaws & Legends
 • Hyperdrive Massacre
 • Imagine Earth
 • Just Die Already
 • Kill It With Fire
 • King’s Bounty: Dark Side
 • Last Epoch
 • Monopoly Plus
 • Monster Prom
 • Necromunda: Underhive Wars
 • OneShot
 • Ostriv
 • Outland
 • Outlast 2
 • Red Wings: Ace of the Skies
 • Redout: Enhanced Edition
 • RIME
 • Sabotaj
 • Space Crew
 • Space Invaders Extreme
 • Super Mecha Champions
 • Thea: The Awakening
 • Three Kingdoms: The Last Warlord
 • Tomb Raider Legend
 • Trainz Railroad Simulator 2019
 • Valiant Hearts: The Great War
 • Warhammer 40,000: Inquisitor – Prophecy
 • Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground
 • Warlock – Master of the Arcane
 • When Ski Lifts Go Wrong

*Oyunlar eşzamanlı olarak ”GeForce Now by Game+” sisteminde yer almıyor ancak kısa bir süre içerisinde ülkemizde de sunulan bu platforma ekleniyor.

GeForce Now Nedir ? 

GeForce Now, Nvidia tarafından sunulan üç bulut oyun servisinin kullandığı bir markadır. Uzaktaki güçlü donanıma sahip bir bilgisayarın hızlı internet bağlantısıyla yönlendirilmesi ve bilgisayardan gelen görüntünün oyuncuya aktarılması prensibiyle çalışır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com