Klavyede VE (&) İşareti Nerede, Nasıl Yapılır ?

Klavyede VE (&) işareti nerede? Klavyeden ve (&) işareti nasıl yapılır ? İngilizce’de And (&) işareti nerede, nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere klavyeden ve (&) işaretinin nasıl yapıldığını anlattık. İşte detaylar..

Bilgisayar klavyeleri üzerinde 100’ü aşkın tuş bulunmaktadır. Klavyeler üzerinde oluşan bu tuşları çoğunluğu harf ve rakamlar olmak üzere sembol ve fonksiyonel tuşlar oluşturmaktadır.

Klavyeler üzerinde harf ve rakamlar tek başlarına direkt olarak oluşturulmaktadır. Ancak klavyeler üzerinde yer alan sembol ve işaretlerin bir çoğu belirli tuş kombinasyonları ile oluşturulmaktadır. Klavyeler üzerinde yer alan sembol ve işaretler genellikle klavyelerin üst sayısal tuş takımın üzerinde yer almaktadır. Bu tuşlardaki semboller genellikle Shift ve Alt tuşlarından herhangi bir ile yapılan tuş kombinasyonları ile oluşturulmaktadır.

Örneğin, klavyeden artı (+) işaretini oluşturmak için; klavyeden Shift tuşuna basılı tutarken, üst sayısal tuş takımındaki ”4” rakamına basıyoruz. Bu ikili tuş kombinasyonu ile artı (+) işareti basitçe oluşturuluyor.

Konumuzun ana teması olan İngilizce’de AND işareti olarak da bilinen VE (&) işareti de klavyeden yapılan 2’li tuş kombinasyonu ile oluşturulmaktadır. Şimdi hep beraber klavyede (&) işaretinin nerede olduğuna ve nasıl oluşturulduğuna bakalım.

KLAVYEDE VE (&) İŞARETİ NASIL YAPILIR ? 

Klavyeden ve (&) işaretini oluşturmak için; 2 tuşa birlikte basmanız gerekmektedir. Bu tuşlar; Shift ve üst rakam tuşlarında ”6” tuşudur.

VE (&) İŞARETİ :  ” SHİFT + 6 ”

Ve işaretini (&) klavyeden yapmak için; ”Shift” tuşuna basılıyken üst rakam tuşlarından ”6” tuşuna basın.

NOT: Bilgisayar klavyelerinde üst kısımda bulunan sayısal tuşlardan 6 rakamının üzerinde & işareti bulunmaktadır. 

Dilerseniz bu işareti Windows’un karakter eşlem uygulamasından da kopyalayabilirsiniz. Ayrıca ve işaretini buradan ” & ” sağ tık kopyala yapıştır metodu ile dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Tercih tamamen sizin..

”Bu yazımızda sizlere klavyede ”&” işaretinin nerede ve nasıl yapıldığını anlattık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.