Youtube’dan Programsız MP3 Nasıl İndirilir ? (Resimli Anlatım)

Youtube’dan Mp3 nasıl indirilir ? Youtube’dan program kullanmadan mp3 nasıl indirilir ? Youtube’dan Mp3 indirme işlemi nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Youtube’daki herhangi bir müzik videosunu program kullanmadan nasıl mp3 formatına çevirerek indirebileceğinizi resimli olarak anlattık. İşte Youtube’dan programsız mp3 indirmenin yolu!

Günümüzün popüler video paylaşım merkezi olan Youtube her geçen gün eklenen milyonlarca yeni videolar ile birlikte kapasitesini ve popülerliğini hızlı bir şekilde daha da arttırıyor.

Youtube’nin bu kadar popüler olması ile birlikte artık dünya üzerindeki neredeyse bütün müzik yapımcıları anlaşmalı oldukları sanatçıların şarkılarını ve video kliplerini oluşturmuş oldukları Youtube kanallarından izleyenler için paylaşıyor. Youtube’nin video paylaşanlara sağlamış olduğu video içerisinde ve video penceresinde yayınlanan reklamlardan para kazanma imkanı ile birlikte bu sayede müzik yapımcıları ve dolayısıyla sanatçılar da artı bir gelir kapısı elde ediyor.

Youtube’nin sağlamış olduğu bu kazanç imkanı sayesinde dünya üzerinde bir çok müzik yapımcısı ve yayıncısı yeni ve eski olan bütün şarkıları youtube üzerinden kullanıcıların beğenisine sununmak üzere paylaşıyor. Youtube üzerinden yapılan bu paylaşımlar sayesinde müzikseverler dinlemek istedikleri her türlü müziğe ve müzik türlerine kolaylıkla erişebiliyor.

Ancak Youtube üzerinden müzik dinlemek bilgisayar ve mobil cihaz kullanıcıları için her zaman mümkün olmayabiliyor. Özellikle de bu durum mobil kullanıcılar için büyük problem oluşturabiliyor. Mobil cihazınızda mobil internet paketi kullanıyorsanız Youtube üzerinden izlenen her video için her defasında yeni bir data kaybı yaşayacaksınız. Bu da mobil internet paketlerinin bitmesine ya da yüksek faturalar ile karşılaşılmasına sebebiyet verecektir.

Ayrıca mobil cihazlarda Youtube mobil uygulaması ve mobil web sayfası üzerinden herhangi bir video açtığınızda video oynatılırken uygulamayı arka plana attığınızda video oynatmanın durdurulmasından dolayı youtube üzerinden müzik dinlemek isterseniz cihazınızda başka bir işlem yapmamanız gerekmektedir.

Sizde bu sebeplerden ya da başka sebeplerden dolayı Youtube’daki video müzikleri mp3 formatına çevirerek dinlemek istiyorsanız ve bu işlemi programsız bir şekilde yapmak istiyorsanız; aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak bu işlemi basit bir şekilde yapabilirsiniz.

İŞTE YOUTUBE’DAN PROGRAMSIZ MP3 İNDİRMENİN YOLU !

Öncelikle şunu belirtelim ! Youtube üzerinden bir çok şekilde mp3 indirebilirsiniz. Bu yöntemler bilgisayarınıza ve mobil cihazınıza kuracağınız bazı uygulamalar yoluyla olabilir ya da bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz internet tarayıcınıza eklenti kurarak bu işlemi uygulayabilirsiniz. Ancak bu uygulamaları tercih ederken uygulamaların ve eklentilerin güvenilirliğini de biraz düşünmeniz gerekebilir. Bu uygulamalar kullanıcılara güvenlik konusunda problemler yaşatabiliyor.

Bizde bu yüzden sizlere konu başlığımızda da belirttiğimiz gibi Youtube’dan mp3 indirmenin yollarından biri olan Youtube’dan programsız mp3 indirme işlemini anlattık. Bu işlem hem daha basit hemde diğer yöntemlere göre daha güvenilir bir şekilde olmaktadır.

Peki Youtube’dan programsız mp3 nasıl indirilir ?

Youtube’dan programsız mp3 indirmeniz için mobil cihazınız veya bilgisayarınız üzerinden cihazınızda kullandığınız tarayıcınızdan aşağıda belirtilen bazı internet sitelerinden birine girmeniz gerekiyor. Bu siteler sizin Youtube’dan indirmek istediğiniz videoyu mp3 formatına çevirerek indirmenizi programsız bir şekilde sağlıyor.

Bu tarz bir çok site bulunmakta ancak biz bu işlemi aşağıdaki site üzerinden nasıl yapılacağını anlattık. Bu siteyi tercih etmemizde özel bir sebep bulunmuyor. Dilerseniz Google üzerinden ”Youtube to mp3” gibi bir arama yaparsanız bu tarz bir çok siteye ulaşabilirsiniz.

Bu işlemi uygulayacağımız site :   http://youtubemp3.to/  

Şimdi adım adım Youtube’dan nasıl mp3 indireceğimize geçelim !

1- İlk olarak yukarıda belirttiğimiz siteye ( http://youtubemp3.to/ )  tarayıcınız üzerinden girin.

2- Karşınız aşağıdaki resimde gördüğünüz site çıkacaktır.

Burada ok ile belirttiğimiz kısımlardan en üstteki link kısmına Youtube’dan mp3 formatına çevirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayarak yapıştırın.

3- Ardından 2. ok işaretinde göreceğiniz üzere çevirmek istediğiniz formatı seçiniz. Burada sitede herhangi bir değişiklik yapmadığınız sürece .mp3 formatında seçili olarak karşınıza gelecektir. Dilerseniz bu kısımda video formatlarında yada farklı ses ve video formatlarında videoyu çevirebilirsiniz.

4- Daha sonra link ve format seçimini yaptıktan sonra sağ taraftaki ”CONVERT” (dönüştür) butonuna basarak mp3 formatına dönüştürme işlemini başlatın.

5- .Mp3 formatına dönüştürme işlemi videonun boyutuna ve internet hızınıza göre 3 ila 30 saniye arasında tamamlanacaktır. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra sayfa güncellenecek ve aşağıdaki resimde göründüğü gibi bir sayfa açılacaktır.

Bu sayfada yeşil buton olan ”DOWNLOAD”  (indir) ikonuna tıklayın ve indirme işlemini başlatın.

İşlem bu kadar basit. Yukarıdaki adımları izleyerek Youtube’daki dilediğiniz videoyu .mp3 formatına çevirerek indirebilirsiniz.

NOT: Bu tarz çeviri sitelerinde bir çok reklam yayınlanmaktadır. Yanıltıcı ve tehlikeli olabilecek olan bu reklamlara tıklamamaya dikkat etmenizde yarar var. Ayrıca Youtube’da bir çok müzik ve video telif hakkına / haklarına sahiptir. İndirilecek olan içeriğin kullanımı konusunda her zaman bilinçli olmalı, paylaşımlarda bulunulmamalı ve yayıncıların emeğine saygı göstermeliyiz. Bunu da unutmayalım!

TeknoAjan.com (Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)