iPhone’da Kalan Hafıza Nereden, Nasıl Öğrenilir ?

iPhone’da kalan hafıza nereden öğrenilir ? iPhone’da kalan hafıza miktarı nasıl öğrenilir ? iPhone’da kalan hafızaya nereden bakılır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında kalan hafıza miktarına nereden, nasıl bakıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları cihazlarında kalan hafıza miktarına diledikleri her an pratik bir şekilde bakabiliyor. Apple iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında kullanılan hafıza miktarı, kalan hafıza miktarı ve uygulamaların ne kadar yer kapladığı gibi bilgileri kullanıcılarına sunuyor. Kullanıcılar cihazlarından bu bilgilere diledikleri her an anında erişebiliyor.

Özellikle 64 GB ve altı hafızaya sahip iPhone kullanıcıları günümüz teknolojisinde saklama alanı konusunda büyük bir sıkıntı yaşıyor. Özellikle cihazlarından oldukça sık video kaydeden, yüksek kalite fotoğraflar çeken ve bir çok uygulamayı barındıran kullanıcılar sık sık yetersiz hafıza problemi ile karşılaşıyor.

Bu sebeple bir çok iPhone kullanıcısı cihazlarında kalan hafıza miktarına oldukça sık bakıyor ve bakma gereksinimde bulunuyor. Kullancılar bu bilgilere cihazlarının ayarlar kısmından erişebiliyor.

Sizde iPhone cihazınızın hafıza durumunu öğrenmek mi istiyorsunuz ? Bu yazımızda iPhone cihazlarında hafıza durumunu öğrenmek isteyenler için iPhone cihazlarında kalan hafızaya nereden, nasıl bakıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde iPhone cihazınızda kalan ve kullanılan hafıza miktarını anında görüntüleyebilirsiniz.

iPhone’da Kalan Hafıza Miktarına Bakma : 

iPhone cihazınızın kalan ve kullanılan hafıza miktarına bakmak için; 

1- İlk olarak cihazınızın ‘Ayarlar‘ kısmına gidin.

2- iPhone ayarları sayfasında yer alan seçeneklerden ‘Genel‘ seçeneğine dokunun.

3- Sonra iPhone cihazınızın hafıza durumunu görüntülemek için; genel sayfasında yer alan ”iPhone Saklama Alanı” seçeneğine gidin.

4– Daha sonra karşınıza gelecek olan ekranda iPhone cihazınızın saklama alanı ile ilgili veriler çıkacaktır. Burada en üstte kullanılan hafıza yazısınının yanıdan kullandığınız hafıza miktarı yazacaktır. Yanında yer alan cihazınızın hafıza miktarından bu rakamı düşerek iPhone cihazınızın kalan hafıza miktarını hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca ilgili kısımda hangi uygulamanın iPhone cihazınızda ne kadar yer kapladığını da aşağıdaki uygulamaların tam yanından görüntüleyebilirsiniz.

NOT: İlgili sayfa cihazınızın performansına göre, 3 ile 15 saniye arasında güncellenmiş olacaktır. İlgili verilerin tamamen doğru ve düzgün bir şekilde karşınıza çıkması için sayfa yenilenmesinin tamamlanmasını bekleyin. 

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında kalan hafıza miktarının nereden, nasıl öğrenildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.