Connect with us

DİZİ&FİLM

Dünyanın En Çok Kazanan Sinema Oyuncuları ! (2018)

Dünyanın en çok kazanan sinema oyuncuları kimler? Dünyanın en çok kazanan aktörü kim ? Dünyanın en çok kazanan aktristi kim ? En çok para kazanan sinema oyuncuları kimler ? İşte bu soruların cevabı ve merak ettikleriniz sizler için hazırlamış olduğumuz bu listede.. İşte detaylar.. 

Dünya üzerinde her ülkeden oldukça başarılı ve yetenekli erkek ya da kadın oyuncular bulunuyor. Bu oyuncular göstermiş oldukları üstün başarılar ve oyuncu yeteneklerinin yanı sıra sıra dışı güzellik ve yakışıklılıkları ile de dünyanın her yerinde tanınan ünlü oyuncu konumuna erişiyor. Erişmiş oldukları bu konum ile birlikte büyük projelere ve yapımlara da yelken açıyorlar.

Bu projeler ile birlikte de tabiri uygunsa paralarına daha da para katıyorlar. Bulundukları projelerde ana karakter yani başrol oyuncu konumlarında olan bu ünlüler oynamış oldukları yapımlardan inanılması güç olan rakamlar kazanıyorlar.

Bu oyuncuların kazanmış oldukları rakamlar gerçekten dudak ısırtacak cinsten. Durum böyle olunca da dünya üzerinde bir çok kişi bu ünlülerin yıllık kazançlarını da merak etmiyor değil. Bu sebepten ötürü meraklı insanların merakını azda olsa azaltmak için dünya üzerinde bir çok araştırma şirketi bir çok alandan ünlü olan kişilerin yıllık kazançlarını detaylı bir şekilde raporluyor. Oluşturulan bu raporlardaki sonuçların doğruluğu ise her ne kadar yüzde yüz olmasa da yüzde yüze yakın bir oran olan yüzde doksan beş dolaylarında seyrediyor. Şirketler oluşturdukları bu raporlarda dünya üzerindeki ünlü olan sporcular, oyuncular, şirket sahipleri ve akılınıza gelebilecek bir çok alandan kişileri detaylı bir biçimde sıralıyor.

Bu sıralamayı yapan şirketlerden ise  dünya üzerinde en bilineni, en popüler olanı ve en çok doğruya yakın sonucu vereni ”FORBES” adında bir araştırma şirketi. Forbes araştırma şirketi her yıl belirli aralıklarla dünya üzerindeki ünlülerin kazançlarını raporlandırarak kamuoyuna sunuyor. Bir Amerikan araştırma şirketi olan FORBES’in sunmuş olduğu bu raporlar dünya üzerinde bir çok yayımcı tarafından paylaşılarak, merak okurların beğenisine sunuluyor.

Bizde sizler için her sene olduğu gibi bu sene de Forbes’in yayınlamış olduğu bu listelerden ünlü sinema oyuncularını konu edinen raporu inceledik. Yapmış olduğumuz bu inceleme sonrasında sizler için dünya da en çok kazanan sinema oyuncuları listesini oluşturduk.

İlk önce hep birlikte Forbes’in yayınlamış olduğu raporda sunulan en çok kazanan sinema oyuncuları listesinin detaylar ufaktan bir bakalım ardından listenin sıralanışına göz atalım!

2018 yılının en çok kazanan sinema oyuncuları kimler oldu ? 

FORBES dergisi bu senede her sene olduğu gibi en çok kazanan oyuncular listesini açıkladı. Her 2 hafta da yayınlanan iş dergisinin bu haftaki sayısında 2018 yılının en çok kazanan sinema oyuncuları açıklandı.

Açıklanan listede ünlülerin yıllık kazançları listelenirken en çok dikkat çeken durum ise erkek ve kadın oyuncuların kazançları arasındaki büyük fark oldu.

2018’de en çok kazanan ilk 10 aktörün toplam gelirleri 784.5 milyon doları, yani yaklaşık 5 milyar TL’yi buluyor.

Listenin  ilk sırasında yer alan erkek oyuncunun kazancı ise dudak ısırtan cinsten. Listenin ilk sırasında yer alan ünlü aktör George Clooney’nin yıllık geliri 239 milyon dolar. En çok kazanan kadın oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alan oyuncu ise yıllık 40 milyon dolar kazancı ile Scarlett Johansson.

Şimdi hep birlikte en çok kazanan oyuncular TOP 10 listene göz atalım! Hazırlamış olduğumuz ilk listede en çok kazanan erkek oyuncular top 10 listesine göz atabilir. Bu listede bulunan ünlülerin kazançlarını görebilirsiniz. Ardından oluşturduğumuz diğer TOP10 listesinde en çok kazanan kadın oyuncular listesini görebilirsiniz. 

İŞTE EN ÇOK KAZANAN ERKEK OYUNCULAR TOP 10 LİSTESİ !

10-  Chris Evans   –  34 milyon dolar

9- Salman Khan  – 38,5 milyon dolar

8- Adam Sandler  – 39,5 milyon dolar

7- Akshay Kumar  – 40,5 milyon dolar

6- Will Smith  – 42 milyon dolar

5- Jackie Chan   –  45,5 milyon dolar

4- Chris Hemsworth   –  64,5 milyon dolar

3- Robert Downey Jr.   – 81 milyon dolar

2- Dwayne The Rock Johnson  – 124 milyon dolar

1- George Clooney  – 239 milyon dolar

 

EN ÇOK KAZANAN KADIN OYUNCULAR TOP 10 LİSTESİ !

10- Gal Gadot  – 10 milyon dolar

9- Melissa McCarthy  – 12 milyon dolar

8- Cate Blanchett  – 12,5 milyon dolar

7- Julia Roberts  –  13 milyon dolar

6- Mila Kunis – 16 milyon dolar

5- Reese Witherspoon – 16,5 milyon dolar

4- Jennifer Lawrence  – 18 milyon dolar

3- Jennifer Aniston  – 19,5 milyon dolar

2- Angelina Jolie  – 28 milyon dolar

1- Scarlett Johansson  –  40,5 milyon dolar

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. 


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DİZİ&FİLM

Netflix iOS Uygulamasına ‘İçerik Oynatma Hızını Ayarlama’ Özelliği Geldi !

Netflix, iOS uygulamasına yeni bir özellik daha getirdi. Netflix’in iOS uygulamasına yeni getirdiği özellik ile kullanıcılar artık oynattıkları içeriklerin hızını kendi tercihlerine göre ayarlayabilecekler.

Netflix iOS uygulamasını güncelledi. Yapılan güncelleme ile birlikte yeni özellikler uygulamaya eklendi. Bugün itibariyle gelen yeni güncelleme ile birlikte Netflix’in iOS uygulamasına kullanıcılar tarafından uzun zamandır istenen ve beklenen yeni bir özellik katıldı. 

Netflix iOS kullanıcılarına içerik oynatma hızını ayarlama özelliğini sundu. Böylelikle iOS kullanıcısı olan Netflix aboneleri cihazlarında oynattıkları içeriklerin oynatma hızını pratik bir şekilde ayarlayabilecekler.

Netflix’in kullanıcılarına sunduğu oynatma hızı ayarı ile kullanıcılar içerikleri 0.5x / 0.75x / 1x (normal) / 1.25x / 1.5x gibi seçenekler arasında seçim yaparak oynatabiliyor. 1x seçeneği normal oynatma olurken bu oranın altı ile video içeriklerini yavaş şekilde oynatabilir, üstü ile de içerikleri hızlı bir şekilde oynatabilirsiniz. 

Not: İlgili oynatma hızı ayarı ilgili içerikten çıkıldıktan sonra otomatik olarak tekrar eski normal (1x) hızına geri dönmektedir.

Bu ayar, bildiğiniz üzere Youtube’da uzun zamandır yer alırken Netflix’e uzun zamandır gelmemiş ve kullanıcılar tarafından bu özelliğin gelmesi oldukça çok isteniyordu. Bir kaç ay önce Android kullanıcılarına sunulan bu özellik, iOS kullanıcılarına da yeni yapılan güncelleme ile birlikte gelmiş oldu. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 


Continue Reading

DİZİ&FİLM

Netflix, ABD’deki Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı!

Netflix, ABD’de üyelik fiyatlarına zam yaptı. ABD’deki zamlı fiyatların önümüzdeki günlerde Türkiye’deki ve diğer ülkelerdeki abonelik fiyatlarında da değişikliği sebep olması bekleniyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, ABD’deki üyelik fiyatlarına zam yaptı. Netflix’in ABD’deki abonelik ücretlerine yapmış olduğu bu zam ile beraber ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki Netflix abonelik ücretlerinin de yakın bir zaman içerisinde değişmesi bekleniyor.

Bildiğiniz üzere Netflix uzun zamandır abonelik ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gitmemişti. Netflix’in en son fiyat değişikliğinin üzerinden neredeyse 2 seneye yakın bir zaman geçmişti. Uzun bir süre sonra Netflix, abonelik ücretlerinde az da olsa bir fiyat değişikliği yapma kararı aldı.

Netflix’in yapmış olduğu bu fiyat değişikliği mevcut olan 3 abonelik türünden sadece ikisini etkiledi. Netflix, Temel olarak tabir edilen abonelik paketine herhangi bir zam yapmadı. Temel Paketin aylık ücreti yine aynı rakamda kalarak 7.99 $ oldu.

Standart ve Premium Paketler Zamlandı !

Netflix’in zam yaptığı paketler; Standart ve Gelişmiş (Premium) oldu. Şirket bu paketlerin abonelik fiyatlarına 1 ila 2 Dolar zam yaptı. 

Netflix’in yapmış olduğu fiyat değişikliğinin ardından Netflix’in en çok tercih edilen, 1080p görüntü kalitesi ve 2 cihazda eş zamanlı bağlantı sunan Standart paketinin fiyatı 13.99 Dolar oldu. İlgili paketin önceki fiyatı ise 12.99 Dolar idi.

Netflix’in en üst seviye olan gelişmiş (Premium) paketi de yapılan fiyat değişikliğinden etkilendi. Netflix’in Premium paketinin fiyatı 17.99 Dolar olarak güncellendi. İlgili paketin önceki fiyatı ise 15.99 Dolar idi.

NOT: İlgili fiyatlandırma şu an yeni Netflix abonesi olacaklar için geçerli durumdadır. Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde de ABD’deki tüm Netflix aboneleri yeni fiyatlandırma üzerinden aboneliklerini yenilemek durumunda kalacaktır. 

Netflix Türkiye Fiyatları Zamlanacak Mı ?

Netflix’in ABD’deki abonelik ücretlerine yapmış olduğu zamların yakın bir zaman içerisinde ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki tüm Netflix kullanıcılarına da yansıması bekleniyor. Ancak şu an için herhangi bir fiyat değişikliği mevcut değildir.

Netflix Nedir ? 

Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketidir. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulmuştur. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Üye alımına 1999 yılında başlanılan Netflix platformu şu anda Türkiye’ninde dahil olduğu 100’den fazla ülkeye yayın yapmaktadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

DİZİ&FİLM

Better Call Saul 6.Sezon Ne Zaman ?

Better Call Saul 6. sezonu ne zaman başlayacak ? Better Call Saul final sezonu ne zaman çıkacak ? Better Call Saul 6. sezonda neler olacak ? Better Call Saul 6. sezonda kimler olacak ? 6.sezon fragmanı yayınlanadı mı ? İşte sevilen dizi Better Call Saul’un 6.Sezonu hakkında bilgiler.. 

AMC’nin sevilen dizisi Better Call Saul efsanesinin final sezonu olacak olan 6. sezonu merakla ve heyecanla bekleniyor. Dünya dizi tarihinin efsanevi yapımlarından biri olan Breaking Bad dizisinin öncesini konu edinen dizi, Better Call Saul 6. sezonu ile final yapacak.

Özellikle tüm dünya da Breaking Bad severlerin heyecanla takip ettiği suç ve dram dizi Better Call Saul’un final sezonuna gelindi. 2015 yılından beridir her sene bir sezon yayınlanan dizinin finaline çok az kaldı.

Geçtiğimiz sezon itibariyle Breaking Bad dönemine oldukça yaklaşan dizi, final sezonu olacak olan 6.sezonu ile Breaking Bad dönemine giriş noktasına gelecek. Özellikle son yayınlanan 5.sezonunda izleyicilere büyük bir suç ve gerilim sahnelerini sunan dizinin 6. sezonunda bu heyecanın kat ve kat artması bekleniyor.

Dizinin geçtiğimiz aylarda bitmiş olan 5. sezonunun ardından son günlerde dizinin 6.sezonunun ne zaman başlayacağı ile ilgili sorular internette ve sosyal medyalarda en çok aratılanlar ve sorulanlar kısmında yer almaya başladı.

Bizde sizler için Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6. sezonu hakkında bazı bilgileri sizler için hazırladık ve sunduk. İşte dizisinin 6.sezonu hakkında bazı bilgiler.. 

Better Call Saul 6. Sezon Ne Zaman Başlayacak ? 

Better Call Saul dizisinin geçtiğimiz sezonu hatırladığınız üzere oldukça uzun bir süre ertelenmiş ve 2020 yılının Şubat ayında yayınlanmaya başlanmış ve Nisan ayının sonunda yayınlanan 10.bölümü ile 5. sezonunu tamamlayarak sezon finali yapmıştı.

Dizinin final sezonunda her sene olduğu gibi bir önceki sezon dan ortalama 1 sene sonra yayınlanması yüksek bir olasılık. Ayrıca tüm dünya da yaşanan korona virüs salgını sebebiyle dizinin çekim çalışmalarının da belirli bir süre ertelendiği ve duraksatıldığını da belirtmekte yarar var.

Bu sebeple dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonunun bir kaç ay gecikme yaşaması oldukça yüksek. Yani dizinin 6.sezonun 2021 yılının ilk aylarında değil, tam ortasında yaza doğru yayınlanmaya başlaması muhtemel.

2020 yılının sonuna doğru dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonun ne zaman başlayacağına dair resmi bir açıklama yayıncılar ve yapımcılar tarafından yapılacaktır.

Better Call Saul 6. Sezonda Neler Yaşanacak ? 

Better Call Saul dizisinin final sezonu izleyenlere hiç şüphesiz büyük bir heyecan yaşatacak. Dizisinin en son yayınlanan 5.sezonunda büyük gerilimlerin ve heyecanların yaşandığı dizi final sezonuna oldukça çok yaklaştı.

Dizinin son sezonunda yaşanacaklar ise tam bir merak konusu. İlerleyen zamanlarda yayınlanacak olan tanıtım fragmanından az da olsa ipucu yakalayabiliriz. Şu an için dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonunda neler yaşanacağı hakkında pek fazla söz etmek doğru olmayacaktır ancak hiç şüphesiz bizi büyük suçların yaşandığı, bol aksiyon ve gerilim içeren bölümlerin yer alacağı bir sezon bekliyor.

Better Call Saul 6. Sezon’da Oyuncu Kadrosunda Kimler Olacak ? 

Better Call Saul dizisinin 6. sezonunda dizinin başrol oyuncularının haricinde dizinin final sezonunda Breaking Bad dönemine oldukça fazla yaklaşıldığından Breaking Bad dizisinden bir çok isim ile karşılaşmamız oldukça yüksek.

Resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmasa da dizinin 6.sezonunda efsanevi dizi Breaking Bad dizisinden bir çok isim ile karşılaşacağınız şüphesiz. Bu durum dizinin takipçilerinin şimdiden heyecanlandırıyor.

Dizinin 6.sezonunda yer alacak olan isimler;

  • Bob Odenkirk (Jimmy McGill / Saul Goodman)
  • Rhea Seehor (Kim Wexler)
  • Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut)
  • Giancarlo Esposito (Gus Fring)
  • Patrick Fabian (Howard Hamlin)
  • Michael Mando (Nacho Varga)
  • Tony Dalton  (Lalo Salamanca)

Better Call Saul 6. Sezon Kaç Bölümden Oluşacak ? 

Bildiğiniz üzere 2015 yılında karşımıza ilk olarak çıkan Better Call Saul dizisinin ilk sezonu ve ardından gelen diğer tüm sezonları 10’a bölüm şeklinde yayınlanmıştı. Better Call Saul 6. sezonunda ise hayranlarını sevindirecek bir durum yaşandı. Dizinin 6.sezonunun final sezonu olacak olmasından dolayı dizinin 6. sezonu 10 bölümden daha fazla olacak.

Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6.sezonu 13 bölümden oluşacak. Dizisinin her bir bölümü ortalama olarak geçtiğimiz sezonlardaki gibi 50 dakika şeklinde yayınlanacak.

Better Call Saul 6. Sezon Tanıtım Fragmanı Yayınlanadı Mı ?

Better Call Saul dizisinin 6.sezon tanıtım fragmanı henüz yayınlanmadı. Dizinin tanıtım fragmanı 2021 yılının ilk çeyreğinde yayınlanacaktır. Better Call Saul 6.sezon tanıtım fragmanı resmi olarak yayınlandığında sizler için buradan paylaşacağız.

Better Call Saul Dizisi Hakkında :

Dizinin başlangıç Tarihi: Şubat 2015
Sezon Sayısı:  6 (6.Sezon final Sezonu*)
Ort. Bölüm Süresi : 45 Dk.
Tür : Suç & Dram
Yönetmen : Vince Gilligan, Peter Gould
Yayıncı : AMC & Netflix
IMDb Puanı:  8.7

”Bu yazımızda sizlere Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6. sezonu hakkında bazı bilgiler sunduk. Dizinin 6.sezonu hakkında yeni bilgiler geldikçe tekrar güncellenecektir.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com