Instagram Yorumlar Nasıl Kapatılır ? | [Gönderileri Yoruma Kapatma]

Instagram’da yorumlar nasıl kapatılır ? Instagram’da paylaşılan gönderideki yorumlar nasıl kapatılır ? Instagram’da fotoğraflar yoruma nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da paylaşılan gönderilerin altında yer alan yorumların nasıl kapatıldığını resimli olarak anlattık. İşte detaylar..

Bildiğiniz üzere Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Yapmış olduğu yenilik ve güncellemeler ile birlikte her geçen gün popülaritesi daha da artan Instagram’ın kullanıcı sayısı da her geçen gün daha da artmaktadır.

Milyonlarca kullanıcı bulunan Instagram’da her dakika binlerce yeni paylaşım yapılmaktadır. Kullanıcılar yapmış oldukları bu paylaşımları ister sadece takipçilerine ile isterlerse de bütün Instagram kullanıcılarına sunmaktadır.

Instagram’da yapılan paylaşımları da diğer Instagram kullanıcıları beğenebiliyor ya da gönderilerin altına yorum yapabiliyor.

Instagram’da gönderilerin altına gelen beğeniler neredeyse bütün Instagram kullanıcılarının hoşuna gitse de bazen gönderilerin altına yapılan yorumlar hoş karşılanmayabiliyor. Instagram’da özellikle herkese açık olan profillerde gönderilerin altına tanımadığınız kişilerden de yorumlar gelebileceğinden her türlü güzel ve hoş yorumların yanı sıra kötü yorumlara da hazırlıklı olmalısınız.

Tabi Instagram kullanıcılarına yorumların sadece takipçileri tarafından yapılmasına da olanak tanıyor. Buna da konunun sonunda yer alan açıklama kısmından erişebilirsiniz. 

Bunun yanı sıra Instagram’da takipçilerinizin de paylaşmış olduğunuz gönderilere yorum yapmasını engellemek istiyor olabilirsiniz. Dilersiniz takipçi listenizden bazı kişilerin gönderilerinize yorum yapmasını da engelleyebilirsiniz. Buna da konunun sonunda yer alan açıklama kısmından erişebilirsiniz.

Eğer ki Instagram’da yorumları tüm kullanıcılara kapatmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor. Instagram’da paylaştığınız gönderi ya da gönderileri yoruma kapatmak için bazı adımları uygulamanız gerekiyor. Instagram kullanıcılarına istedikleri gönderi de yorumları kapatma imkanı tanıyor. Ancak bu işlemi her yoruma kapatmak istediğiniz gönderi ye yapmanız gerekiyor. Bu işlemi toplu bir şekilde ne yazık ki yapamamaktayız.

Peki Instagram’da paylaştığım ya da şu an paylaşacağım gönderi nasıl yorumlara kapatabilirim ? Sonuzu cevabının sizlere aşağıda resimli olarak adım adım anlattık. İşte detaylar..

INSTAGRAM’DA GÖNDERİ YORUMLARI NASIL KAPATILIR ?

1- İlk olarak Instagram uygulamasından hesabınıza giriş yapın.

2- Ardından yorumlara kapatmak istediğiniz Instagram gönderisine gidin.

3- Ardından yorumlara kapatmak istediğiniz gönderinin sağ üst köşesinde yer alan ”yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun. (*Yukarıdaki resimde sol taraftaki ekran görüntüsünde de ok işareti ile belirttiğimiz kısım.)

4- İkona dokunduktan sonra karşınıza çıkan alt penceredeki seçeneklerden ”Yorum yapmayı kapat” seçeneğine dokunun ve ilgili gönderiyi yorumlara kapatın.

İşlem bu kadar basit.

Not: Bu işlemi yorumlara kapatmak istediğiniz tüm gönderilerde uygulayabilirsiniz. Ayrıca daha önce yorumlara kapattığınız gönderiyi yorumlara tekrar açık hale getirmek için yine aynı ikona tıklayarak karşınıza gelen seçeneklerden ”Yorum yapmayı aç” seçeneğine dokunarak, yorumlara tekrar aktif hale getirebilirsiniz. 

Not: Yeni paylaşacağınız gönderileri paylaşımı yapmandan önce de yorumlara kapatabilirsiniz. Bunun için gönderinin en son paylaşma aşamasındaki sayfasında en altta yer alan ”gelişmiş ayarlar” seçeneğine tıklayarak, karşınıza çıkan yorumları kapat seçeneğine dokunarak bu işlemi uygulayabilirsiniz. Dilerseniz yine gönderiyi paylaştıktan sonra bu ayarlamaları tekrar yapabilirsiniz. İstediğiniz doğrultusunda dilediğiniz her an gönderiyi yorumlara açabilirsiniz.

INSTAGRAM YORUMLAR İLE İLGİLİ DİĞER AYARLAMALAR :

Instagram’da yorumların sadece takipçileriniz tarafından yapılmasına olanak tanıyabilirsiniz. Instagram’da yorumların sadece takipçiler tarafından yapılmasını ayarlamak için bu yazımıza gidebilirsiniz.

”BURADAN İLGİLİ YAZIYA GİDEBİLİRSİNİZ.”

Instagram’da gönderilerinize belirli kişilerin yorum yapmasını engelleyebilirsiniz. Bir ya da birden fazla kişinin gönderilerinize yorum yapmasını kapatmak yani o kişilerin yorum yapmasını engellemek için aşağıdaki yazımıza gidebilirsiniz.

”BURADAN İLGİLİ YAZIYA GİDEBİLİRSİNİZ.”

..

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da gönderilerin yoruma nasıl kapatıldığını anlattık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmında belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.