Canlı Uçuş Takibi İle Uçakları Havada Takip Edin !

İnternetten canlı uçuş takibi ile uçakları seyretme !

İnternet üzerinden uçakların rotasını nasıl görebilirim ? İnternet üzerinden uçakların kalkış ve varış noktalarını nasıl görebilirim ? İnternet üzerinden uçaklarını canlı olarak nasıl izleyebilirim ? diyorsanız sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

Günümüzde gelişen internet dünyası ile birlikte artık neredeyse aklımıza gelebilecek her türlü işlemi bilgisayarımız ya da telefonumuz vasıtasıyla gerçekleştirebiliyoruz. Bunlardan biri de konu başlığında belirttiğimiz gibi ”uçakları havada takip etme” imkanıdır.

İnternet üzerindeki online uçak takip sistemleri ile herhangi bir uçağın nereden kalktığını, nereye varacağını, ne zaman varacağını, havadaki şuan ki konumunu canlı olarak görebiliyoruz. Ayrıca takip etmek istediğiniz uçağa uçak uçuş kodu sayesinde basit bir şekilde ulaşıp görmek istediğiniz tüm bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

Uçak Takip Sistemini Nasıl Kullanabilirim ? 

Bunun için ilk olarak bu hizmeti kullanıcılarına ücretsiz olarak sağlayan bilinen bir kaç websitesine girmeniz gerekiyor. Biz bu yazımızda sizlere bu işlemi nasıl yapacağınızı göstermek için ”flightradar24” sitesini örnek göstereceğiz fakat dilerseniz ”flightaware” sitesinden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İŞTE UÇAKLARI HAVADA NASIL TAKİP EDEBİLİRİZ.

İlk olarak web tarayıcınız üzerinden ”https://www.flightradar24.com/”  adresine giriş yapınız.

Karşınıza aşağıdaki resimdeki site gelecektir.

Bu sayfa isterseniz üstte bulunan ”search” kısmından takip etmek istediğiniz uçak kodunu aratabilirsiniz ve bu sayede takip etmek istediğiniz uçağın rotasını, varış süresini ve rotasını görebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi ”TK38” nolu uçuşu arattık. Ve arama kısmından uçağın bilgisine tıkladık. Bu sayede uçağın şuan ki konumunu ve şuana kadar çizmiş olduğu rotayı gördük.

Açılan sayfa ayrıca arattığınız ya da seçtiğiniz uçağın kalkış ve varış saatlerini de görebilirsiniz.

Uçak hakkındaki detaylar arama sonucunda uçağı seçtikten sonra açılacak sayfada sol tarafta aşağıdaki resimdeki gibi görünecektir.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com