Connect with us

DİZİ&FİLM

The Walking Dead 9.Sezon Ne Zaman Başlayacak ?

Günümüzün en popüler dizilerinden olan The Walking Dead, 9.Sezon onayını aldı!  The Walking Dead 9.Sezon ne zaman başlayacak? 9.Sezonda neler olacak? Dizinin kadrosuna yeni kişiler katılacak mı ? Dizinin kadrosundan ayrılanlar olacak mı ?  Tüm detaylar ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

2010 yıllarında izleyicilere merhaba diyen The Walking Dead’in 9.sezon’u yakında izleyicilerin karşına çıkacak. Dizinin 9.sezon başlangıç tarihi belli oldu. Ayrıca dizinin 9.sezon fragmanı da yayınlandı. 5 dakikalık fragman dizinin hayranlarını heyecanlandırdı. 

BİLMEYENLER İÇİN DİZİ HAKKINDA UFAK BİR BİLGİ !

The Walking Dead, Frank Darabont tarafından geliştirilen bir Amerikan televizyon dizisidir.

Hikâyesi, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard ‘ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır.

Dizinin başrolünde, geçirdiği bir kaza sonrası girdiği komadan beklenmedik biçimde uyanan ve artık tüm dünyaya George A. Romero’nun korku filmlerindeki zombileri andıran etobur “aylaklar”ın egemen olduğunu keşfeden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Grimes, bulunduğu hastahaneden ayrılarak, ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca, bu yeni dünya düzeninde sağ kalmayı başarabilmiş ve kendisi gibi yaşam savaşı veren diğer birçok kişiyle karşılaşır ve yola onlarla devam ederek, kendi grubunu oluşturur.

(Resim: The Walking Dead’in yaratıcısı ”Robert Kirkman” ) 

 THE WALKİNG DEAD 9.SEZONDA NELER YAŞANACAK ?

Dizinin 9.sezonda neler yaşanacağı hakkında bir yorum yapmak oldukça zor. Bu konu hakkında herhangi bir bilgide yapımcılar tarafından henüz yayınlanmadı. Ancak dizinin meraklıları yayınlanmış olan fragman ile birlikte 9.sezonda neler olacağına dair ufak fikirler oluşturabilir. Ayrıca şu aralar 9.sezonda hayranları üzecek gelişmelerde yaşanıyor. 9.sezonda dizinin kadrosunda şuan ki kadrodan eksilmeler göreceğiz gibi görünüyor.

9.SEZONDA KADRODA KİMLER OLACAK ?

Dizinin 9.sezonunda 8.sezondan arda kalan herkes olacak.  Tahmin edileceği üzere 8.sezonda ölmeyen ana karakterlerin hepsi kadroda olacak.

Ayrıca 9.sezonda sözleşmelerini yenilemiş olan Rick Grimes’ı canlandıran Andrew Lincoln ve Darly karakterini  canlandıran Norman Reedus kesin olarak yer alacak.

Ancak dizinin başrol oyuncusu Rick Grimes’ın 10.sezon için sözleşme imzalamaktan kaçındığı ve dizinin 10.sezonunda yer almak istemediği söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bu haber dizinin hayranlarını bir hayli üzdü.

(Resim:  Rick Grimes’ı canlandıran Andrew Lincoln (soldaki) ve Darly karakterini canlandıran Norman Reedus (sağdaki) ) 

THE WALKİNG DEAD 9.SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK ? 

Dizinin 9.sezon yayın tarihi resmi olarak açıklandı. Dizi yapımcıları ve dizi yayımcısı AMC tarafından yapılan açıklama ile dizinin 9.sezon başlangıç tarihi belli oldu. Dizin 9.sezon başlangıç tarihinde herhangi bir sürpriz yaşanmadı. Yine geçtiğimiz senelerdeki sezonların yayın tarihine yakın bir tarih seçildi.

Dizinin 9.sezon başlangıç tarihi:  7 EKİM 2018 

THE WALKİNG DEAD 9.SEZON KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞACAK ?

Dizinin 9.sezonunun kaç bölümden oluşacağı yapımcılar tarafından açıklandı. Dizinin 9.sezonu 16 bölümden oluşacak ve çok büyük ihtimalle 8.sezonda olduğu gibi 2 part şeklinde yayınlanacak. Dizin 9. sezonunun 8+8 olarak yayınlanması muhtemel.

Bu şekilde Dizi Aralık 2018 de yayınlanan 8 bölümün ardından 9.sezon ortasında tekrar araya girip Şubat 2019 da yine devam edecek.

THE WALKİNG DEAD 9.SEZON FRAGMANI :

Dizinin fragmanı 21 Temmuz 2018 itibariyle yayınlandı. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

”THE WALKİNG DEAD” HAKKINDA :

DİZİ : The Walking Dead
TÜR:  Korku-Drama
YAPIM : Amerika
DİL:  İngilizce
SEZON SAYISI :  8  (9.sezon Ekim ayında yayınlanacak.)
YAYIN TARİHİ :   31 EKİM 2010 –  (devam ediyor.)
KANAL :   AMC
YAYINLANDIĞI ÜLKELER :  120+

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com 


6 Comments

6 Comments

 1. ilkin

  16 Nisan 2018 at 21:17

  walking dead 9 sezonla ilgili bilgi ararken bu kadar ayrıntılı bilgeye ulaşacağımı hiç düşünmezdim.Sitenizide bu sayede tanımış oldum:Tebrik ederim iyi çalışlar…

 2. Mert

  17 Nisan 2018 at 00:13

  Bende dizide eski heyecanı bulamayanlardanım ama bulaştık bi kere insan genede vazgeçemiyor. 9.sezon umarım beklenileni verir. Bilgi içinde teşekkürler.

 3. Oğulcan Aksoy

  18 Nisan 2018 at 20:11

  Şu dizi sıkıcı olmasına rağmen kendine çekiyor.

 4. Özhan

  20 Mayıs 2018 at 01:58

  Dizide Morgan’ı canlandıran Lennie James büyük ihtimalle diziden ayrıldı, çünkü dizinin kardeş dizisi olan Fear The Walking Dead dizisinde oynamaya başladı.

 5. Maggie Rhee

  8 Temmuz 2018 at 23:27

  Twd Türk Televizyon Kanallarında Yada Türkiye Foxunda varmı

 6. irfan

  3 Eylül 2018 at 12:35

  bu tarz diziler bir sarmala giriyorlar. yani bunca sezon hep bir yeni yaşam yeri bulup orada savaşmaları hatta son donemde bu savaşı 2 sezona taşımaları artık baymaya başladı. bu tarz dizilerin 4 bilemediniz 5 sezon da final yapması lazım. yani konuyu başka yere çekemediğinizde artık bırakmak gerek.

  şimdi kıyaslama olmaz ama game of thrones konusunu tamamlayamadı ve bu sezon final yaparak tadında bırakacak.

  lost keza nirvana dizilerdendir. sadece uzatalım diye son sezon artık iyice cıvımıştı ve final ile herkesi yıktılar.

  the 100 son dönemde izlediğim güzel dizilerden başlamayan varsa tavsiye edebilirim, buda twd gibi bence sarmala girdi, uzaydan yeni bir grup gelip 1 avuç toprak için savaşacak sonrası olması için gerçekten çok başka bir şey olması lazım.

  the shannara cronicles güzel bir dizi hikayesini tamamlayacağı kanaatindeyim. max 4 sezon eder.

  misal bir the night of dizi var 9 bölümlük devamı yok ve konu bu kadar güzel anlatılır.

  aslında konu olarak bir film çıkacak senaryodan sezon sezon dizi yapmaya çalışılıyor birde üzerine yuksek maliyetler geldği zaman işler çok zora sarıyor.

  bu sezon bitmesini isteyerek ekim ayını iple çekiyoruz izlediğimiz 8 sezonun hatrına 9. sezonda da yanındayız twd

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DİZİ&FİLM

Netflix iOS Uygulamasına ‘İçerik Oynatma Hızını Ayarlama’ Özelliği Geldi !

Netflix, iOS uygulamasına yeni bir özellik daha getirdi. Netflix’in iOS uygulamasına yeni getirdiği özellik ile kullanıcılar artık oynattıkları içeriklerin hızını kendi tercihlerine göre ayarlayabilecekler.

Netflix iOS uygulamasını güncelledi. Yapılan güncelleme ile birlikte yeni özellikler uygulamaya eklendi. Bugün itibariyle gelen yeni güncelleme ile birlikte Netflix’in iOS uygulamasına kullanıcılar tarafından uzun zamandır istenen ve beklenen yeni bir özellik katıldı. 

Netflix iOS kullanıcılarına içerik oynatma hızını ayarlama özelliğini sundu. Böylelikle iOS kullanıcısı olan Netflix aboneleri cihazlarında oynattıkları içeriklerin oynatma hızını pratik bir şekilde ayarlayabilecekler.

Netflix’in kullanıcılarına sunduğu oynatma hızı ayarı ile kullanıcılar içerikleri 0.5x / 0.75x / 1x (normal) / 1.25x / 1.5x gibi seçenekler arasında seçim yaparak oynatabiliyor. 1x seçeneği normal oynatma olurken bu oranın altı ile video içeriklerini yavaş şekilde oynatabilir, üstü ile de içerikleri hızlı bir şekilde oynatabilirsiniz. 

Not: İlgili oynatma hızı ayarı ilgili içerikten çıkıldıktan sonra otomatik olarak tekrar eski normal (1x) hızına geri dönmektedir.

Bu ayar, bildiğiniz üzere Youtube’da uzun zamandır yer alırken Netflix’e uzun zamandır gelmemiş ve kullanıcılar tarafından bu özelliğin gelmesi oldukça çok isteniyordu. Bir kaç ay önce Android kullanıcılarına sunulan bu özellik, iOS kullanıcılarına da yeni yapılan güncelleme ile birlikte gelmiş oldu. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 


Continue Reading

DİZİ&FİLM

Netflix, ABD’deki Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı!

Netflix, ABD’de üyelik fiyatlarına zam yaptı. ABD’deki zamlı fiyatların önümüzdeki günlerde Türkiye’deki ve diğer ülkelerdeki abonelik fiyatlarında da değişikliği sebep olması bekleniyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, ABD’deki üyelik fiyatlarına zam yaptı. Netflix’in ABD’deki abonelik ücretlerine yapmış olduğu bu zam ile beraber ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki Netflix abonelik ücretlerinin de yakın bir zaman içerisinde değişmesi bekleniyor.

Bildiğiniz üzere Netflix uzun zamandır abonelik ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gitmemişti. Netflix’in en son fiyat değişikliğinin üzerinden neredeyse 2 seneye yakın bir zaman geçmişti. Uzun bir süre sonra Netflix, abonelik ücretlerinde az da olsa bir fiyat değişikliği yapma kararı aldı.

Netflix’in yapmış olduğu bu fiyat değişikliği mevcut olan 3 abonelik türünden sadece ikisini etkiledi. Netflix, Temel olarak tabir edilen abonelik paketine herhangi bir zam yapmadı. Temel Paketin aylık ücreti yine aynı rakamda kalarak 7.99 $ oldu.

Standart ve Premium Paketler Zamlandı !

Netflix’in zam yaptığı paketler; Standart ve Gelişmiş (Premium) oldu. Şirket bu paketlerin abonelik fiyatlarına 1 ila 2 Dolar zam yaptı. 

Netflix’in yapmış olduğu fiyat değişikliğinin ardından Netflix’in en çok tercih edilen, 1080p görüntü kalitesi ve 2 cihazda eş zamanlı bağlantı sunan Standart paketinin fiyatı 13.99 Dolar oldu. İlgili paketin önceki fiyatı ise 12.99 Dolar idi.

Netflix’in en üst seviye olan gelişmiş (Premium) paketi de yapılan fiyat değişikliğinden etkilendi. Netflix’in Premium paketinin fiyatı 17.99 Dolar olarak güncellendi. İlgili paketin önceki fiyatı ise 15.99 Dolar idi.

NOT: İlgili fiyatlandırma şu an yeni Netflix abonesi olacaklar için geçerli durumdadır. Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde de ABD’deki tüm Netflix aboneleri yeni fiyatlandırma üzerinden aboneliklerini yenilemek durumunda kalacaktır. 

Netflix Türkiye Fiyatları Zamlanacak Mı ?

Netflix’in ABD’deki abonelik ücretlerine yapmış olduğu zamların yakın bir zaman içerisinde ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki tüm Netflix kullanıcılarına da yansıması bekleniyor. Ancak şu an için herhangi bir fiyat değişikliği mevcut değildir.

Netflix Nedir ? 

Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketidir. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulmuştur. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Üye alımına 1999 yılında başlanılan Netflix platformu şu anda Türkiye’ninde dahil olduğu 100’den fazla ülkeye yayın yapmaktadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

DİZİ&FİLM

Better Call Saul 6.Sezon Ne Zaman ?

Better Call Saul 6. sezonu ne zaman başlayacak ? Better Call Saul final sezonu ne zaman çıkacak ? Better Call Saul 6. sezonda neler olacak ? Better Call Saul 6. sezonda kimler olacak ? 6.sezon fragmanı yayınlanadı mı ? İşte sevilen dizi Better Call Saul’un 6.Sezonu hakkında bilgiler.. 

AMC’nin sevilen dizisi Better Call Saul efsanesinin final sezonu olacak olan 6. sezonu merakla ve heyecanla bekleniyor. Dünya dizi tarihinin efsanevi yapımlarından biri olan Breaking Bad dizisinin öncesini konu edinen dizi, Better Call Saul 6. sezonu ile final yapacak.

Özellikle tüm dünya da Breaking Bad severlerin heyecanla takip ettiği suç ve dram dizi Better Call Saul’un final sezonuna gelindi. 2015 yılından beridir her sene bir sezon yayınlanan dizinin finaline çok az kaldı.

Geçtiğimiz sezon itibariyle Breaking Bad dönemine oldukça yaklaşan dizi, final sezonu olacak olan 6.sezonu ile Breaking Bad dönemine giriş noktasına gelecek. Özellikle son yayınlanan 5.sezonunda izleyicilere büyük bir suç ve gerilim sahnelerini sunan dizinin 6. sezonunda bu heyecanın kat ve kat artması bekleniyor.

Dizinin geçtiğimiz aylarda bitmiş olan 5. sezonunun ardından son günlerde dizinin 6.sezonunun ne zaman başlayacağı ile ilgili sorular internette ve sosyal medyalarda en çok aratılanlar ve sorulanlar kısmında yer almaya başladı.

Bizde sizler için Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6. sezonu hakkında bazı bilgileri sizler için hazırladık ve sunduk. İşte dizisinin 6.sezonu hakkında bazı bilgiler.. 

Better Call Saul 6. Sezon Ne Zaman Başlayacak ? 

Better Call Saul dizisinin geçtiğimiz sezonu hatırladığınız üzere oldukça uzun bir süre ertelenmiş ve 2020 yılının Şubat ayında yayınlanmaya başlanmış ve Nisan ayının sonunda yayınlanan 10.bölümü ile 5. sezonunu tamamlayarak sezon finali yapmıştı.

Dizinin final sezonunda her sene olduğu gibi bir önceki sezon dan ortalama 1 sene sonra yayınlanması yüksek bir olasılık. Ayrıca tüm dünya da yaşanan korona virüs salgını sebebiyle dizinin çekim çalışmalarının da belirli bir süre ertelendiği ve duraksatıldığını da belirtmekte yarar var.

Bu sebeple dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonunun bir kaç ay gecikme yaşaması oldukça yüksek. Yani dizinin 6.sezonun 2021 yılının ilk aylarında değil, tam ortasında yaza doğru yayınlanmaya başlaması muhtemel.

2020 yılının sonuna doğru dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonun ne zaman başlayacağına dair resmi bir açıklama yayıncılar ve yapımcılar tarafından yapılacaktır.

Better Call Saul 6. Sezonda Neler Yaşanacak ? 

Better Call Saul dizisinin final sezonu izleyenlere hiç şüphesiz büyük bir heyecan yaşatacak. Dizisinin en son yayınlanan 5.sezonunda büyük gerilimlerin ve heyecanların yaşandığı dizi final sezonuna oldukça çok yaklaştı.

Dizinin son sezonunda yaşanacaklar ise tam bir merak konusu. İlerleyen zamanlarda yayınlanacak olan tanıtım fragmanından az da olsa ipucu yakalayabiliriz. Şu an için dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonunda neler yaşanacağı hakkında pek fazla söz etmek doğru olmayacaktır ancak hiç şüphesiz bizi büyük suçların yaşandığı, bol aksiyon ve gerilim içeren bölümlerin yer alacağı bir sezon bekliyor.

Better Call Saul 6. Sezon’da Oyuncu Kadrosunda Kimler Olacak ? 

Better Call Saul dizisinin 6. sezonunda dizinin başrol oyuncularının haricinde dizinin final sezonunda Breaking Bad dönemine oldukça fazla yaklaşıldığından Breaking Bad dizisinden bir çok isim ile karşılaşmamız oldukça yüksek.

Resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmasa da dizinin 6.sezonunda efsanevi dizi Breaking Bad dizisinden bir çok isim ile karşılaşacağınız şüphesiz. Bu durum dizinin takipçilerinin şimdiden heyecanlandırıyor.

Dizinin 6.sezonunda yer alacak olan isimler;

 • Bob Odenkirk (Jimmy McGill / Saul Goodman)
 • Rhea Seehor (Kim Wexler)
 • Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut)
 • Giancarlo Esposito (Gus Fring)
 • Patrick Fabian (Howard Hamlin)
 • Michael Mando (Nacho Varga)
 • Tony Dalton  (Lalo Salamanca)

Better Call Saul 6. Sezon Kaç Bölümden Oluşacak ? 

Bildiğiniz üzere 2015 yılında karşımıza ilk olarak çıkan Better Call Saul dizisinin ilk sezonu ve ardından gelen diğer tüm sezonları 10’a bölüm şeklinde yayınlanmıştı. Better Call Saul 6. sezonunda ise hayranlarını sevindirecek bir durum yaşandı. Dizinin 6.sezonunun final sezonu olacak olmasından dolayı dizinin 6. sezonu 10 bölümden daha fazla olacak.

Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6.sezonu 13 bölümden oluşacak. Dizisinin her bir bölümü ortalama olarak geçtiğimiz sezonlardaki gibi 50 dakika şeklinde yayınlanacak.

Better Call Saul 6. Sezon Tanıtım Fragmanı Yayınlanadı Mı ?

Better Call Saul dizisinin 6.sezon tanıtım fragmanı henüz yayınlanmadı. Dizinin tanıtım fragmanı 2021 yılının ilk çeyreğinde yayınlanacaktır. Better Call Saul 6.sezon tanıtım fragmanı resmi olarak yayınlandığında sizler için buradan paylaşacağız.

Better Call Saul Dizisi Hakkında :

Dizinin başlangıç Tarihi: Şubat 2015
Sezon Sayısı:  6 (6.Sezon final Sezonu*)
Ort. Bölüm Süresi : 45 Dk.
Tür : Suç & Dram
Yönetmen : Vince Gilligan, Peter Gould
Yayıncı : AMC & Netflix
IMDb Puanı:  8.7

”Bu yazımızda sizlere Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6. sezonu hakkında bazı bilgiler sunduk. Dizinin 6.sezonu hakkında yeni bilgiler geldikçe tekrar güncellenecektir.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com