Günümüzün en popüler dizilerinden olan The Walking Dead, 9.Sezon onayını aldı!  The Walking Dead 9.Sezon ne zaman başlayacak? 9.Sezonda neler olacak? Dizinin kadrosuna yeni kişiler katılacak mı ? Dizinin kadrosundan ayrılanlar olacak mı ?  Tüm detaylar ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

2010 yıllarında izleyicilere merhaba diyen The Walking Dead’in 9.sezon’u yakında izleyicilerin karşına çıkacak. Dizinin 9.sezon başlangıç tarihi belli oldu. Ayrıca dizinin 9.sezon fragmanı da yayınlandı. 5 dakikalık fragman dizinin hayranlarını heyecanlandırdı. 

BİLMEYENLER İÇİN DİZİ HAKKINDA UFAK BİR BİLGİ !

The Walking Dead, Frank Darabont tarafından geliştirilen bir Amerikan televizyon dizisidir.

Hikâyesi, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard ‘ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır.

Dizinin başrolünde, geçirdiği bir kaza sonrası girdiği komadan beklenmedik biçimde uyanan ve artık tüm dünyaya George A. Romero’nun korku filmlerindeki zombileri andıran etobur “aylaklar”ın egemen olduğunu keşfeden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Grimes, bulunduğu hastahaneden ayrılarak, ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca, bu yeni dünya düzeninde sağ kalmayı başarabilmiş ve kendisi gibi yaşam savaşı veren diğer birçok kişiyle karşılaşır ve yola onlarla devam ederek, kendi grubunu oluşturur.

(Resim: The Walking Dead’in yaratıcısı ”Robert Kirkman” ) 

 THE WALKİNG DEAD 9.SEZONDA NELER YAŞANACAK ?

Dizinin 9.sezonda neler yaşanacağı hakkında bir yorum yapmak oldukça zor. Bu konu hakkında herhangi bir bilgide yapımcılar tarafından henüz yayınlanmadı. Ancak dizinin meraklıları yayınlanmış olan fragman ile birlikte 9.sezonda neler olacağına dair ufak fikirler oluşturabilir. Ayrıca şu aralar 9.sezonda hayranları üzecek gelişmelerde yaşanıyor. 9.sezonda dizinin kadrosunda şuan ki kadrodan eksilmeler göreceğiz gibi görünüyor.

9.SEZONDA KADRODA KİMLER OLACAK ?

Dizinin 9.sezonunda 8.sezondan arda kalan herkes olacak.  Tahmin edileceği üzere 8.sezonda ölmeyen ana karakterlerin hepsi kadroda olacak.

Ayrıca 9.sezonda sözleşmelerini yenilemiş olan Rick Grimes’ı canlandıran Andrew Lincoln ve Darly karakterini  canlandıran Norman Reedus kesin olarak yer alacak.

Ancak dizinin başrol oyuncusu Rick Grimes’ın 10.sezon için sözleşme imzalamaktan kaçındığı ve dizinin 10.sezonunda yer almak istemediği söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bu haber dizinin hayranlarını bir hayli üzdü.

(Resim:  Rick Grimes’ı canlandıran Andrew Lincoln (soldaki) ve Darly karakterini canlandıran Norman Reedus (sağdaki) ) 

THE WALKİNG DEAD 9.SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK ? 

Dizinin 9.sezon yayın tarihi resmi olarak açıklandı. Dizi yapımcıları ve dizi yayımcısı AMC tarafından yapılan açıklama ile dizinin 9.sezon başlangıç tarihi belli oldu. Dizin 9.sezon başlangıç tarihinde herhangi bir sürpriz yaşanmadı. Yine geçtiğimiz senelerdeki sezonların yayın tarihine yakın bir tarih seçildi.

Dizinin 9.sezon başlangıç tarihi:  7 EKİM 2018 

THE WALKİNG DEAD 9.SEZON KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞACAK ?

Dizinin 9.sezonunun kaç bölümden oluşacağı yapımcılar tarafından açıklandı. Dizinin 9.sezonu 16 bölümden oluşacak ve çok büyük ihtimalle 8.sezonda olduğu gibi 2 part şeklinde yayınlanacak. Dizin 9. sezonunun 8+8 olarak yayınlanması muhtemel.

Bu şekilde Dizi Aralık 2018 de yayınlanan 8 bölümün ardından 9.sezon ortasında tekrar araya girip Şubat 2019 da yine devam edecek.

THE WALKİNG DEAD 9.SEZON FRAGMANI :

Dizinin fragmanı 21 Temmuz 2018 itibariyle yayınlandı. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

”THE WALKİNG DEAD” HAKKINDA :

DİZİ : The Walking Dead
TÜR:  Korku-Drama
YAPIM : Amerika
DİL:  İngilizce
SEZON SAYISI :  8  (9.sezon Ekim ayında yayınlanacak.)
YAYIN TARİHİ :   31 EKİM 2010 –  (devam ediyor.)
KANAL :   AMC
YAYINLANDIĞI ÜLKELER :  120+

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com 


6 Responses

 1. ilkin

  walking dead 9 sezonla ilgili bilgi ararken bu kadar ayrıntılı bilgeye ulaşacağımı hiç düşünmezdim.Sitenizide bu sayede tanımış oldum:Tebrik ederim iyi çalışlar…

  Cevapla
 2. Mert

  Bende dizide eski heyecanı bulamayanlardanım ama bulaştık bi kere insan genede vazgeçemiyor. 9.sezon umarım beklenileni verir. Bilgi içinde teşekkürler.

  Cevapla
 3. Özhan

  Dizide Morgan’ı canlandıran Lennie James büyük ihtimalle diziden ayrıldı, çünkü dizinin kardeş dizisi olan Fear The Walking Dead dizisinde oynamaya başladı.

  Cevapla
 4. irfan

  bu tarz diziler bir sarmala giriyorlar. yani bunca sezon hep bir yeni yaşam yeri bulup orada savaşmaları hatta son donemde bu savaşı 2 sezona taşımaları artık baymaya başladı. bu tarz dizilerin 4 bilemediniz 5 sezon da final yapması lazım. yani konuyu başka yere çekemediğinizde artık bırakmak gerek.

  şimdi kıyaslama olmaz ama game of thrones konusunu tamamlayamadı ve bu sezon final yaparak tadında bırakacak.

  lost keza nirvana dizilerdendir. sadece uzatalım diye son sezon artık iyice cıvımıştı ve final ile herkesi yıktılar.

  the 100 son dönemde izlediğim güzel dizilerden başlamayan varsa tavsiye edebilirim, buda twd gibi bence sarmala girdi, uzaydan yeni bir grup gelip 1 avuç toprak için savaşacak sonrası olması için gerçekten çok başka bir şey olması lazım.

  the shannara cronicles güzel bir dizi hikayesini tamamlayacağı kanaatindeyim. max 4 sezon eder.

  misal bir the night of dizi var 9 bölümlük devamı yok ve konu bu kadar güzel anlatılır.

  aslında konu olarak bir film çıkacak senaryodan sezon sezon dizi yapmaya çalışılıyor birde üzerine yuksek maliyetler geldği zaman işler çok zora sarıyor.

  bu sezon bitmesini isteyerek ekim ayını iple çekiyoruz izlediğimiz 8 sezonun hatrına 9. sezonda da yanındayız twd

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.