Twitter Yazı Boyutu Büyütme / Küçültme Nasıl Yapılır ?

Twitter’da yazı boyutu nasıl değiştirilir ? Twitter’da yazı boyutu nasıl büyütülür ? Twitter’da yazı boyutu nasıl küçültülür ? Twitter mobil uygulamasında yazı boyutu nasıl ayarlanır ? Bu yazımızda sizlere günümüzün en büyük sosyal medya ağlarından biri olan Twitter’da mobil uygulamada yazı boyutunun nasıl değiştirildiğini gösterdik. İşte detaylar..

Twitter bildiğiniz üzere günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Günümüzde Instagram ve Facebook ile birlikte en çok kullanıcıya sahip olan Twitter, her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile birlikte popülaritesini daha da arttırmaya devam ediyor. 

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter’da aklımıza gelebilecek her türden ve kategoriden kullanıcılar ve hesaplar bulunmaktadır. Gerek politika, futbol, sanat vs.. gibi bir çok alandan şahıs hesapları olsun gerek ticari firma hesapları gerekse de ilginç ve bilgi veren hesaplar. Twitter’da herkesin ilgisini çeken, ilgi alanında olan bir çok hesap bulunmaktadır.

Hal böyle olunca da insanlar günümüzde büyük bir vaktini Twitter gibi sosyal medya ağlarında geçiriyor. Artan kullanımı ile birlikte de bir çok nokta da kullanıcılara kolaylık sağlayan ve sağlamaya devam eden uygulama geliştiricileri bu konuda oldukça hassas çalışıyor. 

Twitter’da bu konuda bir çok çalışma yapıyor ve uygulamasına her geçen gün kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda bir çok yenilik ve özellik katıyor. Katmış olduğu bu yenilikleri de kullanıcılara sunduğu yeni güncellemeler ile birlikte uygulamasında sağlıyor. 

Twitter yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor.  Uygulama içerisinde kullanıcıların bir çoğunun işine yarayan özellikleri de kullanıcılara sağlıyor. Bu konumuzda da Twitter’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu bir özellikten sizlere bahsedeceğiz.

Her ne kadar yeni bir özellik olmasa da bazı Twitter kullanıcıları bu özelliği bilmiyor ya da ihtiyaç duyanlar da nasıl yapılacağını bilmiyor. Bu sebeple de biz bu konumuzda sizlere Twitter’ın ‘Yazı boyutu değiştirme’ özelliğinden bahsettik ve bu özelliğin nasıl ayarlandığını resimli olarak anlattık. 

Özellikle göz rahatsızlığı olanların daha çok kullanmayı tercih ettiği ‘yazı boyutunu değiştirme’ özelliği, kullanıcılara ufak gelen yazıların boyutunun büyütülmesini sağlıyor. Ayrıca ekrana daha fazla içeriğin sığmasını isteyenlere de bu boyutların küçültmesine olanak tanıyor. 

Bir çok Twitter kullanıcısının kendi tercihleri doğrultusunda ayarlayabildiği (değiştirebildiği) bu özellik ile Twitter mobil uygulamasında yazı boyutunu her zaman değiştirebilirsiniz. 

Şimdi hep birlikte Twitter’da yazı boyutunun nasıl küçültüldüğüne ve büyütüldüğüne aşağıdan resimli olarak bakalım.

TWİTTER’DA YAZI BOYUTU BÜYÜTME VE KÜÇÜLTME NASIL YAPILIR ?

Twitter mobil uygulamasında yazı boyutunu ayarlar kısmından pratik bir şekilde tercihiniz doğrultusunda küçültebilir ya da büyültebilirsiniz. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu işlem ile uygulama içerisindeki yazıların boyutunu her zaman dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. 

Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Twitter’da yazı boyutunuzu değiştirebilirsiniz. 

1- İlk olarak Twitter mobil uygulamasını açın. 

2- Ardından ”Profil” ikonuna dokunun. 

3- Profil ikonuna dokunduktan sonra açılan yan seçenek kısmından ”Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine dokunun.

4- Ardından karşınıza çıkan ‘Ayarlar ve gizlilik’ seçenekleri sayfasında yer alan seçeneklerden ‘Görüntü ve ses‘ seçeneğine dokunun.

5- Daha sonra açılan ayar sayfasından Twitter yazı boyutunu dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Twitter yazı boyutunu küçültmek ve büyültmek için; 4 seviyeden oluşan yazı boyutlarından birini seçin. 

İşlem bu kadar basit. 

NOT: İlgili işlem iPhone cihazlarında bu şekilde yapılabilmektedir.

17 Temmuz itibariyle ANDROID cihazlara gelen yeni güncelleme ile birlikte bu işlem doğrudan Twitter uygulaması üzerinden yapılamamaktadır. Yazı tipini boyutunuzu Android cihazınızın ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Twitter’da yazı boyutu değiştirmenin nasıl yapıldığını anlattık. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.