iPhone Safari’de Favoriler Nasıl Silinir ?

iPhone Safari internet tarayıcısında favoriler nasıl kaldırılır ? iPhone’da Safari uygulamasındaki favoriler nasıl silinir ? Safari’de favori silme işlemi nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Apple’ın internet tarayıcısı olan Safari uygulamasında favorilerin nasıl silindiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

iPhone kullanıcıları Apple’ın kendi internet tarayıcısı olan Safari uygulamasında mükemmel bir internet deneyimi yaşıyor.

Apple, Safari internet tarayıcısında kullanıcılarına hız ve güvenliğin yanı sıra bir çok işlevsel özellik sunuyor. Her ne kadar günümüzde neredeyse bütün tarayıcılarda yer alan özellikler olsa da Apple bu özelliklerin kullanımı ve erişilebilirliği açısından bazı kolaylıkları kullanıcılarına sağlıyor.

Apple’ın kullanıcıların sağladığını bu özelliklerden biri internette gezip gördüğümüz, beğendiğimiz ve sık sık takip ettiğimiz sitelerin favorilere eklenmesi imkanıdır. Kullanıcılar sadece bir kaç adım ile internetteki favori sitelerini tarayıcıda favorilere ekleyebiliyor, bunları düzenleyebiliyor ve dilerlerse pratik bir şekilde kaldırabiliyor.

Kullanıcıların oldukça basit bir şekilde yapabildiği bu işlem ile birlikte artık kullanıcılar tarayıcılarının ana sayfasından bu sitelere tek bir dokunuş ile erişebiliyor.

Ancak kullanıcıların bazen favorilere eklediği sitelerin haddi hesabı olmuyor. Bir çok kullanıcı beğendiği ya da sonradan tekrar bakmak istediği sayfaları favorilere ekliyor. Böylelikle favoriler kısmında bir sürü site yer alıyor.

Bu sebeple kullanıcılar dönem dönem kullanmış oldukları internet tarayıcısında favorileri düzenleme ve kaldırma (silme) işlemlerini uyguluyor.

Peki bu işlemler nasıl yapılıyor ? iPhone’da Safari’den favoriler nasıl silinir ? Bu yazımızda aşağıda sizlere favorilerin nasıl silinebileceğini adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone’da safari internet tarayıcısında yer alan favorileri silebilirsiniz. 

SAFARİ İNTERNET TARAYICISINDA FAVORİLERİ SİLME : 

Apple’ın kendi internet tarayıcısı olan Safari internet tarayıcısında yer alan favorilerinizi silmek için; 

1- İlk olarak SAFARİ internet tarayıcısını açın.

2- Safari internet tarayıcınızda alt kısımda yer alan kitap şeklindeki ikona dokunun.

3- Ardından karşınıza çıkan sayfadan yine bu kitap şeklindeki ikona dokunarak yer imleri sayfasına gidin. Daha sonra yer imleri sayfasında yer alan ”Favoriler” seçeneğine dokunun.

4- Burada karşınıza tarayıcınızda favorilere eklediğiniz tüm web siteleri çıkacaktır. Burada silmek istediğiniz favoriyi parmağınız ile sol doğru itin ve sağ tarafta çıkacak olan ”SİL” butonuna dokunun. Ardından ilgili site favoriler kısmından silinecektir.

NOT: Dilerseniz bu işlemi favoriler sayfasında sağ alt köşede yer alan ”Düzenle” butonuna basarakta yapabilirsiniz. Ayrıca düzenleme kısmında favori sitelerinizi de sıralayabilirsiniz. 

NOT: Ayrıca dilerseniz favori silme işleminizi tarayıcınızın ana ekranında yer alan favori ikonlarından silmek istediğiniz favorinin ikonuna parmağınız ile 2-3 saniye basılı tutarak karşınıza çıkan sil butonu ile de silebilirsiniz. 

iŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere Apple’ın Safari internet tarayıcısında favorilerin nasıl kaldırıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.