Android Telefonlarda Duvar Kağıdı Nereden, Nasıl Değiştirilir?

Android telefonlarda duvar kağıdı nasıl değiştirilir ? Android telefonlarda ekran duvar kağıdı nereden değiştirilir ? Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ekran duvar kağıdının nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. İşte detaylar…

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları cihazlarını diledikleri gibi özelleştirebiliyor. Android işletim sistemi kullanıcılara cihazlarının görünümünü kendi tercihleri doğrulsunda değiştirebilme imkanı tanıyor.

Kullanıcıların kendi tercihleri doğrultusunda değiştirebildikleri özelliklerin başında, karanlık & aydınlık mod, yazı boyutları, simge ebatları ve duvar kağıtları geliyor.

Kullanıcılar cihazlarında bu gibi seçenekleri kendi zevklerine ve tercihlerine göre ayarlayabiliyor. Kullanıcıların ise bu seçeneklerden en çok değiştirmeyi tercih ettiği seçenek genellikle ekran duvar kağıdı değişikliği oluyor.

Bir çok kullanıcı kullanmış olduğu cihazda ana ekran, kilit ekranı ve arka planın kendi renk ve görsel zevklerine uygun olmasını tercih ediyor. Bu da gayet olağan bir durum. Tüm dünyada herkesin bir favori rengi bulunuyor ve kimileri karmaşıklıktan hoşlanırken kimileri de sadelikten hoşlanabiliyor. Kullanıcılar buna göre tercihlerini telefonlarında da uyguluyor.

Ayrıca bazı kullanıcılar cihazlarının ekranına kendisinin ya da bir tanıdığının (sevgili, arkadaş, çocuklar vs..) resmini koymayı tercih ediyor.

Android işletim sistemide akıllı telefon kullanıcılarına tüm bunları sunuyor. Android işletim sistemi, akıllı telefon kullanıcılarına diledikleri her zaman telefonlarının arka planlarını var olan seçeneklerden biri ile veya cihazlarında ”Galeri” kısmında yer alan bir görsel ile değiştirmesine olanak tanıyor.

Peki bu işlem nasıl yapılıyor ? Android’de duvar kağıdı nereden, nasıl değiştirilir ? İşte sorunuzun yanıtı burada… Aşağıda sizlere Android cihazlarda duvar kağıdının nereden, nasıl değiştirilebileceğini gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızın duvar kağıdını dilediğiniz her zaman değiştirebilirsiniz.

Android Telefonlarda Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir ? 

Android telefonunuzda ekran duvar kağıdını değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Duvar Kağıdı” kısmına dokunun.

3- Açılan duvar kağıdı ayarları sayfasıdan ”Duvar Kağıtlarım” seçeneğine dokunun.

*NOT: Dilerseniz cihazınızın duvar kağıdını cihazınızda ”Galeri” kısmında yer alan herhangi bir fotoğraf şeklinde de ayarlayabilirsiniz. Bunun için; ilgili kısımda yer alan ”Galeri” seçeneğine dokunun.

4- Sonra karşınıza çıkacak olan sayfadan cihazınızın duvar kağıdı yapmak istediğiniz görsele dokunun. Ardından karşınıza bir alt pencere çıkacaktır. Buradan ilgili görseli dilerseniz sadece ”Ana sayfa ekranı” ya da ”Kilit ekranı” olacak şekilde ayarlayabilir veya her ikisi şeklinde de ayarlayabilirsiniz.

Bu adımların sonunda artık cihazınızın ekran duvar kağıdı sizin belirlemiş olduğunuz duvar kağıdı şeklinde karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz yine aynı kısımda telefonunuzun ekran duvar kağıdını yine kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda duvar kağıdının nereden, nasıl değiştirildiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.