Youtube kanalı nasıl açılır?

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube ile oluşturacağınız videolarla dünyanın her yerinden milyonlarca insana ulaşma şansınız var. Üstelik özgün bir içerikle zamanla kanalınızda yayınladığınız videolardan gelir elde imkanınız da bulunmakta.

Google Hesabı ile video izleyebilir, beğenebilir ve kanallara abone olabilirsiniz. Google Hesapları varsayılan olarak bir YouTube kanalıyla birlikte gelmez. Kanalınız olmadan YouTube’da herkesin görebileceği bir varlığınız olmaz.

İçerik yüklemek, yorum yapmak veya oynatma listeleri oluşturmak için herkese açık bir YouTube kanalı oluşturmalısınız. Bu işlem şu anda Android veya iOS YouTube uygulamalarında gerçekleştirilememektedir, mobil siteyi veya bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

İşte Youtube Kanalı nasıl açılır?

1- YouTube sayfasına girin ve ‘Oturum Aç’ kısmına tıklayın.
2- Google hesabınız varsa giriş yapın. Eğer yoksa gerekli bilgileri doldurarak yeni hesap açın.
3- Oturum açın ve ana sayfaya giriş yapın. Ana sayfada sağ üst köşedeki kısma tıklayın ve açılan bölmedeki ‘İçerik Oluşturucu Stüdyosu’ butonuna tıklayın.
4- Açılan sayfada ‘Kanal oluştur’ yazısına tıklayın ve kanalınızın adını oluşturun.

Geriye kanalınıza içerik yüklemek, görselliğini düzenlemek kalıyor. Bir profil fotoğrafı, bir kanal fotoğrafı seçin, bunları düzenleyere yerleştirin. Kısa bir açıklama yazısı yazın, web sayfanız (varsa) ekleyin ve kanalınızın keyfini çıkarın!

Şimdiden iyi yayınlar.

TeknoAjan.com
25 Aralık 2016