Connect with us

HABERLER

Instagram Önerilenler Listesi Nasıl Temizlenir ? | Instagram Önerilenler Listesini Silme !

Instagram’da önerilenler listesi nasıl temizlenir ? Instagram’da önerilenler listesi nasıl silinir ? Instagram’da arama geçmişi nasıl silinir ? Bu yazımızda sizlere günümüzün popüler paylaşım merkezlerinden biri olan Instagram’da arama geçmişinin ve arama geçmişi listesinde oluşan önerilenler listesindeki kişilerin nasıl sileneceğini anlattık. İşte detaylar!

Bildiğiniz üzere günümüzde bütün sosyal medyalarda ve benzeri uygulamalarda geçmişte yaptığınız ve yapacağınız aramalar listelenmektedir. Yapılan aramalar uygulama içerisine arama kayıtları listelerinde karşınıza çıkmaktadır. İlgili uygulamaların ve bu özelliği sağlayan Instagram uygulamasının arama geçmişi özelliği genellikle bir çok kullanıcı için kolaylık sağlamaktadır.

Ancak bu özelliğin sağlamış olduğu kolaylık bazen kullanıcılar tarafından bazı sebeplerden ötürü pek sevilmiyor. Bir çok kullanıcı yapmış oldukları aramaların uygulamada arama geçmişi listesinde kayıt altına alınmasını tercih etmiyor. Bu gibi durumlarda ise kullanıcıların başvurduğu ve başvurabileceği tek çare yapılan aramaların sonrasında bu arama kayıtları listelerini temizlemektir. Kullanıcılar diledikleri her zaman uygulama içerisinde yapmış oldukları arama kayıtlarını basit bir şekilde silebiliyor. İlgili uygulamalar kullanıcılarına bu imkanı sağlıyor.

Peki Instagram’da daha önce yapmış olduğum aramaları nasıl silebilirim ? 

Instagram’da kullanıcıların uygulama içerisinde yapmış oldukları aramalar, arama geçmişi listesinde kayıt altına alınmaktadır. Ancak kullanıcılar bu yapmış oldukları aramaları diledikleri zaman uygulama içerisinden basit bir şekilde silebiliyor.

Arama geçmişini silmek için Instagram kullanıcılarının yapmaları gerek adımlar sırası ile şu şekilde; 

(NOT: Aşağıdaki anlatım şekli en son sürüm Instagram uygulaması üzerinden anlatılmıştır. Güncel olmayan Instagram uygulamalarına göre azda olsa farklılık gösterebilir.) 

Instagram’da Arama Geçmişi Silme İşlemi !

1- İlk olarak Instagram uygulamanızı açın. (Hesabınıza giriş yapmadıysanız giriş yapın.)

2- Instagram uygulamanızda ” profil ” kısmınıza gidin.

3- Profil kısmınıza sağ üst köşedeki ”üst üste 3 çizgi ikonuna” dokunun. Karşınıza çıkacak pencerenin en altında yer alan ”Ayarlar” yazısına dokunarak ayarlar sayfasına gidin.

4- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden hesap ayarlarının seçenekleri arasında yer alan ”ARAMA GEÇMİŞİ”  yazısına dokunun.

5- Karşınıza gelen Arama geçmişi silme sayfasında mavi tonlar yazılmış olan ” Arama Geçmişinin Temizle ”  yazısına dokunun ve karşınıza gelecek olan pencerede ”Emin misin? ”   sorusuna  ”Evet, eminim ”  ‘e dokunarak  arama geçmişini silme işlemini tamamlayın.

İŞLEM BU KADAR BASİT ! 

” ARAMA GEÇMİŞİNİ SİLİYORSUNUZ ANCAK ARAMA GEÇMİŞİ LİSTESİNDE DAHA ÖNCE ARADIĞINIZ YA DA TANIMADIĞINIZ KİŞİLER, ÖNERİLENLER KISMINDA KARŞINIZA MI ÇIKIYOR ? ”

Arama geçmişini silseniz dahi arama geçmişinin listelendiği kısımda yer alan önerilenler listesi her zaman karşınıza çıkabilir. Bu listede daha çok takip etmediğiniz ama adını bir kaç defa arattığınız ya da profilini bir kaç defa ziyaret ettiğiniz kişiler listelenmektedir. İstisna durumlarda ise tanımadığınız kişilerde bazen bu listede yer alabiliyor. Ancak yüzde 90 olasılıklar daha önce aradığınız kişiler özellikle de sık aradığınız kişiler bu listede yer alacaktır. Tabi bu kişiler takip etmediğini kişiler olacaktır.

Peki bu liste nasıl silinir ya da listeden kişiler nasıl kaldırılır ? Bu sorunun cevabını merak mı ediyorsunuz ? 

İŞTE INSTAGRAM’DA ÖNERİLENLER LİSTESİNİ TEMİZLEME / SİLME İŞLEMİ !

Bu listeyi tamamen de olmasa evet temizlemenin bir yolu var. Kullanıcıların bir çoğu bu yöntemi bilmemekte. Sizde bu listenin nasıl temizleneceğini bilmiyorsanız bu listenin nasıl temizleneceğinin formülünü açıkladık.

Instagram kullanıcıları bu listede yer alan kişilerin karşınıza çıkmasını istemiyorsanız gizleme imkanı sağlıyor.

Ancak bu listeyi tamamen temizleme ya da kapatma imkanınız ne yazık ki bulunmuyor. Dilerseniz listede karşınıza sık olarak çıkan ve karşınıza çıkmasını istemediğiniz kişileri ”gizleme” yöntemi ile kaldırabilirsiniz. Bunun içinse yapmanız gerek formül çok basit. Uygulama içerisinde yapacağınız 2 adım ile bu listede yer alan istemediğiniz kişileri kaldırabilirsiniz.

Önerilenler listesinde bir daha karşınıza bu listede çıkmasını istemediğiniz kişiyi kaldırmak için; 

İlk olarak önerilenler listesini açın. Ardından karşınıza çıkan kişi ya da kişilerden bu listeden kaldırmak istediğiniz kişiye karar verin ve bu kişinin adına listenin üzerindeyken 1-2 saniye süre ile dokunun (bırakmadan). Dokunma işlemi içerisinde karşınıza bir alt pencere çıkacak ve bu pencere ilgili kullanıcının adı, profili gözükecektir. Bu pencerede ilgili kullanıcının hemen altında yer alan kırmızı tonla yazılmış ”GİZLE” yazısına dokunun ve kişiyi önerilenler listesinde gizleyin.

Bu işlemlerin ardından ilgili kişi ya da kişiler artık bu listede yer almayacaktır. Bu işlemin sonunda o kişi ya da kişilerin herhangi bir bilgisi olmayacak ve olamayacaktır. Kişi ya da kişiler engellenmeyecektir. Dilediğiniz zaman o profile erişebilir ve takip edebilirsiniz. Ayrıca oda sizin profilinizi dilediği zaman takip edebilir ve ziyaret edebilir.

Bu işlemin sonunda sadece gizlemiş olduğunuz o profil ya da profiller bu listede karşınıza çıkmayacaktır.

İŞLEM BU KADAR BASİT! 

( TeknoAjan.com – Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. ) 


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com