AS Tv HD Kanal Nasıl İzlenir ? (Frekans Bilgileri)

AS TV HD yayına geçti! AS TV HD Kanal nasıl izlenir ? AS TV HD kanal nasıl ayarlanır ? AS TV HD kanal frekans bilgileri ne ? Sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırladığımız bu yazımızda.. 

Ülkemizde ve dünyada yayın yapan bir çok tv kanalı günümüzde izleyicilerine yüksek çözünürlükte yayınlar sunuyor. Dünyada HD yayın yapan kanal sayısı on binleri aşmış durumda. Ülkemizde ise bir çok kanal izleyicilere HD yayın alma olanağı sağlıyor.

Ülkemizde HD yayın yapan kanal sayısı her geçen gün daha da artıyor. En son HD yayına geçen kanallar ile birlikte TURKSAT uydusunda HD yayın yapan kanal sayısı 140’ları aşmış durumda. HD yayın yapan kanallar listesine geçtiğimiz gün bir Bursa kanalı olan ”AS TV” eklendi. AS TV HD kanalını dilerseniz Turksat uydusunda şifresiz olarak izleyebilirsiniz.

AS TV HD KANALI UYDUYA NASIL EKLENİR ? 

AS TV HD kanalını uydu alıcınızın kanal listesine eklemeniz için AS TV HD kanal frekansını uydu alıcısını taratmanız gerekmektedir. Bu işlem uydu cihazınızın marka ve modeline göre değişebilmektedir. Ancak ilk olarak bu işlemi yapabilmeniz için Uydu alıcısının kumandası vasıtasıyla ”MENÜ” kısmına girmeniz gerekmektedir. Ekranınızda açılacak sayfadan Uydu ayarları kısmından ”KANAL EKLEME” kısmından aşağıda belirttiğimiz AS TV HD kanalının frekans bilgilerini girip kanal ekleme işlemini yapabilirsiniz.

AS TV HD KANAL FREKANS BİLGİLERİ : 

Frekans: 12.685 mhz
Polarizasyon: Vertical (Dikey)
Symbol: 30.000
DVB-S2= Mpeg-4

Güncel frekans bilgileri için: ”astv.com.tr/astv-frekans-bilgileri/”

AS TV KANALI HAKKINDA BİLGİ: 

As TV, 1995 tarihinde Sönmez Holding tarafından kurulmuş bir televizyon kanalıdır. Kanal, Bursa Hakimiyet Gazetesi ve Radyo S’le aynı gruptadır. Türkiye’de Türksat 3A, D-Smart ve Teledünya (Sadece Bursa’da) yayın yapmaktadır.

TEKNOAJAN.COM