Xbox Series X’in Ülkemizdeki Fiyatına Zam Geldi !

Microsoft’un en son ve en yeni modeli olan Xbox Series X’in Türkiye fiyatı yine değişti. Microsoft, Xbox Series X’in ülkemizdeki fiyatına zam yaptı.

Microsoft’un üstün performans sunan en son teknoloji oyun konsolu Xbox Series X’in Türkiye fiyatı yeniden güncellendi. Ülkemizde sık sık değişen döviz kuru ve vergiler sebebiyle fiyatı oldukça fazla değişen oyun konsolunun en son fiyatı artış göstererek 8 Bin TL’ye yükseldi.

ABD’li teknoloji devi Microsoft tarafından 2020 yılının Kasım ayında piyasaya sürülen oyun konsolu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oyun severlerin beğenisini toplamıştı.

Piyasaya ilk sunulduğu dönemde ülkemizde oyun konsollarına uygulanan vergi artışı sebebiyle oldukça yüksek olan 8 Bin 299 TL gibi bir rakama satışa sunulan oyun konsolu bu sebeple ülkemizde pek fazla talep görmemişti.

Ardından artan döviz kuru ile birlikte fiyatı daha da artan oyun konsolu 9 Bin 299 TL’ye kadar çıkmıştı. Ancak ardından birkaç ay sonra konsolun fiyatı vergilerin düşürülmesi ile birlikte 7 Bin 499 TL bandına gerilemişti.

Xbox Series X’in Fiyatı Tekrar Yükseldi !

Son zamanlarda oldukça sık değişen döviz kuru tüm teknolojik cihazlarda olduğu oyun konsollarınında fiyatının oldukça sık değişmesine sebep oluyor.

Bu sebeple Xbox Series X’in fiyatı, satışa sunulduğu tarihten bu yana bir sene geçmemesine rağmen 4. kez değişikliğe uğramış oldu.

Yapılan fiyat değişikliğinin ardından, Microsoft’un oyun konsolu Xbox Series X’in fiyatı resmi satış noktalarında 7 Bin 499 TL’den 7 Bin 999 TL’ye yükseldi.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.