Instagram’da Kullanıcıların Silinen Hikayelerini Görme !

Instagram silinen hikayeleri görme ! Instagram’da silinen hikayeleri nasıl görebilirim ? Instagram’da kullanıcıların silinen hikayelerini görmek mümkün mü ? Instagram’da hikayesi silinen ya da hikayesini silen kullanıcının eski hikayelerini nasıl görebilirim ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da hikayesi silinen ya da hikayesini kaldıran kişilerin eski hikayelerinin nasıl görüntülenebileceğini anlattık.

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Her geçen gün getirmiş olduğu yenilik ve özellikler ile kullanıcı sayısını daha da arttıran Instagram, günümüzün en büyük fotoğraf paylaşım platformudur.

Instagram özellikle kullanıcıları ile ilk tanıştığı zamanlarda sadece fotoğraf paylaşım merkezi konumda bulunuyordu. Ancak her geçen gün Instagram’ın kullanıcılarına getirmiş olduğu yenilikler ile uygulama yalnız bir fotoğraf merkezi konumundan çıkıp, video, mesajlaşma, haberleşme ve iletişim merkezi haline geldi.

Kullanıcılar Instagram’da fotoğraf ve video paylaşımının yanı sıra DM diye tabir edilen bölümde Instagram kullanıcılar ile anlık olarak mesajlaşabiliyor. Bunun yanı sıra canlı yayın imkanının da son günlerde popülerleştiği Instagram kullanıcılar için tam bir eğlence merkezi durumunda.

Peki Instagram’ın en çok hangi özelliği kullanılıyor? 

Instagram kullanıcıları arasında en çok popüler ve sık sık kullanılan özellik tahmin bildiğiniz üzere ”STORY” yani hikaye bölümü. Instagram kullanıcıları günümüzde artık Instagram’da yapmış oldukları paylaşımların bi çoğunu HİKAYELER dediğimiz alanda yapılıyor. Kullanıcılar paylaşmak istedikleri içerikleri ve anıları,  fotoğraf ve video şeklinde üzerilerinde emojiler ve yazılar ile efekt oluşturarak paylaşabiliyor.

Ancak bu paylaşılan hikayeler bildiğiniz üzere 24 saat diğer kullanıcılar (paylaşmak isteği kişiler, takipçileri ya da herkes) tarafından görülebiliyor. Tabi kullanıcılar dilerler ise eğer; paylaşmış oldukları hikayeleri süresiz bir şekilde favorilerini profillerinde sabitleyebiliyor. Ancak bu işlem uygulanmazsa paylaşılan hikayeler 24 saat süre sonunda siliniyor.

Şimdi gelelim asıl konumuza !

Instagram’da herhangi bir kullanıcının silinen hikayesini görebilir miyim ? 

Yazımızı okuyorsanız eğer; zaten bu sorunun cevabını arıyorsunuz. Sorunuzun cevabını konu fazla uzatmadan ”Evet” olarak cevaplıyoruz ancak her bu cevabımızı tüm Instagram kullanıcılarını kapsamıyor.

Neden? Çünkü Instagram kullanıcılarına bu imkanı sağlamıyor. Zaten Instagram bu imkanı kullanıcılarına sağlıyor olsa niye 24 saat süre içinde hikayeler silinsin.

Peki bu imkanı kim niye sağlıyor ? 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Instagram kullanıcılara bu imkanı sağlamıyor ancak bu imkanı kullanıcılara sağlayan bir kaç Web Sitesi internet dünyası içerisinde bulunuyor. Bu dediğimiz Web Siteleri kullanıcılara, Instagram’da günümüzde popüler olan hesap ve kişilerin hikayelerini silinmiş olsalar da dahi görüntüleme imkanı sunuyor.

Yani bu siteler Instagram’da dünya da ve ülkemizde popüler olan (yüksek takipçiye sahip ve ünlü olan kişiler) hesaplarda bu zamana kadar paylaşılmış tüm hikayeleri sunuyor.

Bu popüler Instagram hesaplarında paylaşılan tüm hikayeleri veri tabanlarında tutan bu siteler kullanıcılara bu hikayeleri kullanıcının daha önce paylaşmış olduğu şekilde hiç bir değişiklik ve görüntü kalitesinde düşüklük yaşatmadan sunuyor.

” Sonuç olarak Instagram’da sadece dünya da ve ülkemizde popüler olan kullanıcıların eski ve silinen hikayelerini görüntüleyebilme imkanı mümkün. Ne yazık ki tüm Instagram kullanıcılarının hikayelerini görmek olanaksız. Yani herhangi bir arkadaşınızın silinen, eski hikayelerini göremeyebilirsiniz. ”

İlgili Web sayfasının içerdiği kayıtlı hikaye sayısı 10 milyona ulaşmış durumda. 10 milyonluk hikaye yaklaşık 10 bin Instagram hesabında paylaşılan hikayeyi içermektedir. Yapılan aramalardaki çoğunluğa göre veri tabanına eklenen kullanıcıların sayısının zamanla daha da artacağı ön görülüyor.

Peki nasıl bir Instagram kullanıcının silinen hikayesini görebilirim ?

Instagram’da bir kullanıcının, (popüler bir kullanıcı) silmiş de dahi olsa bu zamana kadar paylaşılan tüm hikayelerini görmek için; aşağıda belirteceğimiz Web sayfasını ziyaret edin ve yine aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak hikayeleri kayıt edilen kullanıcıların tüm hikayelerini görüntüleyebilirsiniz.

NOT: Aşağıda belirtilen ilgili web sayfasına giriş sorumluluğu tamamen size aittir. İlgili Web sitesi güvenlik sertifikası içermesine rağmen kesinlikle 3. kaynaklara giriş yaparken sizden istenen tehlike arz edebilecek bilgileri (parola vs.) ilgili kaynaklar ile paylaşmayın. Ayrıca reklam içeriklerinden de kaçının. 

ADIM ADIM INSTAGRAM’DA POPÜLER BİR KULLANICININ SİLİNEN HİKAYELERİNE BAKMA ! 

1- İlk olarak ilgili siteye internet tarayıcınız üzerinden giriş yapın.

SİTE:  ” https://isdb.pw ” 

2- Ardından karşınıza aşağıdaki resimde de gördüğünüz web sayfası açılacaktır. Bu sayfada hikayelerini görüntülemek istediğiniz Instagram kullanıcısının kullanıcı adını ilgili kısma yazın.

Biz burada paylaşmış olduğu tüm hikayelerini görmek istediğimiz kullanıcı olan ünlü eski futbolcu ve model olan David Beckham ‘ın Instagram kullanıcı adını yazdık ve ”Search” butonuna basarak aradık.

3- Arama işlemini yaptıktan sonra karşınıza ilgili kullanıcının hikayeleri bu site tarafından kaydedildiyse aşağıdaki şekilde bir görüntü çıkacaktır. Buradan resimde de ok ile belirttiğimiz kısma tıklayarak, ilgili kullanıcının sayfasına gidin.

4- Aramış olduğunuz kullanıcının hikayeleri sitenin veri tabanında kayıtlı ise eğer; çıkan sonuçtan aramış olduğunuz kullanıcıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi hikayeleri sıralanacaktır. Biz bu kısımda Davidbeckham kullanıcı adına sahip ünlü futbolcunun instagram hikayelerini görüntüledik. Çıkan sonuçlarda kullanıcının 1.2k yani 1200 civarlarında olan tüm eski hikayelerine ulaştık.

Hikayeler yukarıdaki şekildeki gibi aşağıya doğru sıralanıyor. İlgili sayfanın aşağısına doğru gittikçe karşınıza çıkacak olan ”Load more stories…” butonuna tıklayınca hikayelerin devamı yükleniyor ancak bu yükleme işlemi bir yerde duruyor çünkü tüm hikayeleri görebilmeniz  için sizden bir basit üyelik isteniyor.

Hikayelerin gösteriminin durduğu yerde sayfanın sonunda ”You should login to see full user feed…” yazan kısımında sizden ”LOGIN” yazan yere tıklayarak giriş yapmanız istenecektir. Bu yazıya tıklayın ve karşınıza gelecek sayfada ” Have no account? Sign up ”  yazan yerden ”Sign up” yazısına tıklayın.

Üyelik formu karşınıza çıkacaktır. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz şekildeki formu doldurun.

NOT: İlgili formda gereksiz olan veya pek kullanmadığınız bir mail adresini tercih edebilirsiniz. Malum günümüzde gereksiz reklam ve dolandırıcılık içeren bir sürü Spam mesajları mail olarak gelmektedir. Bunun sebebi de her türlü yere üye olurken girmiş olduğumuz mail adreslerinin ilgili sitelerce ya da şahıslarca bu amaçla kullanılması ya da kullanılması için verilmesinden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca sizden üyelik için istenen şifrede herhangi bir yerde kullanmadığınız basit bir şifre olabilir. (mesela 12345678)

İlgili bilgilerin girişini yaptıktan sonra son olarak yukarıda da resimde ok ile belirttiğimiz ”SING UP” butonuna basın ve üyelik işlemini tamamlamaya başlayın. Butona bastıktan sonra son bir adımımız kalıyor oda kayıt olduğunuz mail adresine gelen mail’den üyelik onayınızı vermeniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra başka bir adım kalmıyor.

Sistemde kayıtlı olan dilediğiniz oyuncu, şarkıcı, futbolcu gibi bir ünlünün instagram hikayelerinin tümünü görüntüleyebilirsiniz. Ülkemizde de bulunan bir çok bay, bayan ünlü bu sistemde kayıtlı bulunmaktadır. Onlarında silinen hikayelerini görüntüleyebilirsiniz.

Son olarak hikayeleri görüntülediğiniz kısımda hikayelere sağ tık yaparak ”yeni sekmede resim olarak aç” diyerek hikayeleri büyük boyutlarda görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu içerikleri bilgisayarınıza da kaydedebilirsiniz. Bunu da belirtelim.

( TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. )