Connect with us

HABERLER

Instagram’da Kullanıcıların Silinen Hikayelerini Görme !

Instagram silinen hikayeleri görme ! Instagram’da silinen hikayeleri nasıl görebilirim ? Instagram’da kullanıcıların silinen hikayelerini görmek mümkün mü ? Instagram’da hikayesi silinen ya da hikayesini silen kullanıcının eski hikayelerini nasıl görebilirim ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da hikayesi silinen ya da hikayesini kaldıran kişilerin eski hikayelerinin nasıl görüntülenebileceğini anlattık.

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Her geçen gün getirmiş olduğu yenilik ve özellikler ile kullanıcı sayısını daha da arttıran Instagram, günümüzün en büyük fotoğraf paylaşım platformudur.

Instagram özellikle kullanıcıları ile ilk tanıştığı zamanlarda sadece fotoğraf paylaşım merkezi konumda bulunuyordu. Ancak her geçen gün Instagram’ın kullanıcılarına getirmiş olduğu yenilikler ile uygulama yalnız bir fotoğraf merkezi konumundan çıkıp, video, mesajlaşma, haberleşme ve iletişim merkezi haline geldi.

Kullanıcılar Instagram’da fotoğraf ve video paylaşımının yanı sıra DM diye tabir edilen bölümde Instagram kullanıcılar ile anlık olarak mesajlaşabiliyor. Bunun yanı sıra canlı yayın imkanının da son günlerde popülerleştiği Instagram kullanıcılar için tam bir eğlence merkezi durumunda.

Peki Instagram’ın en çok hangi özelliği kullanılıyor? 

Instagram kullanıcıları arasında en çok popüler ve sık sık kullanılan özellik tahmin bildiğiniz üzere ”STORY” yani hikaye bölümü. Instagram kullanıcıları günümüzde artık Instagram’da yapmış oldukları paylaşımların bi çoğunu HİKAYELER dediğimiz alanda yapılıyor. Kullanıcılar paylaşmak istedikleri içerikleri ve anıları,  fotoğraf ve video şeklinde üzerilerinde emojiler ve yazılar ile efekt oluşturarak paylaşabiliyor.

Ancak bu paylaşılan hikayeler bildiğiniz üzere 24 saat diğer kullanıcılar (paylaşmak isteği kişiler, takipçileri ya da herkes) tarafından görülebiliyor. Tabi kullanıcılar dilerler ise eğer; paylaşmış oldukları hikayeleri süresiz bir şekilde favorilerini profillerinde sabitleyebiliyor. Ancak bu işlem uygulanmazsa paylaşılan hikayeler 24 saat süre sonunda siliniyor.

Şimdi gelelim asıl konumuza !

Instagram’da herhangi bir kullanıcının silinen hikayesini görebilir miyim ? 

Yazımızı okuyorsanız eğer; zaten bu sorunun cevabını arıyorsunuz. Sorunuzun cevabını konu fazla uzatmadan ”Evet” olarak cevaplıyoruz ancak her bu cevabımızı tüm Instagram kullanıcılarını kapsamıyor.

Neden? Çünkü Instagram kullanıcılarına bu imkanı sağlamıyor. Zaten Instagram bu imkanı kullanıcılarına sağlıyor olsa niye 24 saat süre içinde hikayeler silinsin.

Peki bu imkanı kim niye sağlıyor ? 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Instagram kullanıcılara bu imkanı sağlamıyor ancak bu imkanı kullanıcılara sağlayan bir kaç Web Sitesi internet dünyası içerisinde bulunuyor. Bu dediğimiz Web Siteleri kullanıcılara, Instagram’da günümüzde popüler olan hesap ve kişilerin hikayelerini silinmiş olsalar da dahi görüntüleme imkanı sunuyor.

Yani bu siteler Instagram’da dünya da ve ülkemizde popüler olan (yüksek takipçiye sahip ve ünlü olan kişiler) hesaplarda bu zamana kadar paylaşılmış tüm hikayeleri sunuyor.

Bu popüler Instagram hesaplarında paylaşılan tüm hikayeleri veri tabanlarında tutan bu siteler kullanıcılara bu hikayeleri kullanıcının daha önce paylaşmış olduğu şekilde hiç bir değişiklik ve görüntü kalitesinde düşüklük yaşatmadan sunuyor.

” Sonuç olarak Instagram’da sadece dünya da ve ülkemizde popüler olan kullanıcıların eski ve silinen hikayelerini görüntüleyebilme imkanı mümkün. Ne yazık ki tüm Instagram kullanıcılarının hikayelerini görmek olanaksız. Yani herhangi bir arkadaşınızın silinen, eski hikayelerini göremeyebilirsiniz. ”

İlgili Web sayfasının içerdiği kayıtlı hikaye sayısı 10 milyona ulaşmış durumda. 10 milyonluk hikaye yaklaşık 10 bin Instagram hesabında paylaşılan hikayeyi içermektedir. Yapılan aramalardaki çoğunluğa göre veri tabanına eklenen kullanıcıların sayısının zamanla daha da artacağı ön görülüyor.

Peki nasıl bir Instagram kullanıcının silinen hikayesini görebilirim ?

Instagram’da bir kullanıcının, (popüler bir kullanıcı) silmiş de dahi olsa bu zamana kadar paylaşılan tüm hikayelerini görmek için; aşağıda belirteceğimiz Web sayfasını ziyaret edin ve yine aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak hikayeleri kayıt edilen kullanıcıların tüm hikayelerini görüntüleyebilirsiniz.

NOT: Aşağıda belirtilen ilgili web sayfasına giriş sorumluluğu tamamen size aittir. İlgili Web sitesi güvenlik sertifikası içermesine rağmen kesinlikle 3. kaynaklara giriş yaparken sizden istenen tehlike arz edebilecek bilgileri (parola vs.) ilgili kaynaklar ile paylaşmayın. Ayrıca reklam içeriklerinden de kaçının. 

ADIM ADIM INSTAGRAM’DA POPÜLER BİR KULLANICININ SİLİNEN HİKAYELERİNE BAKMA ! 

1- İlk olarak ilgili siteye internet tarayıcınız üzerinden giriş yapın.

SİTE:  ” https://isdb.pw ” 

2- Ardından karşınıza aşağıdaki resimde de gördüğünüz web sayfası açılacaktır. Bu sayfada hikayelerini görüntülemek istediğiniz Instagram kullanıcısının kullanıcı adını ilgili kısma yazın.

Biz burada paylaşmış olduğu tüm hikayelerini görmek istediğimiz kullanıcı olan ünlü eski futbolcu ve model olan David Beckham ‘ın Instagram kullanıcı adını yazdık ve ”Search” butonuna basarak aradık.

3- Arama işlemini yaptıktan sonra karşınıza ilgili kullanıcının hikayeleri bu site tarafından kaydedildiyse aşağıdaki şekilde bir görüntü çıkacaktır. Buradan resimde de ok ile belirttiğimiz kısma tıklayarak, ilgili kullanıcının sayfasına gidin.

4- Aramış olduğunuz kullanıcının hikayeleri sitenin veri tabanında kayıtlı ise eğer; çıkan sonuçtan aramış olduğunuz kullanıcıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi hikayeleri sıralanacaktır. Biz bu kısımda Davidbeckham kullanıcı adına sahip ünlü futbolcunun instagram hikayelerini görüntüledik. Çıkan sonuçlarda kullanıcının 1.2k yani 1200 civarlarında olan tüm eski hikayelerine ulaştık.

Hikayeler yukarıdaki şekildeki gibi aşağıya doğru sıralanıyor. İlgili sayfanın aşağısına doğru gittikçe karşınıza çıkacak olan ”Load more stories…” butonuna tıklayınca hikayelerin devamı yükleniyor ancak bu yükleme işlemi bir yerde duruyor çünkü tüm hikayeleri görebilmeniz  için sizden bir basit üyelik isteniyor.

Hikayelerin gösteriminin durduğu yerde sayfanın sonunda ”You should login to see full user feed…” yazan kısımında sizden ”LOGIN” yazan yere tıklayarak giriş yapmanız istenecektir. Bu yazıya tıklayın ve karşınıza gelecek sayfada ” Have no account? Sign up ”  yazan yerden ”Sign up” yazısına tıklayın.

Üyelik formu karşınıza çıkacaktır. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz şekildeki formu doldurun.

NOT: İlgili formda gereksiz olan veya pek kullanmadığınız bir mail adresini tercih edebilirsiniz. Malum günümüzde gereksiz reklam ve dolandırıcılık içeren bir sürü Spam mesajları mail olarak gelmektedir. Bunun sebebi de her türlü yere üye olurken girmiş olduğumuz mail adreslerinin ilgili sitelerce ya da şahıslarca bu amaçla kullanılması ya da kullanılması için verilmesinden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca sizden üyelik için istenen şifrede herhangi bir yerde kullanmadığınız basit bir şifre olabilir. (mesela 12345678)

İlgili bilgilerin girişini yaptıktan sonra son olarak yukarıda da resimde ok ile belirttiğimiz ”SING UP” butonuna basın ve üyelik işlemini tamamlamaya başlayın. Butona bastıktan sonra son bir adımımız kalıyor oda kayıt olduğunuz mail adresine gelen mail’den üyelik onayınızı vermeniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra başka bir adım kalmıyor.

Sistemde kayıtlı olan dilediğiniz oyuncu, şarkıcı, futbolcu gibi bir ünlünün instagram hikayelerinin tümünü görüntüleyebilirsiniz. Ülkemizde de bulunan bir çok bay, bayan ünlü bu sistemde kayıtlı bulunmaktadır. Onlarında silinen hikayelerini görüntüleyebilirsiniz.

Son olarak hikayeleri görüntülediğiniz kısımda hikayelere sağ tık yaparak ”yeni sekmede resim olarak aç” diyerek hikayeleri büyük boyutlarda görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu içerikleri bilgisayarınıza da kaydedebilirsiniz. Bunu da belirtelim.

( TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. ) 


3 Comments

3 Comments

 1. sıla

  19 Nisan 2020 at 17:22

  O site dün kapandı.
  Benim ölen arkadaşımın annesi eski hikayelerini,fotoğraflarını görmek istiyor fakat hesabına ulaşamıyoruz. Lütfen bildiğiniz başka bir site ya da uygulama varsa yardımcı olun. Lütfen…

  • TeknoAjan

   19 Nisan 2020 at 19:05

   Evet, ilgili site muhtemelen yaşanan telif sıkıntılarından dolayı kapatıldı. Instagram’da şu an itibariyle kullanıcıların silinen hikayelerine ya da kapalı olan hesapların gönderilerine erişmek hiç bir türlü mümkün değil. Bunu hiç bir uygulama ya da site sağlayamaz. Üzgünüm. Tek yapabileceğiniz arkadaşınızın kapanan hesabına erişebilmek.

   • atakan

    18 Mayıs 2020 at 12:51

    Halen yeni bir site yokmu?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

 • ABZU
 • Enter the Gungeon
 • Rez Infinite
 • Subnautica
 • The Witness
 • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
 • Moss (PlayStation VR)
 • Thumper (PlayStation VR)
 • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com