Connect with us

DİZİ&FİLM

Atiye 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak ? | Atiye Dizisi 2.Sezon Tarihi

Atiye dizisinin 2.sezonu ne zaman yayınlanacak ? Atiye 2.sezon ne zaman başlayacak? Atiye dizisinin 2.sezonu fragmanı yayınlandı mı ? Atiye 2.sezon kaç bölümden oluşacak? İşte Netflix’in 2. Türk dizisi olan Atiye dizisinin 2.sezonu hakkında merak edilenler.. 

Netflix’in ikinci Türk yapımı dizisi olan Atiye, 27 ARALIK 2019 tarihinde platform’da yerini aldı. Başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün yer aldığı Atiye dizisinde oldukça usta isimlerde yer alıyor. Şanlıurfa Örencik Köyü yakınlarında olan Göbeklitepe’nin ilginç hikayesini anlatan dizi 1.Sezonu ile oldukça büyük bir beğeni topladı.

Oldukça büyük beğeni toplayan dizinin 1.sezonunun hemen ardından dizi, gerek sosyal medya da gerekse arama motorlarında en çok arananlar bölümüne yerleşti. Son zamanlarda ise arama motorlarında dizinin 2.sezonu hakkında bazı sorular sıkça aranmaya başlandı. Bu sorulardan en çok arananı ise; Atiye dizisinin 2.sezonunun ne zaman yayınlanacağı sorusu oldu.

Sizde bu sorunun cevabını mı merak ediyorsunuz ? İşte Atiye dizisi ve dizinin 2.sezonu hakkında bazı bilgiler ve detaylar.. 

ATİYE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR ? 

Dizi, İstanbul’da hayat süren, genç ve güzel bir ressam olan Atiye adındaki bir kadının mistik hikayesini konu ediyor. Oldukça güzel ve mutlu bir yaşamı olan Atiye’nin hayatı, bir gün dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye olan ziyareti ile bambaşka bir hal alır. Atiye’nin bölgede yaptığı gezi sırasında, Erhan adındaki bir arkeolog, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğuna dair bir sembol keşfeder. Bu gizemli olayın peşine düşmeye karar veren Atiye, kendisine bambaşka bir kapı açan bu antik tapınakta geçmişini aramaya başlar. Atiye, geçmişin kapılarını araladıkça, geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulamaya başlar.

ATİYE DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR ? 

2019 yılının Mart ayında çekimlerine başlanan Atiye dizisinin çekimleri birbirinden oldukça uzak olan noktalarda çekildi. Sahneleri daha çok İstanbul’da çekilen dizi, hikayesinin asıl başlangıç noktası olan Göbeklitepe de ve Nemrut dağında çekildi.

*Dizinin hemen ardından bir çok kesim tarafından pek bilinmeyen, Şanlıurfa’nın 20 kilometre kuzeydoğusundaki Örencik köyü yakınlarında yer alan Göbekli Tepe, internet dünyasında oldukça sık arandı.

ATİYE 2.SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK ? 

Dizinin 2.sezonunun yayın tarihi Netflix tarafından henüz açıklanmadı. Dizinin 2. sezonun ne zaman yayınlanacağına dair bilginin yakın bir zaman içerisinde Netflix tarafından yapılacak olan resmi açıklama ile birlikte açıklanması bekleniyor.

*ATİYE 2.SEZON TAHMİNİ YAYIN TARİHİ : 

Dizinin 2.sezonunun 2020 yılının ilk yarısından yayınlanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Dizinin tam olarak hangi tarihte başlayacağına dair bir tahminde bulunacak olursak; dizinin 2.sezonunun en geç içinde bulunduğumuz yılın 4.ayında (NİSAN 2020) yayınlanması muhtemel.

Bildiğiniz üzere Netflix yapımı ilk Türk dizisi olan Hakan Muhafız’ın 1.sezonu 2018 Aralık ayında yayınlanmış ve hemen ardından 2.sezonu 2019 yılının Nisan ayında yayınlanmıştı. Atiye dizisinin 2.Sezonunun çekimlerinin bittiği ve dizinin 2.sezonunun hazırda bulunduğunu göz önünde bulundurursak; dizinin 2.sezon geliş tarihi bu tarihten sonra değil, tam bu tarihte ya da öncesinde olması büyük bir olasılık.

Sonuç olarak; oldukça beğenilen ve beğenenleri tarafından 2.sezonunu sabırsızlıkla beklenen Atiye dizisinin 2.sezonu en geç NİSAN 2020 tarihinde yayınlanacaktır.

Not: Yukarıda belirtilen tarih tahmini bir tarihtir. Yapılacak olan resmi açıklama ile birlikte dizinin 2.sezon tarihi kesinleşecektir. 

ATİYE DİZİSİNİN 2.SEZONU KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞACAK ? 

Atiye dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmuştu. Dizinin 2.sezonu da muhtemelen 8 bölümden oluşacaktır. Dizinin 2.sezonun 8 bölümden oluştuğuna dair bazı bilgiler internet dünyasında yer almaktadır. Ancak bu bilgi de yine Netflix tarafından sunulmuş bir bilgi değildir. Dizinin 2.sezonunun kaç bölümden oluşacağı ilerleyen günlerde kesinlik kazanacaktır.

”Oldukça beğenilen Atiye dizisinin IMDb puanı ise 7.8”

ATİYE DİZİSİNİN 2.SEZON FRAGMANI YAYINLANDI MI ? 

Atiye dizisinin 2.sezon tanıtım videosu henüz yayınlanmadı. Dizinin 2.sezona dair tanıtım videosu, dizinin 2.sezon yayın tarihi resmi olarak açıklandıktan sonra Netflix tarafından yayınlanacaktır.

ATİYE DİZİSİ NEREDEN İZLENİR ? 

Netflix’in 2. Türk dizisi olan Atiye, ücretli dizi&film platformu olan Netflix’te yayınlanıyor.

Netflix üzerinden diziyi izleyebilirsiniz. Diziyi Netflix üzerinden izlemek için; Netflix üyeliği açmanız ve bu üyelikte size sunulan aylık paket türlerinden herhangi birine abone olmanız gerekmektedir. Netflix’te tüm abonelikler ücretlidir.

Netflix nedir ? 

”Netflix; İnternet üzerinden diziler, filmler, animeler, belgeseller ve daha fazlasını içeren geniş bir arşiv sunan bir yayın hizmetidir. Yayınlanan tüm içeriklerde kullanıcılara herhangi bir reklam dahi göstermeden seyir keyfi sunmaktadır. İçerisinde bulundurduğu binlerce içeriğe her geçen gün yeni dizi ve filmler eklemektedir.”

Netflix’in kullanıcılara sunduğu aylık abonelik ücretleri ise şu şekildedir;

Netflix kullanıcılara 3 farklı abonelik sunmaktadır. Bu 3 abonelik türü ile Netflix’i, bilgisayar, tablet, telefon ve televizyon dahil olmak üzere tüm cihazlarınızdan izleyebilirsiniz. Netflix’in sunduğu 3 abonelik türü şu şekildedir.

Aşağıdaki tüm abonelik çeşitleri ile Netflix yayınlarını, bilgisayar, televizyon, cep telefonu ve tablet üzerinden izleyebilirsiniz.

  1. Netflix Basic Paket: Aynı anda sadece tek bir cihazın yayın izlemesine imkan veriyor. İçerikte standart çözünürlük sağlıyor. Aboneliğin ücreti ise aylık 17.99 TL.
  2. Netflix Standart Paket: Bu pakette aynı anda iki cihazdan yayın izleme olanağı mevcut. Ayrıca içeriklerde HD yayın (720p) çözünürlük sağlıyor. Ücreti ise aylık 29.99 TL.
  3. Netflix Premium Paket: Bu pakette aynı anda 4 cihaza kadar yayın izleme imkanı var. İçeriklerde HD ve Ultra HD (1080 / 4K) çözünürlük sağlıyor. Aylık ücreti ise 41.99 TL.

NOT: Netflix’in uzun süredir devam eden kampanyası hala devam etmektedir. Netflix’i dilediğiniz pakette 30 GÜN süresi boyunca ÜCRETSİZ deneyebilirsiniz.

ATİYE DİZİSİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Atiye dizisinin oyuncu kadrosunda; Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi değerli isimler yer almaktadır.

Dizinin yapımcı kadrosuna bakacak olursak; OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hayata geçirilen Atiye dizisinin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını ise Alex Sutherland üstleniyor. Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık oturuyor.

DİZİ 2019 YILININ EN ÇOK İZLENEN DİZİSİ OLDU !

Netflix Türkiye 2019 yılında en çok izlenen dizi ve filmleri listesini açıkladı. Listenin ilk sırasında Netflix yapımı Türk dizisi, Atiye yer aldı. Oldukça beğenilen Atiye dizisi başarısını bu listedeki yeriyle de kanıtladı.

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. 


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DİZİ&FİLM

Netflix iOS Uygulamasına ‘İçerik Oynatma Hızını Ayarlama’ Özelliği Geldi !

Netflix, iOS uygulamasına yeni bir özellik daha getirdi. Netflix’in iOS uygulamasına yeni getirdiği özellik ile kullanıcılar artık oynattıkları içeriklerin hızını kendi tercihlerine göre ayarlayabilecekler.

Netflix iOS uygulamasını güncelledi. Yapılan güncelleme ile birlikte yeni özellikler uygulamaya eklendi. Bugün itibariyle gelen yeni güncelleme ile birlikte Netflix’in iOS uygulamasına kullanıcılar tarafından uzun zamandır istenen ve beklenen yeni bir özellik katıldı. 

Netflix iOS kullanıcılarına içerik oynatma hızını ayarlama özelliğini sundu. Böylelikle iOS kullanıcısı olan Netflix aboneleri cihazlarında oynattıkları içeriklerin oynatma hızını pratik bir şekilde ayarlayabilecekler.

Netflix’in kullanıcılarına sunduğu oynatma hızı ayarı ile kullanıcılar içerikleri 0.5x / 0.75x / 1x (normal) / 1.25x / 1.5x gibi seçenekler arasında seçim yaparak oynatabiliyor. 1x seçeneği normal oynatma olurken bu oranın altı ile video içeriklerini yavaş şekilde oynatabilir, üstü ile de içerikleri hızlı bir şekilde oynatabilirsiniz. 

Not: İlgili oynatma hızı ayarı ilgili içerikten çıkıldıktan sonra otomatik olarak tekrar eski normal (1x) hızına geri dönmektedir.

Bu ayar, bildiğiniz üzere Youtube’da uzun zamandır yer alırken Netflix’e uzun zamandır gelmemiş ve kullanıcılar tarafından bu özelliğin gelmesi oldukça çok isteniyordu. Bir kaç ay önce Android kullanıcılarına sunulan bu özellik, iOS kullanıcılarına da yeni yapılan güncelleme ile birlikte gelmiş oldu. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 


Continue Reading

DİZİ&FİLM

Netflix, ABD’deki Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı!

Netflix, ABD’de üyelik fiyatlarına zam yaptı. ABD’deki zamlı fiyatların önümüzdeki günlerde Türkiye’deki ve diğer ülkelerdeki abonelik fiyatlarında da değişikliği sebep olması bekleniyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, ABD’deki üyelik fiyatlarına zam yaptı. Netflix’in ABD’deki abonelik ücretlerine yapmış olduğu bu zam ile beraber ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki Netflix abonelik ücretlerinin de yakın bir zaman içerisinde değişmesi bekleniyor.

Bildiğiniz üzere Netflix uzun zamandır abonelik ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gitmemişti. Netflix’in en son fiyat değişikliğinin üzerinden neredeyse 2 seneye yakın bir zaman geçmişti. Uzun bir süre sonra Netflix, abonelik ücretlerinde az da olsa bir fiyat değişikliği yapma kararı aldı.

Netflix’in yapmış olduğu bu fiyat değişikliği mevcut olan 3 abonelik türünden sadece ikisini etkiledi. Netflix, Temel olarak tabir edilen abonelik paketine herhangi bir zam yapmadı. Temel Paketin aylık ücreti yine aynı rakamda kalarak 7.99 $ oldu.

Standart ve Premium Paketler Zamlandı !

Netflix’in zam yaptığı paketler; Standart ve Gelişmiş (Premium) oldu. Şirket bu paketlerin abonelik fiyatlarına 1 ila 2 Dolar zam yaptı. 

Netflix’in yapmış olduğu fiyat değişikliğinin ardından Netflix’in en çok tercih edilen, 1080p görüntü kalitesi ve 2 cihazda eş zamanlı bağlantı sunan Standart paketinin fiyatı 13.99 Dolar oldu. İlgili paketin önceki fiyatı ise 12.99 Dolar idi.

Netflix’in en üst seviye olan gelişmiş (Premium) paketi de yapılan fiyat değişikliğinden etkilendi. Netflix’in Premium paketinin fiyatı 17.99 Dolar olarak güncellendi. İlgili paketin önceki fiyatı ise 15.99 Dolar idi.

NOT: İlgili fiyatlandırma şu an yeni Netflix abonesi olacaklar için geçerli durumdadır. Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde de ABD’deki tüm Netflix aboneleri yeni fiyatlandırma üzerinden aboneliklerini yenilemek durumunda kalacaktır. 

Netflix Türkiye Fiyatları Zamlanacak Mı ?

Netflix’in ABD’deki abonelik ücretlerine yapmış olduğu zamların yakın bir zaman içerisinde ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki tüm Netflix kullanıcılarına da yansıması bekleniyor. Ancak şu an için herhangi bir fiyat değişikliği mevcut değildir.

Netflix Nedir ? 

Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketidir. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulmuştur. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Üye alımına 1999 yılında başlanılan Netflix platformu şu anda Türkiye’ninde dahil olduğu 100’den fazla ülkeye yayın yapmaktadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

DİZİ&FİLM

Better Call Saul 6.Sezon Ne Zaman ?

Better Call Saul 6. sezonu ne zaman başlayacak ? Better Call Saul final sezonu ne zaman çıkacak ? Better Call Saul 6. sezonda neler olacak ? Better Call Saul 6. sezonda kimler olacak ? 6.sezon fragmanı yayınlanadı mı ? İşte sevilen dizi Better Call Saul’un 6.Sezonu hakkında bilgiler.. 

AMC’nin sevilen dizisi Better Call Saul efsanesinin final sezonu olacak olan 6. sezonu merakla ve heyecanla bekleniyor. Dünya dizi tarihinin efsanevi yapımlarından biri olan Breaking Bad dizisinin öncesini konu edinen dizi, Better Call Saul 6. sezonu ile final yapacak.

Özellikle tüm dünya da Breaking Bad severlerin heyecanla takip ettiği suç ve dram dizi Better Call Saul’un final sezonuna gelindi. 2015 yılından beridir her sene bir sezon yayınlanan dizinin finaline çok az kaldı.

Geçtiğimiz sezon itibariyle Breaking Bad dönemine oldukça yaklaşan dizi, final sezonu olacak olan 6.sezonu ile Breaking Bad dönemine giriş noktasına gelecek. Özellikle son yayınlanan 5.sezonunda izleyicilere büyük bir suç ve gerilim sahnelerini sunan dizinin 6. sezonunda bu heyecanın kat ve kat artması bekleniyor.

Dizinin geçtiğimiz aylarda bitmiş olan 5. sezonunun ardından son günlerde dizinin 6.sezonunun ne zaman başlayacağı ile ilgili sorular internette ve sosyal medyalarda en çok aratılanlar ve sorulanlar kısmında yer almaya başladı.

Bizde sizler için Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6. sezonu hakkında bazı bilgileri sizler için hazırladık ve sunduk. İşte dizisinin 6.sezonu hakkında bazı bilgiler.. 

Better Call Saul 6. Sezon Ne Zaman Başlayacak ? 

Better Call Saul dizisinin geçtiğimiz sezonu hatırladığınız üzere oldukça uzun bir süre ertelenmiş ve 2020 yılının Şubat ayında yayınlanmaya başlanmış ve Nisan ayının sonunda yayınlanan 10.bölümü ile 5. sezonunu tamamlayarak sezon finali yapmıştı.

Dizinin final sezonunda her sene olduğu gibi bir önceki sezon dan ortalama 1 sene sonra yayınlanması yüksek bir olasılık. Ayrıca tüm dünya da yaşanan korona virüs salgını sebebiyle dizinin çekim çalışmalarının da belirli bir süre ertelendiği ve duraksatıldığını da belirtmekte yarar var.

Bu sebeple dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonunun bir kaç ay gecikme yaşaması oldukça yüksek. Yani dizinin 6.sezonun 2021 yılının ilk aylarında değil, tam ortasında yaza doğru yayınlanmaya başlaması muhtemel.

2020 yılının sonuna doğru dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonun ne zaman başlayacağına dair resmi bir açıklama yayıncılar ve yapımcılar tarafından yapılacaktır.

Better Call Saul 6. Sezonda Neler Yaşanacak ? 

Better Call Saul dizisinin final sezonu izleyenlere hiç şüphesiz büyük bir heyecan yaşatacak. Dizisinin en son yayınlanan 5.sezonunda büyük gerilimlerin ve heyecanların yaşandığı dizi final sezonuna oldukça çok yaklaştı.

Dizinin son sezonunda yaşanacaklar ise tam bir merak konusu. İlerleyen zamanlarda yayınlanacak olan tanıtım fragmanından az da olsa ipucu yakalayabiliriz. Şu an için dizinin final sezonu olacak olan 6. sezonunda neler yaşanacağı hakkında pek fazla söz etmek doğru olmayacaktır ancak hiç şüphesiz bizi büyük suçların yaşandığı, bol aksiyon ve gerilim içeren bölümlerin yer alacağı bir sezon bekliyor.

Better Call Saul 6. Sezon’da Oyuncu Kadrosunda Kimler Olacak ? 

Better Call Saul dizisinin 6. sezonunda dizinin başrol oyuncularının haricinde dizinin final sezonunda Breaking Bad dönemine oldukça fazla yaklaşıldığından Breaking Bad dizisinden bir çok isim ile karşılaşmamız oldukça yüksek.

Resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmasa da dizinin 6.sezonunda efsanevi dizi Breaking Bad dizisinden bir çok isim ile karşılaşacağınız şüphesiz. Bu durum dizinin takipçilerinin şimdiden heyecanlandırıyor.

Dizinin 6.sezonunda yer alacak olan isimler;

  • Bob Odenkirk (Jimmy McGill / Saul Goodman)
  • Rhea Seehor (Kim Wexler)
  • Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut)
  • Giancarlo Esposito (Gus Fring)
  • Patrick Fabian (Howard Hamlin)
  • Michael Mando (Nacho Varga)
  • Tony Dalton  (Lalo Salamanca)

Better Call Saul 6. Sezon Kaç Bölümden Oluşacak ? 

Bildiğiniz üzere 2015 yılında karşımıza ilk olarak çıkan Better Call Saul dizisinin ilk sezonu ve ardından gelen diğer tüm sezonları 10’a bölüm şeklinde yayınlanmıştı. Better Call Saul 6. sezonunda ise hayranlarını sevindirecek bir durum yaşandı. Dizinin 6.sezonunun final sezonu olacak olmasından dolayı dizinin 6. sezonu 10 bölümden daha fazla olacak.

Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6.sezonu 13 bölümden oluşacak. Dizisinin her bir bölümü ortalama olarak geçtiğimiz sezonlardaki gibi 50 dakika şeklinde yayınlanacak.

Better Call Saul 6. Sezon Tanıtım Fragmanı Yayınlanadı Mı ?

Better Call Saul dizisinin 6.sezon tanıtım fragmanı henüz yayınlanmadı. Dizinin tanıtım fragmanı 2021 yılının ilk çeyreğinde yayınlanacaktır. Better Call Saul 6.sezon tanıtım fragmanı resmi olarak yayınlandığında sizler için buradan paylaşacağız.

Better Call Saul Dizisi Hakkında :

Dizinin başlangıç Tarihi: Şubat 2015
Sezon Sayısı:  6 (6.Sezon final Sezonu*)
Ort. Bölüm Süresi : 45 Dk.
Tür : Suç & Dram
Yönetmen : Vince Gilligan, Peter Gould
Yayıncı : AMC & Netflix
IMDb Puanı:  8.7

”Bu yazımızda sizlere Better Call Saul dizisinin final sezonu olacak olan 6. sezonu hakkında bazı bilgiler sunduk. Dizinin 6.sezonu hakkında yeni bilgiler geldikçe tekrar güncellenecektir.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com