Atiye 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak ? | Atiye Dizisi 2.Sezon Tarihi

Atiye dizisinin 2.sezonu ne zaman yayınlanacak ? Atiye 2.sezon ne zaman başlayacak? Atiye dizisinin 2.sezonu fragmanı yayınlandı mı ? Atiye 2.sezon kaç bölümden oluşacak? İşte Netflix’in 2. Türk dizisi olan Atiye dizisinin 2.sezonu hakkında merak edilenler.. 

Netflix’in ikinci Türk yapımı dizisi olan Atiye, 27 ARALIK 2019 tarihinde platform’da yerini aldı. Başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün yer aldığı Atiye dizisinde oldukça usta isimlerde yer alıyor. Şanlıurfa Örencik Köyü yakınlarında olan Göbeklitepe’nin ilginç hikayesini anlatan dizi 1.Sezonu ile oldukça büyük bir beğeni topladı.

Oldukça büyük beğeni toplayan dizinin 1.sezonunun hemen ardından dizi, gerek sosyal medya da gerekse arama motorlarında en çok arananlar bölümüne yerleşti. Son zamanlarda ise arama motorlarında dizinin 2.sezonu hakkında bazı sorular sıkça aranmaya başlandı. Bu sorulardan en çok arananı ise; Atiye dizisinin 2.sezonunun ne zaman yayınlanacağı sorusu oldu.

Sizde bu sorunun cevabını mı merak ediyorsunuz ? İşte Atiye dizisi ve dizinin 2.sezonu hakkında bazı bilgiler ve detaylar.. 

ATİYE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR ? 

Dizi, İstanbul’da hayat süren, genç ve güzel bir ressam olan Atiye adındaki bir kadının mistik hikayesini konu ediyor. Oldukça güzel ve mutlu bir yaşamı olan Atiye’nin hayatı, bir gün dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye olan ziyareti ile bambaşka bir hal alır. Atiye’nin bölgede yaptığı gezi sırasında, Erhan adındaki bir arkeolog, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğuna dair bir sembol keşfeder. Bu gizemli olayın peşine düşmeye karar veren Atiye, kendisine bambaşka bir kapı açan bu antik tapınakta geçmişini aramaya başlar. Atiye, geçmişin kapılarını araladıkça, geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulamaya başlar.

ATİYE DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR ? 

2019 yılının Mart ayında çekimlerine başlanan Atiye dizisinin çekimleri birbirinden oldukça uzak olan noktalarda çekildi. Sahneleri daha çok İstanbul’da çekilen dizi, hikayesinin asıl başlangıç noktası olan Göbeklitepe de ve Nemrut dağında çekildi.

*Dizinin hemen ardından bir çok kesim tarafından pek bilinmeyen, Şanlıurfa’nın 20 kilometre kuzeydoğusundaki Örencik köyü yakınlarında yer alan Göbekli Tepe, internet dünyasında oldukça sık arandı.

ATİYE 2.SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK ? 

Dizinin 2.sezonunun yayın tarihi Netflix tarafından henüz açıklanmadı. Dizinin 2. sezonun ne zaman yayınlanacağına dair bilginin yakın bir zaman içerisinde Netflix tarafından yapılacak olan resmi açıklama ile birlikte açıklanması bekleniyor.

*ATİYE 2.SEZON TAHMİNİ YAYIN TARİHİ : 

Dizinin 2.sezonunun 2020 yılının ilk yarısından yayınlanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Dizinin tam olarak hangi tarihte başlayacağına dair bir tahminde bulunacak olursak; dizinin 2.sezonunun en geç içinde bulunduğumuz yılın 4.ayında (NİSAN 2020) yayınlanması muhtemel.

Bildiğiniz üzere Netflix yapımı ilk Türk dizisi olan Hakan Muhafız’ın 1.sezonu 2018 Aralık ayında yayınlanmış ve hemen ardından 2.sezonu 2019 yılının Nisan ayında yayınlanmıştı. Atiye dizisinin 2.Sezonunun çekimlerinin bittiği ve dizinin 2.sezonunun hazırda bulunduğunu göz önünde bulundurursak; dizinin 2.sezon geliş tarihi bu tarihten sonra değil, tam bu tarihte ya da öncesinde olması büyük bir olasılık.

Sonuç olarak; oldukça beğenilen ve beğenenleri tarafından 2.sezonunu sabırsızlıkla beklenen Atiye dizisinin 2.sezonu en geç NİSAN 2020 tarihinde yayınlanacaktır.

Not: Yukarıda belirtilen tarih tahmini bir tarihtir. Yapılacak olan resmi açıklama ile birlikte dizinin 2.sezon tarihi kesinleşecektir. 

ATİYE DİZİSİNİN 2.SEZONU KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞACAK ? 

Atiye dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmuştu. Dizinin 2.sezonu da muhtemelen 8 bölümden oluşacaktır. Dizinin 2.sezonun 8 bölümden oluştuğuna dair bazı bilgiler internet dünyasında yer almaktadır. Ancak bu bilgi de yine Netflix tarafından sunulmuş bir bilgi değildir. Dizinin 2.sezonunun kaç bölümden oluşacağı ilerleyen günlerde kesinlik kazanacaktır.

”Oldukça beğenilen Atiye dizisinin IMDb puanı ise 7.8”

ATİYE DİZİSİNİN 2.SEZON FRAGMANI YAYINLANDI MI ? 

Atiye dizisinin 2.sezon tanıtım videosu henüz yayınlanmadı. Dizinin 2.sezona dair tanıtım videosu, dizinin 2.sezon yayın tarihi resmi olarak açıklandıktan sonra Netflix tarafından yayınlanacaktır.

ATİYE DİZİSİ NEREDEN İZLENİR ? 

Netflix’in 2. Türk dizisi olan Atiye, ücretli dizi&film platformu olan Netflix’te yayınlanıyor.

Netflix üzerinden diziyi izleyebilirsiniz. Diziyi Netflix üzerinden izlemek için; Netflix üyeliği açmanız ve bu üyelikte size sunulan aylık paket türlerinden herhangi birine abone olmanız gerekmektedir. Netflix’te tüm abonelikler ücretlidir.

Netflix nedir ? 

”Netflix; İnternet üzerinden diziler, filmler, animeler, belgeseller ve daha fazlasını içeren geniş bir arşiv sunan bir yayın hizmetidir. Yayınlanan tüm içeriklerde kullanıcılara herhangi bir reklam dahi göstermeden seyir keyfi sunmaktadır. İçerisinde bulundurduğu binlerce içeriğe her geçen gün yeni dizi ve filmler eklemektedir.”

Netflix’in kullanıcılara sunduğu aylık abonelik ücretleri ise şu şekildedir;

Netflix kullanıcılara 3 farklı abonelik sunmaktadır. Bu 3 abonelik türü ile Netflix’i, bilgisayar, tablet, telefon ve televizyon dahil olmak üzere tüm cihazlarınızdan izleyebilirsiniz. Netflix’in sunduğu 3 abonelik türü şu şekildedir.

Aşağıdaki tüm abonelik çeşitleri ile Netflix yayınlarını, bilgisayar, televizyon, cep telefonu ve tablet üzerinden izleyebilirsiniz.

  1. Netflix Basic Paket: Aynı anda sadece tek bir cihazın yayın izlemesine imkan veriyor. İçerikte standart çözünürlük sağlıyor. Aboneliğin ücreti ise aylık 17.99 TL.
  2. Netflix Standart Paket: Bu pakette aynı anda iki cihazdan yayın izleme olanağı mevcut. Ayrıca içeriklerde HD yayın (720p) çözünürlük sağlıyor. Ücreti ise aylık 29.99 TL.
  3. Netflix Premium Paket: Bu pakette aynı anda 4 cihaza kadar yayın izleme imkanı var. İçeriklerde HD ve Ultra HD (1080 / 4K) çözünürlük sağlıyor. Aylık ücreti ise 41.99 TL.

NOT: Netflix’in uzun süredir devam eden kampanyası hala devam etmektedir. Netflix’i dilediğiniz pakette 30 GÜN süresi boyunca ÜCRETSİZ deneyebilirsiniz.

ATİYE DİZİSİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Atiye dizisinin oyuncu kadrosunda; Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi değerli isimler yer almaktadır.

Dizinin yapımcı kadrosuna bakacak olursak; OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hayata geçirilen Atiye dizisinin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını ise Alex Sutherland üstleniyor. Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık oturuyor.

DİZİ 2019 YILININ EN ÇOK İZLENEN DİZİSİ OLDU !

Netflix Türkiye 2019 yılında en çok izlenen dizi ve filmleri listesini açıkladı. Listenin ilk sırasında Netflix yapımı Türk dizisi, Atiye yer aldı. Oldukça beğenilen Atiye dizisi başarısını bu listedeki yeriyle de kanıtladı.

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.