Fortnite Oyunu İki Yılda Rekor Kazanç Elde Etti !

Son zamanlarda Apple ile arasındaki dava sebebiyle neredeyse her hafta gündeme gelen Epic Games’in popüler oyunu Fortnite’ın ne kadar kazandırdığı ortaya çıktı. Epic Games’in popüler oyunu Fortnite, iki yılda rekor bir kazanç elde etti.

Epic Games ile Apple arasında Fortnite sebebiyle uzun bir süredir dava süreci yaşanıyordu. Bu dava sebebiyle de son birkaç gündür oyun şirketleri ile ilgili çeşitli belgeler internet dünyasında yayılıyor. Dava süreciyle ilgili son çıkan belgelerde ise Epic Games’in Fornite’tan ne kadar gelir elde ettiği ortaya çıktı.

Epic Games’in popüler oyundan elde ettiği gelir dudak uçuklattı.

Yayımlanan belgelere göre, Epic Games Fornite’tan 2018 ve 2019 yılında toplamda 9.1 milyar dolar gelir elde etmiş. Bu gelirlere yıllara göre bakacak olursak, Epic Games 2018’te 5.4 milyar dolar kazanırken, 2019’da 3.7 milyar dolar kazanmış.

İlgili belgelerde Epic Games’in bu oyundan geçtiğimiz sene (2020 yılında) ne kadar bir kazanç elde ettiğine dair bir bilgi yok. Ancak Epic Games’in 2020 yılında bir önceki yıllara nazaran daha az bir kazanç elde etmiş olma olasılığı çok yüksek.

Bir çok platform için geliştirilen popüler oyun Fortnite’in şu anda 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu biliniyor.

Fortnite Oyunu Hakkında:

Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen, Epic Games tarafından 21 Temmuz 2017’de yayınlanan nişancı oyunudur. Oyun, 4 kişiye kadar eşli oynanışa sahip bir görev yapma oyunudur. Oyun, aynı oyun motoruna sahip Save the World, Fortnite Battle Royale ve Kreatif adında üç oyun modunu içerir. Oyun, Nintendo Switch, PlayStation 4, Android, iOS, Xbox One, Microsoft Windows, Mac OS platformları için sunulmuştur. Ayrıca oyun bir çok ödülü de kazanma başarısı göstermiştir.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.