iPad’de Ekran Parlaklığı Nereden, Nasıl Ayarlanır ?

iPad’de ekran parlaklığı nasıl değiştirilir? iPad’de ekran parlaklığı nasıl ayarlanır ? iPad’de ekran parlaklığı nasıl yükseltilir ? iPad’de ekran parlaklığı nasıl azaltılır ? Bu yazımızda sizlere iPad’de ekran parlaklığının nereden, nasıl ayarlandığını gösterdik. İşte detaylar..

iPad kullanıcıları cihazlarının ekran parlaklığını diledikleri an kendi tercihleri doğrultusunda değiştirebiliyor. Kullanıcılar yapabildikleri bu değişiklik sayesinde ekran parlaklıklarını ortama veya ihtiyaca göre azaltıp ya da arttırabiliyor.

Özellikle aydınlık ortamlarda veya gün ışığının oldukça yoğun olduğu zamanlarda kullanıcılar cihazlarının ekranını görmekte zorlanabiliyor. Bu sebeple kullanıcılar cihazlarının ekran parlaklığını arttırma ihtiyacında bulunuyor ve böylelikle ekranı daha net görebiliyor.

Bunun yanı sıra kullanıcılar karanlık ortamlarda ve özellikle de geceleri yatakta telefon ile vakit geçirirken cihazlarının ekran parlaklığı yüksek seviyelerde olduğunda fazla ışık gözleri bir hayli yormaktadır. Bu sebeple de kullanıcılar karanlık ortamlarda cihazlarının ekran parlaklığını azalmak istemekte ve cihazlarının ekran parlaklığını uygun seviyeye getirerek gözlerinin yorulmasınında önüne geçebilmektedir.

Bunların yanı sıra bildiğiniz üzere cihazların şarjlarının hızlı bir şekilde tükenmesinin en büyük sebebi cihazların ekran parlaklığının yüksek seviyede kullanılmasıdır. Kullanıcılar cihazlarının ekran parlaklığını gereksiz durumlarda azaltıp ya da ortalama bir ekran parlaklığında kullanırsa büyük derecede pilden tasarruf edebilir, uzun süreli cihaz kullanımı yaşayabilir.

Peki iPad’de ekran parlaklığı nereden, nasıl ayarlanıyor ? Aşağıda sizlere Apple iPad cihazınızda 2 farklı yerden bu işlemin nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak dilediğiniz her an cihazınızın ekran parlaklığını kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz. 

iPad’de Ekran Parlaklığı Değiştirme [ Ayarlama ] : 

iPad cihazınızda ekran parlaklığınızı 2 farklı şekilde değiştirebilirsiniz. Bunlar;

1- DENETİM MERKEZİ ÜZERİNDEN EKRAN PARLAKLIĞINI AYARLAMA: 

iPad cihazınızın ekran parlıklığını denetim merkezi üzerinden pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz. iPad’de en pratik ve hızlı bir şekilde ekran parlaklığınızı değiştirebileceğiniz kısım burasıdır.

iPad ekran parlaklığınızı ayarlamak için; İlk olarak cihazınızın sağ üst köşesinden parmağınızı aşağı doğru iterek ‘denetim merkezini’ açın. Denetim merkezinde lamba ikonunun olduğu kısmı yukarı ve aşağıda doğru iterek ekran parlaklığınızı azaltın veya yükseltin.

2- AYARLAR KISMINDAN EKRAN PARLAKLIĞINI AYARLAMA : 

iPad cihazınızın ekran parlaklığını cihazınızın ayarlar kısmından da değiştirebilirsiniz.

iPad’de ekran parlaklığınızı ayarlamak için; İlk olarak cihazınızın ‘ayarlar‘ kısmına gidin. Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden Ekran ve parlaklık seçeneğine dokunun. Daha sonra bu kısımda yer alan parlaklık seviyesi çizgisinden ekranınızın parlaklığını değiştirebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere iPad’de ekran parlaklığının nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.