Connect with us

HABERLER

En Ucuz PS4 Oyun Konsolu Nereden Alınır ?

En ucuz Playstation 4 oyun konsolu nereden alınır ? En ucuz PS4 oyun konsolu nerede satılıyor ? PS4 oyun konsolu en ucuz nerede ? Bu yazımızda sizlere Sony Playstation 4 oyun konsolunun en ucuza nerelerden ve nasıl alınabileceğini açıkladık. İşte detaylar..

Son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oyun sektörü büyük bir hız kazandı. Korona virüs salgını sebebiyle tüm dünya da ve ülkemizde milyonlarca insan evlerinde vakit geçiriyor.

Hal böyle olunca da bir çok kesim özellikle de evlerde vakit geçirmekten sıkılan çocuklar vakitlerini oyun oynayarak geçirmeyi tercih ediyor.

Oyun konsolu ya da oyun bilgisayarı olanlar vakitlerini bu şekilde geçirmeye devam ediyorken oyun konsolu bulunmayan bir çok kesim oyun konsolu almaya karar veriyor.

Ancak günümüz şartlarında bu durum  tam anlamıyla böyle gerçekleşemiyor. Ne yazık ki bazen karar vermek tek başına yeterli olmayabiliyor. Şu günlerde bir bakıyorsunuz konsol fiyatları 3-5 bin TL’ler de seyrediyor. İkinci el piyasasına bakıyorsunuz geçtiğimiz sene 1500 TL’ye alınan konsol 1 yıl kullanılıp 2500TL’den satışa sunulmuş. Tabi bu durumun yaşanmasında oldukça fazla sebep bulunuyor.

Bu sebeplerden başlıcalarına bakacak olursak;

 1. Döviz kurundaki yükseliş. 
 2. Korona virüs sebebiyle mağazaların stoklarının bitmesi ve stoklarını yenilmek için tedarikte sıkıntılar yaşaması.
 3. Fırsatçıların piyasadaki oyun konsollarını çekip, yüksek fiyata satışa sunması. 
 4. 30 Eylül 2020’e kadar sürecek olan konsollara uygulanan ek %50 gümrük vergisi. 

Durum böyle olunca da bu rakamlara şaşırmamak gerekiyor.

Şu an itibariyle günümüzde bir çok mağazada PS4 stoğu bulunmuyor. Bulunan mağazalarda da anında stoklar bitiyor. Ülkemizdeki başlıca alışveriş platformlarında ise satıcılar ortalama olarak 4 bin ile 5 Tl arasında PS4 fiyatları belirliyorlar. Hatta 6-7 Bin TL gibi rakamla satışa sunanlarda var. Üstelik bu rakama satılan ürünlerin büyük bir çoğunluğu vergisi ödenmemiş şekilde ülkemize sunulan ürünler ya da ithalatçı firma tarafından getirtilen ve garantisi yine bu ithalatçı firma tarafından sunulan ürünler oluyor.

Asıl sıkıntı da tam anlamıyla burada başlıyor. Her satıcı ya da her platform için bu durum geçerli olmasa da ithalatçı garantili ürünlerde büyük sıkıntılar yaşamanız olası. Ürünün herhangi bir yerinde bir sıkıntı olur ya da arıza yaşarsanız muhtemelen aylarca bu durum ile uğraşacağınız şüphesiz.

Bu sebepten ötürü eğer ki hala PS4 oyun konsolu almayı düşünüyorsanız, alacağınız konsolun SONY Eurosia Garantili olmasına yani garantinin SONY tarafından sağlanıyor olmasına dikkat edin.

Peki en ucuz Sony PS4 oyun konsolu nereden alınır ? 

Şu an yaşanan döviz kuru farklılarından, gelen ek gümrük vergisinden ve stok sıkıntılarından dolayı Playstation oyun konsolunun sıfır, Sony Eurasia garantili paketini 3 BİN TL ‘den aşağı bulma imkanınız ne yazık ki bulunmamaktadır.

Yapmış olduğumuz incelemeler doğrultusunda SONY PS4 oyun konsollarının belirli aralıklarla tahminen günde sadece 5-10 adet stok halinde belirli saatlerde ülkemizde bulunan teknoloji mağazaları stoklarına koymaktadır. (MediaMartk, TeknoSA)

Bu durumu test ettik ve 3199 TL ‘ye geçtiğimiz günlerde yanında 4 adet oyun hediyeli olan PS4 oyun konsolunu siparişini MediaMarkt üzerinden verdik. Ürün de elimize ulaştı.

Ayrıca yazımızı yazdığımız şu anda da MediaMarkt mağazasında bir Playstation 4 ürünü aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere stoklarda bulunuyor.

Sony PS4 1Tb Oyun konsolu + Call of Duty Modern Warfare paketi 3699 TL gibi bir rakama satışta.  (Pakete dahil olan oyunun satış fiyatınında normalde 550 TL olduğunu belirtelim.)

Ürünleri satın almanız için oldukça hızlı ve takipçi olmanız gerekiyor. Çünkü stoklar sadece 2-3 adet şeklinde belirli saatlerde ekleniyor. Bu durum gün içerisinde bir kaç kere gerçekleşiyor. Hızlı olan oyun konsolunun sahibi oluyor.

Ödeme adımında hızlı olabilmeniz için; mobil uygulamayı kullanmanız ve uygulamada hesabınıza giriş yapmanızın yanı sıra uygulamada bilgilerinizin (adres ve ödeme yöntemi vs.) kayıtılı olması gerekmektedir. Böylelikle bu adımız saniyeler içersinde tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca böyle bir zamanda fırsatçılık yapmayıp hatta günümüz piyasasında (dolar kuru ve ek vergiler dahilinde) normal fiyatlarının da üzerine indirim yapan MediaMarkt mağazasını da tebrik etmek gerekiyor.
Teşekkürler MediaMarkt.  

Mediamarkt’a ara ara stoklara gelen modeller ve fiyatları : 

 • SONY PS4 Slim 1 TB + Call of Duty Modern Warfare :   3699 TL
 • Sony PS4 Slim 1 TB + 2 adet kol  :   3699 TL
 • Sony PS4 Slim 1 TB Days Of Play :   3699 TL 
 • Sony PS4 Slim 500 GB + 4 OYUN + 3 AY PSN :    3199 TL 

Ürünler ara ara stoklara eklenmektedir. Ürün stoklarını hızlı bir şekilde mobil uygulama üzerinden kontrol edebilirsiniz.

PEKİ BU GÜNLERDE PS4 ALINIR MI ? 

Bu günlerde bir çok kesim vakit geçirmek için PS4 oyun konsolu almayı tercih ediyor. Tabi ki herkes özgür, kendi kararını verebilir ama bize sorarsanız bu günlerde PS4 alınmaz.

Çünkü;

 1. Fiyatı geçtiğimiz seneye oranla 2 kat arttı.
 2. Sony’nin yeni oyun konsolu (PS5) en geç yıl sonunda satışa sunulacak. 
 3. Yıl sonunda satışa sunulması beklenilen PS5 muhtemelen önümüzdeki aylarda tanıtılacak ve PS4’ün fiyatında düşüşler yaşanacak.
 4. 30 Eylül’den sonra konsollara gelen ek %50 gümrük vergisi %20 oranına düşecek.

Yukarıdaki sebeplerin hepsinden ötürü ilerleyen zamanlarda PS4 oyun konsollarında büyük fiyat düşüşleri yaşanacak ve 7 sene önce satışa sunulan Playstation 4 oyun konsolu bir kaç sene sonra her yeni konsoldan sonra olduğu gibi tarihe karışacak.

Tercih ve karar tamamen size ait.

Bu yazımızda sizlere günümüzde oldukça sık sorulan ”ucuz PS4 nereden alınır?” ve ”PS4 alınır mı?” gibi soru başlıklarına değinmek istedik. Umuyoruz sorularınızın cevabını az ya da çok karşılayabilmişizdir. Yeni bir yazıda tekrar görüşmek dileğiyle..

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi Yine Ertelendi ! [Ne Zaman Çıkacak?]

Oyunseverler tarafından merakla beklenen oyun Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi yine ertelendi. Oyunun yapımcıları tarafından bugün açıklanan bilgiye göre, oyun daha önce belirtilen tarihten 21 gün daha sonra oyun severler ile buluşacak. 

Böylelikle daha önce 19 Kasım 2020 tarihinde çıkacağı belirtilen Cyberpunk 2077 oyunu, 21 gün ertelenerek 10 Aralık 2020 tarihinde oyunseverlerin karşısına çıkacak. 

Bildiği üzere oyun geçtiğimiz aylarda da bir erteleme durumu yaşamış ve oyunun çıkış tarihi Nisan 2020 tarihinden Kasım 2020 tarihine ertelenmişti. Bugün oyun için ikinci bir erteleme haberin gelmesi oyunu heyecanla bekleyen oyuncular tarafından tepki ile karşılandı. 

İlgili oyunun yapımcı şirketi CD PROJEKT RED, bugün Twitter sosyal medya ağı üzerinden oyunun resmi hesabı üzerinden göndermiş olduğu bir tweet ile yapılan ertelemeyi duyurdu ve oyunu heyecanla bekleyenlerden özür diledi. 

Şirket, ilgili açıklamada oyun severlerden özür dilerken yaşanan en büyük zorluğun ise şu anda ilgili oyunun yeni nesil oyun konsolları (PS5, Xbox Series) ve PC’ye aynı anda çıkartmak olduğunu belirtti. 

Buna göre, Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tahinde oyunseverler ile buluşacak. Tabi yine yeni bir erteleme olmazsa. Bildiği üzere oyun yapımcıları oyunun 19 Kasım’da net bir şekilde oyunseverlere sunulacağını ve herhangi bir ertelemenin bir daha olmayacağını belirtmişti. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

8. Nesil iPad ve iPad Air 2020 Modelleri Ülkemizde Satışa Sunuldu ! [İşte Fiyatları!]

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında tanıtmış olduğu yeni iPad modelleri Türkiye’de satışa sunuldu. Uzun bir bekleyişin ardından 8. nesil iPad modelleri ile yeni iPad Air modelleri, ülkemizde de satışa sunuldu. İşte yeni iPad modellerinin özellikleri ve fiyatı.. 

Apple’ın yeni iPad modelleri olan iPad Air ve 8. nesil iPad’ler uzun bir bekleyişin ardından nihayet ülkemizde de satışa sunuldu. Daha önce belirli ülkelerde satışa sunulan yeni iPad modelleri geçte olsa ülkemizde de meraklılarının karşısına geçti. Döviz kurusu sebebiyle fiyat konusunda oldukça fazla şey söylememiz pek mümkün değil ancak 8.nesil iPad modelleri biraz da olsa fiyatıyla dikkat çekiyor.

Satışa sunulan yeni iPad modellerinden A14 Bionic yonga setiyle karşımıza çıkan yeni iPad Air modeli ise güç anlamında en güçlü iPad modeli konumuna yerleşmesiyle dikkat çekiyor.

Yeni iPad Air modelinin özellikleri neler ? 

Apple’ın yeni iPad Air modeli, 10.9 inç Liquid Retina ekran ile birlikte geliyor. Görünüş olarak yeni tabletin çerçeveleri küçültülmüş olsa da bir iPad Pro kadar ince değil. Apple yeni iPad modellerinin kasasını yeni iPhone 12 modeline benzer şekilde yapmış. Ayrıca yeni iPad Air’de üst düğmeye entegre edilmiş bir Touch ID parmak izi okuyucusu yer alıyor.

Cihazın güç noktasına değinecek olursak, yeni model iPad Air’de yeni iPhone modellerinde kullanılan 5 nm’lik Apple A14 Bionic işlemcisi bulunuyor. 64 GB ve 256 GB olarak iki ayrı depolama seçeneği ile gelen yeni iPad Air, arka tarafında 12 MP çözünürlüğünde tek bir kameraya, ön tarafında ise 7 MP çözünürlüğünde bir ön kameraya yer veriyor.

Yeni iPad Air, tercihe göre Wi-Fi ve SIM destekli olarak geliyor. Bunların haricinde cihaz Apple Pencil (2. nesil), Apple Magic Keyboard ve Smart Keyboard desteğine de sahip.

Yeni iPad Air 5 Farklı Renk Seçeneğine Sahip !

Apple’ın yeni iPad modellerinden iPad Air, 5 farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunuldu. iPad Air modeli için sunulan renk seçenekleri şunlar; Uzay grisi, gümüş, roze altın, yeşil ve gök mavisi.

Apple’ın bir diğer yeni iPad modeli olan 8. nesil iPad‘ler ise 3 farklı renk seçeneğine sahip. 8. nesil iPad modelleri için sunulan renk seçenekleri ise; uzay grisi, gümüş ve altın şeklinde.

Yeni iPad Air ve 8. Nesil iPad modellerini fiyatı :

Yeni iPad Air modellerinin fiyatı;

 • iPad Air 64 GB (Wi-Fi): 5.799 TL
 • iPad Air 64 GB (Wi-Fi ve Hücresel): 6.999 TL
 • iPad Air 256 GB + Wi-Fi: 7.199 TL
 • iPad Air 256 GB (Wi-Fi ve Hücresel): 8.399 TL

8. Nesil iPad modellerinin fiyatı;

 • 8. Nesil iPad 32 GB (Wi-Fi): 3.199 TL
 • 8. Nesil iPad 32 GB  (Wi-Fi ve Hücresel): 4.399 TL
 • 8. Nesil iPad 128 GB  (Wi-Fi): 3.999 TL
 • 8. Nesil iPad 128 GB (Wi-Fi ve Hücresel): 5.199 TL

Not: Hücresel bağlantı özelliğine sahip iPad modellerine Sim kart takabilir ya da e-Sim teknolojisi ile GSM hizmeti alabilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

eFootball PES 2021 Android ve iOS için Ücretsiz Olarak Sunuldu !

Oyun dünyasının en popüler futbol oyunlarından biri olan Pro Evolution Soccer’in mobil sürümü, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına sunuldu.

Konami tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler futbol oyun serisi olan Pro Evolution Soccer’in en son versiyonu PES 2021 oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Ancak PES 2021, bu sene de yeni bir oyun şeklinde değil de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcıların karşına sunuldu. Oyun severlerin bildiği üzere ilgili oyunun mobil versiyonu geçtiğimiz sene de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcılara sunulmuştu. Konami bu sene de mobil pes oyununu kullanıcılara aynı şekilde sundu.

eFootball Pes 2021 oyununda bu sene yapılan değişiklikler; oyuncu, takım güncellemeleri ve görsel iyileştirmeler ile yeni müziklerin eklenmesi şeklinde oldu. Oyunda kontrol bakımından ise herhangi bir değişiklik olmadı.

1.9 GB büyüklüğünde bir indirme boyutuna sahip olan eFootball PES 2021’i telefonuza indirebilir ve hemen oynayabilirsiniz. Ancak oyun online bağlantı üzerinden çalışmaktadır. Bu yüzden oyunu oynayabilmeniz için sürekli bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

NOT: Dosya boyutunu göz önüne alırsak 1.9 GB gibi bir indirme boyutuna sahip olan oyunu indirmek için; Wi-Fi bağlantısı kullanmanız da yarar var. 

PES 2021 Android ve iOS cihaza nasıl yüklenir ? 

eFootball PES 2021 oyununu akıllı telefonunuza cihazınızın uygulama marketi üzerinden indirebilirsiniz.

eFootball Pes 2021’i akıllı telefonunuza indirmek için; 

Android için eFootball Pes 2021;

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.konami.pesam&hl=tr

iOS için eFootball Pes 2021;

https://apps.apple.com/in/app/efootball-pes-2021/id1117270703

eFootball Pes 2021 oyununu akıllı telefonunuza yukarıdaki bağlantılara giderek indirebilir ya da cihazınızın uygulama marketine (Google Play Store veya AppStore) giderek indirebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com