En Ucuz PS4 Oyun Konsolu Nereden Alınır ?

En ucuz Playstation 4 oyun konsolu nereden alınır ? En ucuz PS4 oyun konsolu nerede satılıyor ? PS4 oyun konsolu en ucuz nerede ? Bu yazımızda sizlere Sony Playstation 4 oyun konsolunun en ucuza nerelerden ve nasıl alınabileceğini açıkladık. İşte detaylar..

Son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oyun sektörü büyük bir hız kazandı. Korona virüs salgını sebebiyle tüm dünya da ve ülkemizde milyonlarca insan evlerinde vakit geçiriyor.

Hal böyle olunca da bir çok kesim özellikle de evlerde vakit geçirmekten sıkılan çocuklar vakitlerini oyun oynayarak geçirmeyi tercih ediyor.

Oyun konsolu ya da oyun bilgisayarı olanlar vakitlerini bu şekilde geçirmeye devam ediyorken oyun konsolu bulunmayan bir çok kesim oyun konsolu almaya karar veriyor.

Ancak günümüz şartlarında bu durum  tam anlamıyla böyle gerçekleşemiyor. Ne yazık ki bazen karar vermek tek başına yeterli olmayabiliyor. Şu günlerde bir bakıyorsunuz konsol fiyatları 3-5 bin TL’ler de seyrediyor. İkinci el piyasasına bakıyorsunuz geçtiğimiz sene 1500 TL’ye alınan konsol 1 yıl kullanılıp 2500TL’den satışa sunulmuş. Tabi bu durumun yaşanmasında oldukça fazla sebep bulunuyor.

Bu sebeplerden başlıcalarına bakacak olursak;

 1. Döviz kurundaki yükseliş. 
 2. Korona virüs sebebiyle mağazaların stoklarının bitmesi ve stoklarını yenilmek için tedarikte sıkıntılar yaşaması.
 3. Fırsatçıların piyasadaki oyun konsollarını çekip, yüksek fiyata satışa sunması. 
 4. 30 Eylül 2020’e kadar sürecek olan konsollara uygulanan ek %50 gümrük vergisi. 

Durum böyle olunca da bu rakamlara şaşırmamak gerekiyor.

Şu an itibariyle günümüzde bir çok mağazada PS4 stoğu bulunmuyor. Bulunan mağazalarda da anında stoklar bitiyor. Ülkemizdeki başlıca alışveriş platformlarında ise satıcılar ortalama olarak 4 bin ile 5 Tl arasında PS4 fiyatları belirliyorlar. Hatta 6-7 Bin TL gibi rakamla satışa sunanlarda var. Üstelik bu rakama satılan ürünlerin büyük bir çoğunluğu vergisi ödenmemiş şekilde ülkemize sunulan ürünler ya da ithalatçı firma tarafından getirtilen ve garantisi yine bu ithalatçı firma tarafından sunulan ürünler oluyor.

Asıl sıkıntı da tam anlamıyla burada başlıyor. Her satıcı ya da her platform için bu durum geçerli olmasa da ithalatçı garantili ürünlerde büyük sıkıntılar yaşamanız olası. Ürünün herhangi bir yerinde bir sıkıntı olur ya da arıza yaşarsanız muhtemelen aylarca bu durum ile uğraşacağınız şüphesiz.

Bu sebepten ötürü eğer ki hala PS4 oyun konsolu almayı düşünüyorsanız, alacağınız konsolun SONY Eurosia Garantili olmasına yani garantinin SONY tarafından sağlanıyor olmasına dikkat edin.

Peki en ucuz Sony PS4 oyun konsolu nereden alınır ? 

Şu an yaşanan döviz kuru farklılarından, gelen ek gümrük vergisinden ve stok sıkıntılarından dolayı Playstation oyun konsolunun sıfır, Sony Eurasia garantili paketini 3 BİN TL ‘den aşağı bulma imkanınız ne yazık ki bulunmamaktadır.

Yapmış olduğumuz incelemeler doğrultusunda SONY PS4 oyun konsollarının belirli aralıklarla tahminen günde sadece 5-10 adet stok halinde belirli saatlerde ülkemizde bulunan teknoloji mağazaları stoklarına koymaktadır. (MediaMartk, TeknoSA)

Bu durumu test ettik ve 3199 TL ‘ye geçtiğimiz günlerde yanında 4 adet oyun hediyeli olan PS4 oyun konsolunu siparişini MediaMarkt üzerinden verdik. Ürün de elimize ulaştı.

Ayrıca yazımızı yazdığımız şu anda da MediaMarkt mağazasında bir Playstation 4 ürünü aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere stoklarda bulunuyor.

Sony PS4 1Tb Oyun konsolu + Call of Duty Modern Warfare paketi 3699 TL gibi bir rakama satışta.  (Pakete dahil olan oyunun satış fiyatınında normalde 550 TL olduğunu belirtelim.)

Ürünleri satın almanız için oldukça hızlı ve takipçi olmanız gerekiyor. Çünkü stoklar sadece 2-3 adet şeklinde belirli saatlerde ekleniyor. Bu durum gün içerisinde bir kaç kere gerçekleşiyor. Hızlı olan oyun konsolunun sahibi oluyor.

Ödeme adımında hızlı olabilmeniz için; mobil uygulamayı kullanmanız ve uygulamada hesabınıza giriş yapmanızın yanı sıra uygulamada bilgilerinizin (adres ve ödeme yöntemi vs.) kayıtılı olması gerekmektedir. Böylelikle bu adımız saniyeler içersinde tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca böyle bir zamanda fırsatçılık yapmayıp hatta günümüz piyasasında (dolar kuru ve ek vergiler dahilinde) normal fiyatlarının da üzerine indirim yapan MediaMarkt mağazasını da tebrik etmek gerekiyor.
Teşekkürler MediaMarkt.  

Mediamarkt’a ara ara stoklara gelen modeller ve fiyatları : 

 • SONY PS4 Slim 1 TB + Call of Duty Modern Warfare :   3699 TL
 • Sony PS4 Slim 1 TB + 2 adet kol  :   3699 TL
 • Sony PS4 Slim 1 TB Days Of Play :   3699 TL 
 • Sony PS4 Slim 500 GB + 4 OYUN + 3 AY PSN :    3199 TL 

Ürünler ara ara stoklara eklenmektedir. Ürün stoklarını hızlı bir şekilde mobil uygulama üzerinden kontrol edebilirsiniz.

PEKİ BU GÜNLERDE PS4 ALINIR MI ? 

Bu günlerde bir çok kesim vakit geçirmek için PS4 oyun konsolu almayı tercih ediyor. Tabi ki herkes özgür, kendi kararını verebilir ama bize sorarsanız bu günlerde PS4 alınmaz.

Çünkü;

 1. Fiyatı geçtiğimiz seneye oranla 2 kat arttı.
 2. Sony’nin yeni oyun konsolu (PS5) en geç yıl sonunda satışa sunulacak. 
 3. Yıl sonunda satışa sunulması beklenilen PS5 muhtemelen önümüzdeki aylarda tanıtılacak ve PS4’ün fiyatında düşüşler yaşanacak.
 4. 30 Eylül’den sonra konsollara gelen ek %50 gümrük vergisi %20 oranına düşecek.

Yukarıdaki sebeplerin hepsinden ötürü ilerleyen zamanlarda PS4 oyun konsollarında büyük fiyat düşüşleri yaşanacak ve 7 sene önce satışa sunulan Playstation 4 oyun konsolu bir kaç sene sonra her yeni konsoldan sonra olduğu gibi tarihe karışacak.

Tercih ve karar tamamen size ait.

Bu yazımızda sizlere günümüzde oldukça sık sorulan ”ucuz PS4 nereden alınır?” ve ”PS4 alınır mı?” gibi soru başlıklarına değinmek istedik. Umuyoruz sorularınızın cevabını az ya da çok karşılayabilmişizdir. Yeni bir yazıda tekrar görüşmek dileğiyle..

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.