BİP’te Mesaj Sabitleme Nasıl Yapılır?

Bip’te mesaj sabitleme nasıl yapılır ? Bip uygulamasında mesaj nasıl sabitlenir ? Bip uygulamasında sohbet sabitleme nereden, nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Bip’te sohbet penceresi sabitleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 65 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor.

Bip uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu mesajlaşma özelliklerinden biri de WhatsApp uygulamasında da bildiğimiz üzere ‘SOHBET SABİTLEME‘ özelliğidir.

BİP kullancıları uygulama içersinde herhangi bir sohbet penceresini sabitleyebiliyor ve bu sohbet penceresi sohbetler kısmında en üst kısımda yer alıyor. Bu şekilde kullanıcılar anında erişmek istedikleri ve daha sık sohbet ettiği kişileri sohbetler kısmında en üst kısımlarda tutabiliyor.

Bip uygulamasında kullanıcılara 5 sohbet penceresini sabitleme imkanı tanıyor.

Peki BİP’te sohbet sabitleme nereden, nasıl ekleniyor? İşte sorunuzun yanıtı burada…

Aşağıda sizlere BİP uygulamasında sohbet sabitleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak BİP uygulamasında istediğiniz sohbet pencerelerini sohbetler kısmında en üst bölüme sabitleyebilirsiniz.

BiP’te Sohbet Sabitleme Nasıl Yapılır ?

Bip uygulamasında herhangi bir sohbeti sabitlemek için;

1- İlk olarak Bip uygulamasını açın.

2- Bip uygulamasında ”Mesajlar” kısmına gidin.

3- Mesajlar kısmında sabitlemek istediğiniz sohbet penceresini parmağınız ile sağ tarafa doğru itin.

4- Ardından karşınıza ilgili sohbet penceresinin hemen sol tarafında ”Sabitle” seçeceği belirecektir. İlgili sohbet penceresini sabitlemek için bu butona dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili sohbet penceresi sohbetler kısmında en üstte yer alacaktır. Sabitlemiş olduğunuz sohbet penceresinin ya da pencerelerinin hemen sağ tarafında ilgili sohbet penceresinin sabitlendiğini belirten raptiye görünümünde bir ikon yer alacaktır.

NOT: Unutmayın uygulama içerisinde en fazla 5 adet sohbeti sabitleyebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Dilerseniz daha önce sabitlemiş olduğunuz sohbetlerin sabitlemesini dilediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.

BİP’te Sohbet Sabitlemesi Nasıl Kaldırılır?

Bip uygulamasında daha önce sabitlemiş olduğunuz sohbetlerin sabitlemesini kaldırmak için;

1- Sabitlemiş olduğunuz sohbet penceresini parmağınız ile ekranın sağ tarafına doğru itin.

2- Ardından sabitlenmiş olan ilgili sohbet penceresininin hemen raptiye ikonunun yer aldığı ”Kaldır” seçeneği belirecektir. İlgili sohbet penceresinin sabitlemesi kaldırmak için bu butona dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili sohbet penceresinin sabitlemesi kaldırılmış olacaktır.

İşlem bu kadar basit.

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

”Bu yazımızda sizlere mesajlaşma uygulaması olan Bip’te sohbet sabitleme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.