EuroVision 2020 İptal Edildi ! [Ne Zaman Yapılacak ?]

Uluslararası şarkı yarışması, Eurovision ertelendi ! Bu yıl 65.si düzenlenecek olan 2020 Eurovision şarkı yarışması, korona virüs nedeniyle iptal edildi. 

64 senedir her sene yapılan uluslararası şarkı yarışması Eurovision, bu sene yapılmayacak. Bu sene Hollanda’nın Rotterdam kentinde 65.si yapılması planlanan şarkı yarışması, tüm dünya hızla artış gösteren korona virüs salgını sebebiyle iptal edildi.

Eurovision şarkı yarışmasının resmi sitesinden ve resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Eurovision 2020 şarkı yarışmasının bu sene korona virüs salgınından kaynaklı olarak düzenlemeyeceği ve şarkı yarışmasının 2021 yılında kaldığı yerden devam edeceği belirtildi. 

Eurovision 2020 ne zaman yapılacak ? 

Ertelenen 2020 Eurovision şarkı yarışması, gelecek sene Eurovision 2021 olarak herhangi bir değişiklik yapılmadan Hollanda’nın Rotterdam kentinde kaldığı yerden devam edecek. 

Eurovision 2019’u kim kazanmıştı ? 

Geçtiğimiz sene İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasının galibi Duncan Laurence’ın seslendirdiği Arcade şarkısı ile Hollanda olmuştu. 

Her sene bir önceki yarışmayı kazanan ülkenin ev sahipliğini yaptığı yarışma, geçtiğimiz sene Hollanda’nın kazanmasıyla birlikte bu sene (2020) Hollanda’da yapılacaktı. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.