Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur ?

Instagram hesabınızı dondurmak mi istiyorsunuz ? Instagram hesabı nasıl dondurulur ? Bu yazımızda sizlere instagram hesabının nasıl dondurulacağını anlattık. Tüm detaylar ve ayrıntılar bu yazımızda..

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygın durumda. Internet kullanıcılarının en çok vakit geçirdiği yerlerden biride sosyal medyalar. Günümüzde sosyal medyalar insanları adeta esir haline getiriyor. Bir çok kişi günün pek çok vaktini bu sosyal medyalarda geçiriyor.

Kullanıcılar sosyal medyalar arasında daha çok  Instagram’da vakit harcıyor. Bu sebepten ya da başka sebeplerden dolayı bazı sosyal medya kullanıcıları hesaplarını dondurma ya da tamamen silme yoluna yöneliyor.

Sizde bu durumdan dolayı Instagram hesabınızı kapatmak yerine dondurarak belli bir süre ara mı vermek istiyorsunuz ? Ara vermek için Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsunuz ancak  Instagram hesabınızın nasıl dondurulacağını bilmiyor musunuz ? İşte adım adım Instagram hesabı nasıl dondurulur !

 

INSTAGRAM HESABI NASIL DONDURULUR ?

Instagram hesabı dondurma işlemi için şu adımları uygulayın !

1- İlk olarak Instagram hesabınıza internet tarayıcınız üzerinden ”giriş” yapınız. (instagram hesap dondurma işlemi mobil uygulamalardan ne yazık ki yapılamamakta.)

2- Giriş yaptıktan sonra ”profil” kısmınıza tıklayınız.

3- Profil kısmında isminizin hemen yanındaki ”profili düzenle” butonuna tıklayın.

4- Açılan sayfada en alt kısımda mavi ton ile yazılmış olan ”hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklayın.

5- Bir sonraki sayfada aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz üzere sizden ”hesabınızı neden kapatıyorsunuz?” sorusuna yanıt vermeniz istenecek. Buradaki seçeneklerden birini seçin ve ardından ”şifrenizi girip” devam tuşuna basarak hesabınızı dondurma işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com