Google Chrome’da Uzantılar Nasıl Silinir ?

Google Chrome internet tarayıcısında uzantıları ( eklentileri ) nasıl sileceğinizi ya da kaldıracağınızı merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere Google Chrome’da uzantıların nasıl silineceğini anlattık..

Dünyanın en popüler tarayıcılarından birisi hatta en iyisi olan Google Chrome kullanıcıların bir çoğu gibi sizde ihtiyaçlarınız doğrultusunda tarayıcınıza bir ya da bir kaç eklenti ekleyerek kullanmışsınızdır. Ancak bu eklentiler tarayıcınızda bir yavaşlamaya sebebiyet vermiş ya da eklenti ile herhangi bir işiniz yok ise artık bu eklentiyi silmeniz ya da kaldırmanız sizin için daha yararlı olacaktır. 

Peki ya bu eklentiyi tarayıcınızdan nasıl silebilirim ya da eklentiyi nasıl pasif/aktif yapabilirim? diyorsanız Sizlere hemen aşağıda belirteceğimiz bir kaç basit adım yoluyla bu işlemi basit bir şekilde yapabilirsiniz. 

Bu eklenti nedir ne işe yarar diye merak edenler için; Eklenti diğer adıyla Uzantı, Google Chrome tarayıcısına sonradan eklenebilen yazılımlardır. Geliştirmeye açık olan bu tarayıcıda Google ya da diğer kullanıcılar tarafından geliştirilen bu uzantıları tarayıcınıza yükleyerek çok daha fazla ekstra özellikten faydalanabilirsiniz.

İşte Google Chrome’da eklenti silme işlemi nasıl yapılır ? 

  1. İlk olarak Google Chrome internet tarayıcısının sağ üst kısmında yer alan alt alta 3 nokta şeklindeki ikona basınız.
  2. Açılan pencereden Diğer Araçlar > Uzantılar yazısına tıklayınız.
  3. Bu işlemlerin ardından karşınıza uzantıların olduğu bir sayfa açılacaktır.
  4. Burada silmek istediğiniz uzantının en sağ kısmında çöp kutusu ikonuna tıklayarak uzantıyı hemen silebilirsiniz. (Eğer uzantıyı silmek istemiyor ama kullanmakta istemiyorsanız; etkinleştir yazısının yanındaki kutucuktaki tik işaretini kaldırarak uzantıyı pasif bir hale getirebilirsiniz.)

TeknoAjan.com