Android Telefonlarda Alarm Nasıl Kurulur?

Android telefonlarda alarm nasıl kurulur? Android’de alarm nasıl ayarlanır? Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda alarm kurma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları diledikleri zaman cihazlarını bir çalar saat gibi kullanabiliyor. Kullanıcılar cihazlarında yer alan ”Saat” uygulaması üzerinden cihazlarında bir alarm kurabiliyor.

Kullanıcılar alarm kurma işlemini android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda çok kolay ve pratik bir şekilde yapabiliyor. Ancak bu işlem her ne kadar kolay bir şekilde yapılıyor olsa da bazen bazı kullanıcılar bu işlemi uygularken sıkıntı yaşayabiliyor.

Bizde bu sebeple android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda alarm kurma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım sizlere gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak sizde cihazınızda hemen bir alarm kurabilirsiniz.

Android’de Alarm Nasıl Kurulur ? 

Android cihazınızda bir alarm ayarlamak için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Saat” uygulamasını açın.

2- Saat uygulamasında alt kısımdaki seçeneklerden ”Alarm” seçeneğine dokunun.

3- Sonra karşınıza çıkacak olan alarm sayfasından yeni bir alarm eklemek için sağ üst köşede yer alan ”Artı (+)” seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra karşınıza alarm kurma sayfası çıkacaktır. Burada üst kısımdan alarmınızın saatini belirleyin ve hemen aşağıdan hangi gün veya günlerde tekrarlamasını istiyorsanız onlara dokunun.

*Alarm uygulamasında günler ”P-S-Ç-P-C-C-P” şeklinde kısaltılmıştır.

5- Son olarak ayarlama işlemini tamamladıktan sonra ekranın hemen sağ alt köşesinde yer alan ”Kaydet” butonuna dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili alarmınız kurulmuş olacak ve belirlemiş olduğunuz saat ve günlerde çalacaktır.

İşlem bu kadar basit.

Not: Kurmuş olduğunuz alarmın hemen sağ tarafında yer alan buton aktif durumda iken ilgili alarm belirlemiş olduğunuz saat ve günlerde düzenli olarak çalacaktır. Bu alarmı kapatmak için ilgili alarmın hemen sağ tarafında aktif bir biçimde yer alan butona dokunarak ilgili alarmı kapatabilirsiniz. 

Not: Ayrıca daha önce kurmuş olduğunuz alarmları da ilgili kısımdan kaldırabilirsiniz. Alarmları tamamen silmek için; alarm sayfasında sağ üst köşede yer alan ”üst üste 3 nokta” ikonuna dokunun ve silme işlemini uygulayın. 

”Bu yazımızda sizlere Android telefonlarda alarm ayarlama işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…