27 Mayıs 2019 , Pazartesi

Instagram Hikayeleri Gizliden İzleme Yöntemi (Programsız)

Instagram’da gizli olarak hikaye izleme yöntemi ! Instagram’da hikayelere görünmeden nasıl izleyebilirim ? Instagram’da gizli olarak hikayeleri görüntüleyebilir miyim? Instagram’da hikayeleri gizli olarak programsız izleyebilirim miyim ? İşte tüm bu sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

Instagram günümüz itibariyle sosyal medyalar içerisinde en çok aktif olarak kullanılan uygulama konumundadır. Gelişen teknoloji dünyası ile birlikte her geçen gün kendini daha da geliştiren Instagram, kullanıcılarına her geçen gün daha da farklı özellikler sunuyor. Ancak bildiğiniz üzere günümüzde sosyal medyalarda kullanıcıların en çok kullandığı yenilik hikayeler özelliğidir.

Instagram’da kullanıcılar günlük hayatlarındaki kesitlerden ya da paylaşmak istedikleri içeriklerin video ve görüntülerini hikaye paylaşma özelliği ile profillerinde paylaşıyor.

Paylaşılan bu hikayeler kullanıcıların hesapları gizli ise sadece takipçileri tarafından görüntülenebiliyor. Hesapları gizli değilse eğer yani tüm Instagram kullanıcılarına açıksa tüm Instagram kullanıcıları tarafından görüntülenebiliyor.

Bunu da belirtmeden geçmeyelim. Kullanıcılar Instagram’ın bu özellik için sağlamış olduğu ayarlama seçenekleri kısmında istedikleri kişilere hikaye paylaşımında bulunabiliyor ya da görmesini istemediği kişilere de hikayelerini kapatabiliyor.

Sonuç olarak Instagram kullanıcıları arasında günümüzde profillerinde normal şekilde resim ve video paylaşma devri neredeyse son bulmak üzere. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu profillerinde bu paylaşımları hikaye olarak yapıyor.

Bunun sebebi ise herkes tarafından farklı olarak da yorumlanabiliyor. Günümüzde kimi kullanıcılar profillerini sık ziyaret eden kişileri ya da günümüz sosyal medyası tabiri ile kendisini stalklayan stolkerları görmek istiyor. Bu sebepten ötürü profillerinde sadece hikaye paylaşımında bulunuyor. Çünkü Instagram’da paylaşılan hikayelere kimin baktığını, kimin paylaşılan hikayeyi görüntülediği hikayeyi paylaşan kişi tarafından görülebiliyor.

Bu sebepten ötürü bazı Instagram kullanıcıları özellikle de Stalker tabiri kullanılan Instagram kullanıcıları bu merak uyandıran hikayelere gizli olarak bakma gereksiniminde bulunuyor.

PEKİ INSTAGRAM’DA HİKAYELERE GİZLİ OLARAK BAKMA İMKANI VAR MI ?

Evet, Instagram’da hikayelere gizli olarak bakma imkanı var. Ancak Instagram bu imkanı kullanıcılarına sağlamıyor. Yani bu özelliği kullanmak için 3. bir taraf uygulama kullanmanız ya da bazı internet sitelerinin kullanıcılara sağlamış olduğu yazılımı kullanmanız gerekiyor.

Mobil cihazlar için Apple Store ve Google Play Store’da bu imkanı sağlayan bir çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların bir çoğu bu imkanı kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar bu uygulamalar vasıtasıyla Instagram’da görüntülemek istedikleri kişinin ya da kişilerin hikayeleri gizlice görüntüleyebiliyor.

Ancak bu uygulamaların hepsine güvenmemeniz de yarar var. Bu tarz uygulamaların bazıları zararlı yazılımlar içermektedir. Yani siz farkında olmadan sizin Instagram profiliniz çalınabilir. Ayrıca sizin profilinizden özellikle hoşunuza gitmeyecek paylaşımlarda da bulunabilirler.

Tabi bu demek olmuyor ki bu uygulamalardan kaçının. İçlerinde elbette bu işi güvenilir bir şekilde yapan güvenilir uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaları bulmak için öncelikle uygulama marketlerinde bu tarz uygulamaların puanına, yorumlarını ve indirilme sayılarına göz atın. Bu göz atma işlemini her indirdiğiniz, indireceğiniz uygulama için yapmanızda da her zaman yarar var. Her zaman kendi güvenliğinizi önce kendiniz sağlayacaksınız. Bunun da formülü her zaman önlem. Önlemin de nasıl alınacağı çok basit. Yukarıdaki adımları her zaman uygulayın.

Cihazıma program indirmek istemiyorum! Instagram’daki hikayeleri gizli olarak programsız bir şekilde görebilir miyim ? 

Elbette. Bu yazımızın içeriği de bunun üzerine. Instagram’daki kullanıcıların hikayelerini programsız bir şekilde sadece internet tarayıcınız vasıtasıyla gireceğiniz bazı internet sitelerinden görüntüleyebilirsiniz.

Bu işlemi hem bilgisayarınızın tarayıcısında hem de mobil cihazlarınızın tarayıcısından yapabilirsiniz.

PEKİ PROGRAMSIZ GİZLİ OLARAK HİKAYE GÖRÜNTÜLEME NASIL YAPILIR ? 

Programsız bir şekilde Instagram’daki kullanıcıların hikayelerini çok basit bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı sizlere anlattık. Aşağıda belirteceğimiz internet sitesine girerek dilediğiniz Instagram kullanıcısının hikayesini gizli bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

İşte Instagram’da gizli olarak hikaye izlemenin programsız yöntemi !

1- İlk olarak  ” https://storiesig.com ”   web sitesine gidin.

2- İlgili siteye giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü gelecektir.

3- Bu sayfada yukarıdaki resimde de kırmızı kutucuk içerisinde belirttiğimiz ”username”  yazan kısma hikayelerini görmek istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazın ve ardından ”enter”  tuşuna basın.  ( ya da mobilde git yazısına dokunun.)

4- Biz anlatımda ”INSTAGRAM”  ‘ın resmi instagram sayfasındaki hikayeleri görüntüledik. Username yazan kısma ”instagram” yazdık ve aşağıdaki resimdeki şekilde Instagram’ın hikayeleri sıralandı.

Bu sıralamada en son paylaşılan hikayeler ve hikaye geçmişleri listelendi. Buradan en son 24 saat içinde paylaşılan hikayeleri görüntülemek için en üstteki kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz kısma tıkladık ve karşımıza aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Instagram’ın profilinde paylaştığı hikayeleri gördük.

Burada paylaşılan içerikleri video ve resimleri paylaşılan kalitede (çözünürlükte) büyük boy olarak görüntüleyebilirsiniz. Paylaşılan video hikayeleri ise tam ekran olarak izleyebilir. Dilerseniz durdurabilir ve tekrar oynatabilirsiniz. Ayrıca görüntü içeriklerini bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydedebilirsiniz.

( TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. )

TeknoAjan.com

Almanca’da Ev Eşyaları ve Artikelleri (Tekil ve Çoğul)

Almanca’da ev eşyaları nasıl yazılır ? Almanca’da mutfak, banyo ve yatak odası eşyalarının yazılışı nedir ? …

2 Yorumlar

  1. gizli hesaplarda bi ise yaramıyo.

    • İlgili site sadece herkese açık durumda olan hesapların hikayelerini göstermektedir. Gizli durumdaki hesaplardan paylaşılan hikayeleri ne yazık ki gösterememektedir. Böyle bir şeyin olması da zaten imkansız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.