Connect with us

HABERLER

Instagram Hikayeleri Gizliden İzleme Yöntemi (Programsız)

Instagram’da gizli olarak hikaye izleme yöntemi ! Instagram’da hikayelere görünmeden nasıl izleyebilirim ? Instagram’da gizli olarak hikayeleri görüntüleyebilir miyim? Instagram’da hikayeleri gizli olarak programsız izleyebilirim miyim ? İşte tüm bu sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

Instagram günümüz itibariyle sosyal medyalar içerisinde en çok aktif olarak kullanılan uygulama konumundadır. Gelişen teknoloji dünyası ile birlikte kendini daha da geliştiren Instagram, kullanıcılarına her geçen gün daha da farklı özellikler sunuyor. Bildiğiniz üzere günümüzde sosyal medyalarda kullanıcıların en çok kullandığı yenilik hikayeler özelliğidir.

Instagram’da kullanıcılar günlük hayatlarındaki kesitlerden ya da paylaşmak istedikleri içeriklerin video ve görüntülerini hikaye paylaşma özelliği ile profillerinde paylaşıyor.

Paylaşılan bu hikayeler kullanıcıların hesapları gizli ise sadece takipçileri tarafından görüntülenebiliyor. Hesapları gizli değil ise eğer yani tüm Instagram kullanıcılarına açıksa tüm Instagram kullanıcıları tarafından görüntülenebiliyor.

Bunu da belirtmeden geçmeyelim. Kullanıcılar Instagram’ın bu özellik için sağlamış olduğu ayarlama seçenekleri kısmında istedikleri kişilere hikaye paylaşımında bulunabiliyor ya da görmesini istemediği kişilere de hikayelerini kapatabiliyor.

Sonuç olarak Instagram kullanıcıları arasında günümüzde profillerinde normal şekilde resim ve video paylaşma devri neredeyse son bulmak üzere. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu profillerinde bu paylaşımları hikaye olarak yapıyor.

Bunun sebebi ise herkes tarafından farklı olarak da yorumlanabiliyor. Günümüzde kimi kullanıcılar profillerini sık ziyaret eden kişileri ya da günümüz sosyal medyası tabiri ile kendisini stalklayan stolkerları görmek istiyor. Bu sebepten ötürü profillerinde sadece hikaye paylaşımında bulunuyor. Çünkü Instagram’da paylaşılan hikayelere kimin baktığını, kimin paylaşılan hikayeyi görüntülediği hikayeyi paylaşan kişi tarafından görülebiliyor.

Bu sebepten ötürü bazı Instagram kullanıcıları özellikle de Stalker tabiri kullanılan Instagram kullanıcıları bu merak uyandıran hikayelere gizli olarak bakma gereksiniminde bulunuyor.

PEKİ INSTAGRAM’DA HİKAYELERE GİZLİ OLARAK BAKMA İMKANI VAR MI ?

Evet, Instagram’da hikayelere gizli olarak bakma imkanı var. Ancak Instagram bu imkanı kullanıcılarına sağlamıyor. Yani bu özelliği kullanmak için 3. bir taraf uygulama kullanmanız ya da bazı internet sitelerinin kullanıcılara sağlamış olduğu yazılımı kullanmanız gerekiyor.

Mobil cihazlar için Apple Store ve Google Play Store’da bu imkanı sağlayan bir çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların bir çoğu bu imkanı kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar bu uygulamalar vasıtasıyla Instagram’da görüntülemek istedikleri kişinin ya da kişilerin hikayeleri gizlice görüntüleyebiliyor.

Ancak bu uygulamaların hepsine güvenmemeniz de yarar var. Bu tarz uygulamaların bazıları zararlı yazılımlar içermektedir. Yani siz farkında olmadan sizin Instagram profiliniz çalınabilir. Ayrıca sizin profilinizden özellikle hoşunuza gitmeyecek paylaşımlarda da bulunabilirler.

Tabi bu demek olmuyor ki bu uygulamalardan kaçının. İçlerinde elbette bu işi güvenilir bir şekilde yapan güvenilir uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaları bulmak için öncelikle uygulama marketlerinde bu tarz uygulamaların puanına, yorumlarını ve indirilme sayılarına göz atın. Bu göz atma işlemini her indirdiğiniz, indireceğiniz uygulama için yapmanızda da her zaman yarar var. Her zaman kendi güvenliğinizi önce kendiniz sağlayacaksınız. Bunun da formülü her zaman önlem. Önlemin de nasıl alınacağı çok basit. Yukarıdaki adımları her zaman uygulayın.

Cihazıma program indirmek istemiyorum! Instagram’daki hikayeleri gizli olarak programsız bir şekilde görebilir miyim ? 

Elbette. Bu yazımızın içeriği de bunun üzerine. Instagram’daki kullanıcıların hikayelerini programsız bir şekilde sadece internet tarayıcınız vasıtasıyla gireceğiniz bazı internet sitelerinden veya bizim oluşturmuş olduğumuz sayfadan görüntüleyebilirsiniz.

Bu işlemi hem bilgisayarınızın tarayıcısında hem de mobil cihazlarınızın tarayıcısından yapabilirsiniz.

PEKİ PROGRAMSIZ GİZLİ OLARAK HİKAYE GÖRÜNTÜLEME NASIL YAPILIR ? 

Programsız bir şekilde Instagram’daki kullanıcıların hikayelerini çok basit bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı sizlere anlattık. Aşağıda belirteceğimiz internet sayfamıza girerek dilediğiniz Instagram kullanıcısının hikayesini gizli bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

DİKKAT: igStory uygulaması artık sitemizde aktif olarak kullanılmamaktadır. Dilerseniz sitemizdeki gibi ” Storiesig .com ” internet adresinden aynı şekilde görüntüleme yapabilirsiniz. 

İlginiz ve anlayışınız için teşekkürler. 

İşte Instagram’da gizli olarak hikaye izlemenin programsız yöntemi !

1- İlk olarak  ” —————- ”   web sayfasına gidin.

2- İlgili sayfaya gittiğinizde karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü gelecektir.

3- Bu sayfada yukarıdaki resimde de kırmızı kutucuk içerisinde belirttiğimiz ”kullanıcı adı”  yazan kısma hikayelerini görmek istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazın ve ardından ”gönder”  butonuna basın.  ( ya da mobilde git seçeneğine dokunun.)

4- Biz anlatımda ”Ariana Grande”  ‘nin resmi instagram sayfasındaki hikayeleri görüntüledik. Username yazan kısma ”arianagrande” yazdık ve aşağıdaki resimdeki şekilde Ariana Grande’nin hikayeleri sıralandı.

Bu sıralamada en son paylaşılan hikayeler ve hikaye geçmişleri listelendi. Buradan en son 24 saat içinde paylaşılan hikayeleri görüntülemek için en üstteki kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz kısma tıkladık ve karşımıza aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Ariana Grande’nin profilinde paylaştığı hikayeleri gördük. Karşımıza çıkan hikayeleri sol ve sağ taraftaki ok tuşları ile değiştirebilir, bir galeri gibi görüntüleyebilirsiniz.

Burada paylaşılan içerikleri video ve resimleri paylaşılan kalitede (çözünürlükte) büyük boy olarak görüntüleyebilirsiniz. Paylaşılan video hikayeleri ise tam ekran olarak izleyebilir. Dilerseniz durdurabilir ve tekrar oynatabilirsiniz. Ayrıca görüntü içeriklerini bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Paylaşılan hikaye fotoğraflarını indirmek için sol üst köşede yer alan indirme butonu ile indirebilir ya da mobilde üzerine basılı tutarak kaydet yoluyla kaydedebilir, bilgisayarda ise sağ tık-kaydet yoluyla indirebilirsiniz. Tercih yolu sizin.

NOT: Bilgisayar üzerinden hikaye video içeriklerini bilgisayarınıza indirmek için video hikayenin üzerine sağ tık yapın çıkan pencerede ”video olarak kaydet” seçeneğine tıklayın ve dilediğiniz konuma indirin. 

Bu yazımızda sizlere Instagram’da kullanıcıların hikayelerinin nasıl gizli bir şekilde herhangi bir program indirmeden görüntülenebileceğini sizlere anlattık. Hazırlamış olduğumuz igStory uygulamasının nasıl kullanıldığını sizlere açıkladık. Umuyoruz ki sizler için faydalı olmuştur. Konu ile ilgili tüm soru,sorun ve önerileriniz bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz. Yeni bir içerikte görüşmek dileğiyle.. 

( TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. )


6 Comments

6 Comments

 1. Olcay

  7 Nisan 2019 at 17:35

  gizli hesaplarda bi ise yaramıyo.

  • TeknoAjan

   7 Nisan 2019 at 21:13

   İlgili site sadece herkese açık durumda olan hesapların hikayelerini göstermektedir. Gizli durumdaki hesaplardan paylaşılan hikayeleri ne yazık ki gösterememektedir. Böyle bir şeyin olması da zaten imkansız.

 2. mehmet

  5 Haziran 2019 at 20:53

  öne çıkanlara bakılmıyor sadece yeni paylaşılmış hikayeler için galiba?

  • TeknoAjan

   7 Haziran 2019 at 00:51

   İlgili sitede ilk sırada hikayesine baktığınız kullanıcının yeni paylaştığı (24 saat içindeki) hikayeler çıkmaktadır. Listenin devamında daha önce paylaştığı hikayelerde albüm şeklinde listelenmektedir.

 3. Filiz

  2 Ekim 2019 at 07:29

  Ama bu siteler ayfon 7 ve üzeri telefon kullanıyorsanız güvenilir oluyormuş bu dogru mu?

  • TeknoAjan

   2 Ekim 2019 at 22:53

   Akıllı telefonların uygulama marketlerinde bulunan bu tarz uygulamalarda sizden Instagram hesabınıza giriş yapmanız istenirse kesinlikle yapmayın. Bu konuda telefonların modelinin herhangi bir önemi yok. Zaten bu tarz uygulamaları kullanmaya da gerek yok. Dilerseniz sitemiz üzerinden http://www.teknoajan.com/igstory kısmından profili açık olan herkesin hikayelerini programsız, gizli ve güvenli bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

 • ABZU
 • Enter the Gungeon
 • Rez Infinite
 • Subnautica
 • The Witness
 • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
 • Moss (PlayStation VR)
 • Thumper (PlayStation VR)
 • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com