BitCoin Rekor Rakama Ulaştı! [ 1 BitCoin = 100.000 TL Oldu !]

Sanal para birimi BitCoin, rekor kırmaya devam ediyor. Sanal para birimi Bitcoin, dün akşam yeni bir rekor yükseliş ile birlikte son 15 ayın en yüksek rakamına ulaştı. BitCoin’de yaşanan bu ani yükseliş ile birlikte ayrı bir rekorda BitCoin’in Türk Lirası bazındaki karşılığında oldu.

Bitcoin’in Türk Lirası bazındaki karşılığı rekor bir rakama imza attı. Türk Lirasının sürekli bir biçimde Dolar karşısında değer kaybetmesiyle birlikte bir Bitcoin’nin Türk Lirasındaki karşılığı 100 Bin bandına ulaştı. Böylelikle 1 BitCoin’in Türk Lirası olarak karşılığı ilk kez 100.000 TL’yi gördü.

Bitcoin’de yaşanan ani artışın sebebi PayPay !

Paypal’ın önümüzdeki haftalardan itibaren Bitcoin alım satımı hizmetini başlatacağını belirtmesi üzerine Bitcoin borsası hareketli anlar yaşadı ve bu etki ani yükselişe sebep oldu. PayPal yakın bir zaman içerisinde Bitcoin alım ve satım hizmetini sunacak ve PayPal müşterileri PayPal cüzdanlarında kripto para saklayabilecekler.

Yaşanan ani artış ile birlikte Türk Lirası karşılığı 103 Bin TL’yi geçen 1 BitCoin, kısa bir süre sonra yaşadığı düşüş ile birlikte 100.000 TL bandına geriledi.

1 BitCoin şu an itibariyle 13.160 DOLAR (100.400 TL)

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.