WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp bilgisayarda nasıl kullanılır? WhatsApp hesabıma bilgisayardan erişebilir miyim? Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ı bilgisayarınızda kullanmak mı istiyorsunuz ? Sorunuzun cevabı ‘Evet’ ise bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın nasıl bilgisayar üzerinden kullanılacağını anlattık.

Günümüzde akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamalarından biri olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün gelen yenilikleri ve özellikleriyle kullanıcılarına her alanda iletişim imkanı tanıyor.

WhatsApp’ın yeniliklerinden biri de uygulamaya bilgisayar üzerinden erişebilme özelliği. Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına bilgisayarları üzerinden de hesaplarına erişim imkanı tanıyor.  WhatsApp’ın bu özelliği sayesinde dilediğiniz zaman WhatsApp hesabınıza bilgisayarınız üzerinden erişebilirsiniz.

WhatsApp hesabına bilgisayardan erişime özelliğini ise çok basit bir şekilde aktif edebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi hiçbir program indirmeden, yazılım kurmakla uğraşmadan direk tarayıcı üzerinden yapıp, Whatsapp hesabınıza bilgisayarınızdan erişebilirsiniz.

İŞTE WHATSAPP BİLGİSAYARDA NASIL KULLANILIR? 

Bilgisayarınızdaki web tarayıcınız üzerinden whatsapp’a giriş yapıp mesajlaşmak için sırasıyla şu adımları uygulayınız.

1- WhatsApp’ı bilgisayarınızda kullanmak için herhangi bir yazılım ya da program indirmeniz gerekmiyor. Whatsapp hesabına bilgisayardan erişebilmek için sadece internet tarayıcınız üzerinden erişim için gerekli olan siteye giriş yapmak gerekiyor. Bağlantı kuracağımız siteye herhangi bir tarayıcı üzerinden giriş yapabilirsiniz. (Opera, Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox .. gibi)

WhatsApp’a bilgisayardan erişim için ilk olarak gideceğimiz internet sayfası aşağıdadır. Aşağıdaki kalın yazı ile belirttiğimiz linke sağ tık ve yeni sekme aç yaparak ya da kopyala yapıştır yaparak, internet tarayıcınız üzerinden erişim sağlayınız.

Bağlantı Linki:  ” web.whatsapp.com

Bağlantı linkine erişim sağladığınızda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir sayfa ile karşılaşacaksınız.

2- WhatsApp Web sitesine erişim sağladıktan sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açınız ve WhatsApp uygulamasında ”AYARLAR” kısmına giriniz.  WhatsApp Ayarlar sayfasında ”WhatsApp Web/Masaüstü”   seçeneğine dokunun.

3- Yukarıdaki işlemlerin ardından Kodu Tara sayfası kameranız ile birlikte açılacak. Burada telefonunuzun kamerası ile bilgisayarınızdan açmış olduğunuz web.whatsapp.com internet sayfasında karşımıza çıkan QR KODUNU taratın.  Tarama işlemi hemen gerçekleşecektir. (max. 3-4 saniye sürer.)

4- Tarama işlemi gerçekleştikten sonra Whatsapp oturumunuz aşağıdaki resimdeki gibi bilgisayarınızda açılacaktır.

Bu işlemlerin sonunda telefonunuzda bulunan WhatsApp hesabınıza bilgisayarınızdan erişebilecek ve mobil uygulamada yapabildiklerinizi bilgisayarınız üzerinden de gerçekleştirebileceksiniz.

KEYİFLİ SOHBETLER!  (TeknoAjan.com)

NOT: Whatsapp uygulamasının ayrıca Windows ve Mac için geliştirilmiş uygulamasını bilgisayarınıza kurup bu uygulama üzerinden de hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. WhatsApp uygulamasını Windows ya da Mac için indirmek isterseniz; uygulamaları WhatsApp’ın resmi web sitesi üzerinden indirebilirsiniz.  Whatsapp uygulamasını bilgisayarınıza ”https://www.whatsapp.com/download/” sitesi üzerinden indirebilirsiniz.