Hangi Maç Hangi Kanalda ? | Maç Kanalları ve Frekansları !

Hangi maç hangi kanalda? TV’de canlı spor karşılaşmaları. Tüm dünyadaki futbol,basketbol,tenis ve tüm spor karşılaşmalarını yayınlayan kanallar ve frekansları listesi. Şifresiz maç yayınlayan kanallar listesi. Bu yazımızda sizlere tüm dünya üzerinde spor müsabakalarını yayınlayan kanalları ve bu kanalların frekanslarını nasıl görüntüleyebileceğinizi anlattık. İşte detaylar..

Günümüzde spor artık herkesin ilgi odağı konumuna geldi. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği herkes spor ile bir şekilde ilgileniyor. Hal böyle olunca da spor karşılaşmalarını izlemekte bir çok kesim tarafından coşku, heyecan ve merak uyandırıyor.

Tabi herkesin ilgi duyduğu spor alanı aynı olmuyor. Kimi Futbola ilgi duyuyor kimi basketbola kimi ise tenise ya da diğer spor dallarına.. Bu durum dünya üzerinde değişiklik gösteriyor. Her kıta da, her bölgede, her ülkede aynı spor dallarına ilgi duyulmuyor. Mesela ülkemizde daha çok futbol ağırlıklı bir ilgi odağı var. Basketbola da ilgi son yıllarda bir hayli arttık. Bunun etkilerinden birinin de özellikle Fenerbahçe’nin ülkemizi Eurolig’de başarılı bir şekilde temsil etmesi olduğu aşikar. Ancak futbol ve basketbol haricinde ülkemizde diğer spor dallarına ne yazık ki gereken ilgi pek gösterilmiyor. Mesela bir çok ülkenin başarılı bir tenis oyuncusu bulunmaktadır. Bizim ülkede geçmiş yıllarında vermiş olduğu etkiyle böyle bir oyuncu ne yazık ki olmadı. Tabi bunu söylerken son yıllarda ülkemizi uluslararası platformlarda teniste temsil eden Özbek asıllı milli oyuncumuz Marsel İlhan’ı es geçmiyoruz. Kendilerine başarı dileklerimizi ve desteğimizi gönderiyoruz.

Bizim ülkemizde futbola ilgi her ne kadar yüksek bir oranda olsa da bu durum diğer bölgelerde böyle değil. Mesela Amerika. Amerika deyince akla gelen ilk şeylerden biri kesinlikle NBA’dir. Hal böyle olunca da durumu açıklamamıza pek gerek kalmıyor. Dünya’da basketbol’un bir başkenti olacaksa tabi ki o Amerika olacaktır. Bunun haricinde Amerikan Futbolunu da söylemeden edemiyoruz. Amerika’ya özgü olan bu futbol, Amerika’da oldukça ilgi odağındadır. Özellikle Amerikan Futbol Ligi Final karşılaşması olan Super Bowl karşılaşması olduğunda Amerika’da hayat tamamen durur. İnsanlar nerede olursa olsun bu karşılaşmayı izlemek için her şeyinden vazgeçebilir.

Peki Futbol ve Basketbol haricinde başka spor dallarına ilginin daha yüksek olduğu ülkeler yok mu ? Tabi ki var. Ice Hockey yani Türkçe’si ile buz hokeyi, soğuk iklimi olan ülkelerde, İskandinav ülkelerinde oldukça revaçta bir spor dalı durumundadır. Oldukça heyecanlı ve sert olan bu spor dalının karşılaşmalarını izlemek bir hayli eğlenceli oluyor.

Durum bundan ibaret. Sizin ya da bir başka kişinin spor’da duyduğu ilgi alanı aynı ya da farklı olabilir. Peki ya sizin ilgi alanınız hangisi ? İlgi duyduğunuz spor dalının maçlarını mı izlemek istiyorsunuz ? Dünya üzerindeki tüm spor karşılaşmalarını izlemek mi istiyorsunuz ? İşte bu yazımız sizlere bir tavsiyede bulunacağınız..

HANGİ MAÇ HANGİ KANALDA? (Maç kanal ve frekans listesi) 

Aşağıda belirteceğimiz site üzerinden dünya üzerindeki tüm spor karşılaşmalarından hangi maçın hangi kanalda yayınlandığını dilediğiniz her an görüntüleyebilirsiniz.

Üstelik bu listelemeyi dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Mesela sadece bugünkü spor karşılaşmalarını görüntüleyebilirsiniz ya da sadece ilgi duyduğunuz türdeki spor karşılaşmaların listeleyebilirsiniz. Dilerseniz sadece listelemek istediğiniz ülkedeki spor karşılaşmalarını listeleyebilirsiniz. Tercih tamamen sizin.

Ayrıca listelemiş olduğunu spor karşılaşmaları listesinden o kanalın frekansına da erişebilirsiniz. Kanal şifresiz ise uydu alıcınız üzerinden yapacağınız tarama ile o spor karşılaşmasını hemen izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı kanallar internet üzerinden kendi resmi yayınlarını ücretsiz olarak da yayınlamaktadır. Dilerseniz o kanalın yayınına internetten arama yaparak erişebilirsiniz.

Şimdi hemen ilgili site nereden erişebileceğimize ve yayınları nasıl göreceğimize bakalım ! 

İlgili site dünya’da yayınlanan tüm spor karşılaşmalarını düzenli bir şekilde yayınlamaktadır. Bu site 10 yılı aşkın bir zamandır bu işlevini devam ettirmektedir. İlgili sitenin adı LiveOnSat‘dır. İlgili siteye aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

”  https://liveonsat.com  ”

İlgili siteye giriş yaptığınız da karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır.

Burada sitenin üst kısmında yer alan gün kısmında maçları görüntülemek istediğiniz güne tıklayın. Bugün yayınlanan maçları görüntülemek için en üstteki tarihe tıklayın. Dilerseniz sitenin ana sayfasında yer alan ülke ve lig bayraklarına tıklayarak, sadece o ilgili ligin maçlarını yayınlayan kanalları da listeleyebilirsiniz.

Gün kısmında bugün yayınlanan maçları seçtikten sonra açılacak sayfa da aşağıdaki gibi bugünkü tüm maçlar sıralanacaktır. (Not: Sadece futbol karşılaşmaları bu kısımda listelenecektir. Dilerseniz sitenin en üstünde yer alan ”other sports” kısmında diğer spor türlerini seçebilirsiniz.) 

Listelenen maçlar saatine göre yukarıdaki gibi sıralanacaktır. Buradan tüm dünya da hangi maçın hangi kanallarda yayınlandığını görebilirsiniz. Yayınların yapıldığı ilgili kanalların frekanslarını o kanalların üzerine gelerek yukarıdaki resimdeki gibi görüntüleyebilirsiniz.

Kırmızı ile belirtilen kanallar şifresiz ya da biss şifreleme türünü kullanan kanallardır.

Bundan sonra tek yapmanız gereken ilgili kanalı uydunuz da varsa açmak ya da kapsama alanını uydunuz sağlıyorsa, o kanalı taratmak olacaktır. Ya da ilgili kanallar internetten yayın yapıyorsa o kanalların internet yayınlarını izleyebilirsiniz.

İYİ SEYİRLER.

Bu yazımızda sizlere dünya üzerinde yayınlanan tüm spor karşılaşmalarının hangi kanallarda olduğunu ve bu kanalların frekanslarına nasıl erişildiğini anlattık. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz. Yeni bir konuda görüşmek dileğiyle..

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.