instagram sesli arama yapma

Instagram’da Sesli Arama (Görüşme) Nereden, Nasıl Yapılır?

Instagram’da sesli arama nasıl yapılır? Instagram üzerinde sesli görüşme nereden, nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram üzerinden herhangi bir Instagram kullanıcısı ile sesli görüşmenin nereden, nasıl yapılacağını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi gösterdik.

Bu yazımızda sizlere göstermiş olduğumuz Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliklerden biri, Instagram’da ”sesli görüşme yapabilme” imkanıdır.

Instagram’daki kullanıcılar Instagram’daki diğer kullanıcılar ile sesli aramalar yapabiliyor. Instagram’ın sunmuş olduğu bu özellik ile kullanıcılar diğer kullanıcılar ile internet üzerinden sesli görüşmeler yapabiliyor.

Kullanıcılar bu işlemi sadece bir kaç adım yoluyla yapabiliyor. Kullanıcılar sesli aramayı Instagram’da görüşme yapılacak kişinin profiline giderek hemen başlatabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan Instagram’da sesli görüşmeyi sizde dilediğiniz tüm kullanıcılar ile yapabilirsiniz.

Peki Instagram’da sesli arama nasıl yapılıyor? Instagram’da sesli görüşme nereden başlatılıyor ? Kullanıcılar Instagram’da sesli görüşmeleri kişilerin profillerine giderek pratik bir şekilde başlatabiliyor. Sizde Instagram’da herhangi bir kullanıcı ile sesli görüşme yapmak istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram’da Sesli Arama (Görüşme) Yapma:

Instagram’da herhangi bir kullanıcı ile sesli görüşme yapmak için;

1- İlk olarak Instagram uygulamasını açın.

2- Instagram uygulamasında sesli görüşme yapmak istediğiniz kullanıcının ”Profil” kısmına gidin.

3- İlgili kullanıcının profilinde yer alan ”Mesaj” botununa dokunun.

4- Ardından açılacak olan sohbet penceresinde sağ üst köşede yer alan ”Arama” ikonuna dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili kullanıcıya sesli arama isteği gönderilecektir. İlgili kullanıcı sesli aramaya cevap verdiği takdirde ilgili kullanıcı ile sesli görüşme yapmaya başlayabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da sesli görüşmelerin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorularınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.