Instagram’da Fotoğrafları Yoruma Kapatma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram’da gün içersinde milyonlarca resim,video içerikleri paylaşılıyor. Bu paylaşımların altına ise diğer kullanıcılar tarafından gün içerisinde milyarlarca yorum geliyor. 

Bu yorumlardan bazıları kullanıcıların hoşuna gitmeyecek türden tahrik,hakaret ve taciz şekilde olabiliyor. Bu tarz yorumlardan rahatsız olan kullanıcılar ise fotoğraf ve video paylaşımlarının altına yorum yapılmasını engelliyor. Bu sayede diğer kullanıcılar sadece paylaşımları görebiliyor ve bu paylaşımların altına yorum yapamıyor.

Sizde Instagram’da paylaştığınız bir resim, video, albüme başkalarının yorum yapmasını istemiyorsanız eğer paylaşımlarınızı yorumlara kapatabilirsiniz. Peki Instagram’da yorumlar nasıl kapatılır? 

Bu yazımızda sizlere Instagram’da paylaşmış olduğunuz ya da paylaşacağınız resim ve videolarınızı nasıl yorumlara kapatacağınızı anlattık. İşte paylaşımları yorumlara kapamanın yolu..

Paylaşacağınız içeriği yorumlara kapamak için ;

  1. Öncelik uygulama içerisinde herhangi bir video ya da fotoğraf paylaşımı yaparken Paylaş kısmına geldiğinizde ekranın en alt kısmında gözüken ”gelişmiş ayarlar” kısmına tıklayınız.
  2. Gelişmiş ayarlara tıkladığınız ekrana sadece yorumlar kısmı gelecektir.
  3. Bu yorumlar kısmında yazan ”yorum yapmayı kapat”  butonuna tıklayarak paylaşımınız yoruma kapatınız ve ardından geri gerek paylaş yazısına dokunarak içeriğinizi yorumlara kapalı olarak paylaşabilirsiniz.

Daha önce paylaştığınız içeriği yorumlara kapamak için ; 

  1. İlk olarak Instagram uygulamasından kendi profiliniz giriniz.
  2. Profilinizde yorumlara kapamak istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçiniz.
  3. Açmış olduğunuz paylaşımın sağ üst köşesinde beliren üç nokta yan yan (…)  seçeneğine dokununuz.
  4. Açılan pencereden ”yorum yapmayı kapat” seçeneğine tıklayarak paylaşımınızı yorumlara kapatabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

TeknoAjan.com