Resident Evil Oyun Serisi Satış Rekoru Kırdı !

Resident Evil oyun serisi satış rekoru kırdı. Hayatta kalma temalı korku oyunu serisi 100 milyon satış barajını geçerek bir satış rekoru kırdı.

Geçtiğimiz ay satışa sunulan oyun serisinin son versiyonu olan Resident Evil 3 ile birlikte bu rekoru kısa bir zaman içerisinde kırması beklenen seri, beklenileni başardı ve 100 milyon satış barajını geçti.

Geçtiğimiz günlerde serinin yapımcısı Capcom, Resident Evil serisi, Resident Evil 2 Remake ve Resident Evil 3 ile birlikte 100 milyon satış rakamını geçtiklerini duyurdu.

2019 yılının sonunda 98 milyon satış rakamında olan oyun serisi yeni yayınlanan Resident Evil 3 oyunu ile birlikte 100 milyon rakamını geçti.

3 Nisan 2020 tarihinde PS4, Xbox ve PC platformları için yayınlanan serinin son oyunu olan RESIDENT EVIL 3 oyunununda bugüne kadar 2 milyon adetten fazla sattığı belirtildi. Serinin son oyununun ilerleyen zamanlarda bu sayıyı kat ve kat arttıracağı hiç şüphesiz.

Ayrıca oyununun yapımcı olan CAPCOM, yayınlamış olduğu raporda diğer oyunlarının satış rakamları hakkında da bilgi verdi. Yayınlanan rapoara göre, Street Fighter serisi 44 milyonMonster Hunter serisi ise 63 milyon kopya satmayı başarmış.

”Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz ? Resident Evil oyun serisi sizinde favori oyunlarınızdan biri mi ? Görüşlerinizi aşağıdan ‘YORUMLAR‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.