Whatsapp Son Görülme Nasıl Kapatılır ?

Whatsapp son görülme kapatma nasıl yapılır ? Whatsapp son görülme nasıl kapatılır ? Whatsapp son görülme zamanını herkese nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta son görülme zamanının nasıl kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması, bildiğiniz üzere Whatsapp uygulamasıdır. Whatsapp tüm dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan, milyonlarca kullanıcıya sahip, ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. 

Dünyanın her yerinde oldukça popüler olan bu uygulama kullanıcılarına mesajlaşmanın yanı sıra bir çok farklı imkanı da sağlıyor. Whatsapp’ın mesajlaşma dışında kullanıcılarına sağladığı özellikler, veri iletimi, sesli ve görüntülü arama, hikaye ve durum paylaşımlar vs. gibi saymakla bitmiyor.

Ayrıca Whatsapp her geçen gün uygulamasına yeni özellikler getirerek, bunları yapmış olduğu güncellemeler ile kullanıcılara sunmaya devam ediyor. 

Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerin yenilerinin gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte sürekli geleceği şüphesiz. Whatsapp hali hazırda şu an bir çok özellik ve imkanı kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. 

Bu yazımızda Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu bir özellikten bahsedeceğiz ve bu özelliğin nasıl kullanıldığını sizlere göstereceğiz. Konumuzun ana başlığı olan Whatsapp’ın bu özelliği ”Last seen” yani Türkçe’siyle ”Son Görülme” özelliğidir.

Whatsapp uzun süredir kullanıcılarına bu özelliği sunuyor ve sunmaya hala devam ediyor. Önümüzdeki dönemlerde de Whatsapp geliştiricileri radikal bir karar almadığı sürece ileri ki güncellemelerde de bu özelliğin kaldırılmayacağı kesin gözüküyor. 

Whatsapp kullanıcılarına sunmuş olduğu bu ‘son görülme‘ özelliği ile Whatsapp kullanıcılarının son görülme zamanının diğer Whatsapp kullanıcıları tarafından görülmesini sağlıyor. Yani siz en son ne zaman Whatsapp’ta çevrimiçi olduysanız o süre dakika ve saat şeklinde tam olarak diğer kullanıcılara sunuluyor. Bu zamanı görmek isteyen kullanıcıların tek yapması gereken sizin sohbet pencerenizi açması oluyor. Bu pencerede üst kısımda bu zaman görüntülenebiliyor. 

Tabi bu kısım da kişi listenizde yer alanların son görülme zamanını görebilmeniz için hem sizde son görülme özelliğinin herkese ya da kişilerinize açık olması hemde son görülmesine bakmak istediğiniz kişininde bu özelliğinin aktif olması gerekiyor. 

Bir çok Whatsapp kullanıcısı bu özelliği herkese ya da kişilerine açık olarak kullanıyor. Ancak bazı Whatsapp kullanıcıları gizlilik sebeplerinden ya da rahatsızlık duyduğundan ötürü bu özelliği ”hiç kimse” seçeneğinde kullanarak son görülme özelliğini devre dışı bırakıyor. 

Sizde bazı sebeplerden dolayı Whatsapp’ta son görülme zamanı kapatmak istiyorsanız, bu özelliği Whatsapp uygulaması içerisinde tercihiniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.

Peki ayarlama nereden yapılıyor? Whatsapp’ta son görülme seçeneği ayarlar kısmında pratik bir şekilde değiştirilebiliyor. Aşağıda sizlere bu özelliğin nasıl kapatıldığını resimli olarak anlattık. İşte detaylar..

WHATSAPP SON GÖRÜLME NASIL KAPATILIR ?

Whatsapp’ta son görülme zamanınızı dilediğiniz her an tercihiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Whatsapp son görülme özelliğini kapatabilirsiniz. 

1– İlk olarak Whatsapp uygulamasını açın.

2- Whatsapp uygulamasında ”Ayarlar” seçeneğine dokunun. 

3- Ayarlar sayfasında karşınıza gelen seçeneklerden ”HESAP” seçeneğine dokunun. 

4- Ardından hesap ayarları sayfası karşınıza gelecektir. Bu kısımdan karşınıza gelen seçeneklerden ”GİZLİLİK” seçeneğine gidin.

5- Sonra gizlilik sayfasında en üstte yer alan ”Son görülme” seçeneğine dokunun ve karşınıza gelecek olan üç farklı seçenekten ‘‘HİÇ KİMSE’‘ seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda artık hiç bir kimse Whatsapp’ta sizin son görülme zamanınızı göremeyecektir. 

İşlem bu kadar basit. Dilerseniz bu kısımdan yine tercihinizi dilediğiniz her an değiştirebilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Whatsapp’ta son görülme kısmınızı nasıl kapatabileceğinizi gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.