Bizimle iletişime geçin


HABERLER

Whatsapp Son Görülme Nasıl Kapatılır ?

Whatsapp son görülme kapatma nasıl yapılır ? Whatsapp son görülme nasıl kapatılır ? Whatsapp son görülme zamanını herkese nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta son görülme zamanının nasıl kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması, bildiğiniz üzere Whatsapp uygulamasıdır. Whatsapp tüm dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan, milyonlarca kullanıcıya sahip, ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. 

Dünyanın her yerinde oldukça popüler olan bu uygulama kullanıcılarına mesajlaşmanın yanı sıra bir çok farklı imkanı da sağlıyor. Whatsapp’ın mesajlaşma dışında kullanıcılarına sağladığı özellikler, veri iletimi, sesli ve görüntülü arama, hikaye ve durum paylaşımlar vs. gibi saymakla bitmiyor.

Ayrıca Whatsapp her geçen gün uygulamasına yeni özellikler getirerek, bunları yapmış olduğu güncellemeler ile kullanıcılara sunmaya devam ediyor. 

Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerin yenilerinin gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte sürekli geleceği şüphesiz. Whatsapp hali hazırda şu an bir çok özellik ve imkanı kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. 

Bu yazımızda Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu bir özellikten bahsedeceğiz ve bu özelliğin nasıl kullanıldığını sizlere göstereceğiz. Konumuzun ana başlığı olan Whatsapp’ın bu özelliği ”Last seen” yani Türkçe’siyle ”Son Görülme” özelliğidir.

Whatsapp uzun süredir kullanıcılarına bu özelliği sunuyor ve sunmaya hala devam ediyor. Önümüzdeki dönemlerde de Whatsapp geliştiricileri radikal bir karar almadığı sürece ileri ki güncellemelerde de bu özelliğin kaldırılmayacağı kesin gözüküyor. 

Whatsapp kullanıcılarına sunmuş olduğu bu ‘son görülme‘ özelliği ile Whatsapp kullanıcılarının son görülme zamanının diğer Whatsapp kullanıcıları tarafından görülmesini sağlıyor. Yani siz en son ne zaman Whatsapp’ta çevrimiçi olduysanız o süre dakika ve saat şeklinde tam olarak diğer kullanıcılara sunuluyor. Bu zamanı görmek isteyen kullanıcıların tek yapması gereken sizin sohbet pencerenizi açması oluyor. Bu pencerede üst kısımda bu zaman görüntülenebiliyor. 

Tabi bu kısım da kişi listenizde yer alanların son görülme zamanını görebilmeniz için hem sizde son görülme özelliğinin herkese ya da kişilerinize açık olması hemde son görülmesine bakmak istediğiniz kişininde bu özelliğinin aktif olması gerekiyor. 

Bir çok Whatsapp kullanıcısı bu özelliği herkese ya da kişilerine açık olarak kullanıyor. Ancak bazı Whatsapp kullanıcıları gizlilik sebeplerinden ya da rahatsızlık duyduğundan ötürü bu özelliği ”hiç kimse” seçeneğinde kullanarak son görülme özelliğini devre dışı bırakıyor. 

Sizde bazı sebeplerden dolayı Whatsapp’ta son görülme zamanı kapatmak istiyorsanız, bu özelliği Whatsapp uygulaması içerisinde tercihiniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.

Peki ayarlama nereden yapılıyor? Whatsapp’ta son görülme seçeneği ayarlar kısmında pratik bir şekilde değiştirilebiliyor. Aşağıda sizlere bu özelliğin nasıl kapatıldığını resimli olarak anlattık. İşte detaylar..

WHATSAPP SON GÖRÜLME NASIL KAPATILIR ?

Whatsapp’ta son görülme zamanınızı dilediğiniz her an tercihiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Whatsapp son görülme özelliğini kapatabilirsiniz. 

1– İlk olarak Whatsapp uygulamasını açın.

2- Whatsapp uygulamasında ”Ayarlar” seçeneğine dokunun. 

3- Ayarlar sayfasında karşınıza gelen seçeneklerden ”HESAP” seçeneğine dokunun. 

4- Ardından hesap ayarları sayfası karşınıza gelecektir. Bu kısımdan karşınıza gelen seçeneklerden ”GİZLİLİK” seçeneğine gidin.

5- Sonra gizlilik sayfasında en üstte yer alan ”Son görülme” seçeneğine dokunun ve karşınıza gelecek olan üç farklı seçenekten ‘‘HİÇ KİMSE’‘ seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda artık hiç bir kimse Whatsapp’ta sizin son görülme zamanınızı göremeyecektir. 

İşlem bu kadar basit. Dilerseniz bu kısımdan yine tercihinizi dilediğiniz her an değiştirebilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Whatsapp’ta son görülme kısmınızı nasıl kapatabileceğinizi gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

HABERLER

Tesla’dan Rekor üstüne Rekor !

Tesla’dan rekor üstüne rekor ! Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. İşte detaylar…

Tesla’dan rekor üstüne rekor. Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. 

Elektrikli araç üreticisi Tesla 2021 yılının 2. çeyreğinde ürettiği ve teslim ettiği araç sayısını resmi olarak açıkladı. Tesla bu yılın 2. çeyreğinde 200 binden fazla araç teslim etti.

Tesla’nın yılın bu çeyreğinde teslim ettiği araç sayısı şirketin bu zamana kadar bir çeyrekte teslim ettiği en fazla araç sayısı oldu. Böylelikle şirket bu satış rakamı ile birlikte kendi rekorunu da kırarak rekor üstüne rekor kırmış oldu.

Yılın 2. çeyreğinde 200 binin üzerinde araç teslim edildi !

Tesla, 2021 yılının ikinci çeyreğinde toplam 206.421 araç üretti.

Tesla’nın bu çeyrekte üretmiş olduğu araçlardan 2.340 tanesi Model S ve Model X modelleri oldu. Bu modeller bu yıl bu çeyrekte üretildi.

Bu modellerin haricinde üretilen 204.081 adet araç ise Model 3 ve Model Y modelleri oldu.

Üretimi yapılıp teslimatı tamamlanan araç sayılarına da bakacak olursak; 

Tesla’nın Model S ve Model X araçlarından 1.890 adet teslimat yapılırken, Model 3 ve Model Y araçlarından ise 199.360 adet teslimat yapıldı.

Yani şirket bu yılın 2. çeyreğinde 201.250 adet araç teslim etmiş oldu.

Elon Musk bu başarıyı Twitter’da kutladı !

Elon Musk, gerçekleştirmiş oldukları bu başarıyı Twitter’da göndermiş olduğu bir Tweet ile kutladı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Xbox Live Gold için Temmuz Ayında Ücretsiz Olacak Olan Oyunlar Belli Oldu !

Xbox Live Gold üyeleri için Temmuz ayında ücretsiz olarak sunulacak oyunlar belli oldu. Oyunseverlerin merakla beklediği oyunlar heyecan uyandırdı. İşte detaylar…

Microsoft, Xbox kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Microsoft’un Xbox kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. 

Microsoft’un TEMMUZ ayında Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılara sunacağı ücretsiz oyunlar belli oldu. Microsoft, Temmuz ayında 4 farklı oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

Microsoft, Temmuz ayında Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunlarını Xbox Live Gold abonelik sistemine dahil olan ya da dahil olacak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde indirme ve oynama imkanı sağlayacak.

OYUNLAR NE ZAMAN ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLECEK ?

Microsoft, Temmuz ayında dört farklı oyunu Xbox kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu oyunlar; Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları olacak.

Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları Temmuz ayı içerisinde belirtilen tarihlerde ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

XBOX ONE

  • Planet Alpha (1 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Rock of Ages III: Make & Break (16 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında indirilebilir.)

XBOX 360

  • Conker: Live & Reloaded (1 Temmuz – 15 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Midway Arcade Origins (16 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)

Ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlardan iki tanesi Xbox One, iki tanesi ise Xbox 360 kullanıcılarına sunulacakken bu oyunların hepsine geriye uyumluluk özelliği sayesinde Xbox Series X ve Xbox Series S kullanıcıları da erişebilecek. 

NOT: Bu fırsat, Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılar için geçerlidir.

*Ücretsiz olarak sunulacak olan bu 4 oyunun toplam değeri yaklaşık olarak 700 Türk Lirası’dır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

PS PLUS Aboneleri için TEMMUZ Ayında Ücretsiz Sunulacak Oyunlar Belli Oldu !

Sony’nin PS Store üzerinden Playstation kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Sony’nin Playstation kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. Sony, Temmuz ayında 3 farklı oyunu ücretsiz olarak sunacak. İşte detaylar…

Sony’nin PS Store üzerinden Playstation kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Sony’nin Playstation kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı.

Sony’nin Temmuz ayında PS Plus üyeliğine sahip kullanıcılara sunacağı ücretsiz oyunlar belli oldu. Sony, PS Store üzerinden Temmuz ayında 3 farklı oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

Sony, Temmuz ayında A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds oyunlarını Playstation Plus abonelik sistemine dahil olan ya da dahil olacak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde indirme ve oynama imkanı sağlayacak.

Sony tarafından belirtilen Temmuz ayının ücretsiz oyunları, Playstation kullanıcıları tarafından yine sevinçle karşılandı.

OYUNLAR NE ZAMANA KADAR ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLECEK ?

Sony, Temmuz ayında üç farklı oyunu PS4 ve Playstation 5 kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu oyunlar; A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds oyunları olacak.

A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds oyunları 6 Temmuz tarihi itibariyle PS Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlar 31 Temmuz tarihine kadar PlayStation Plus üyeleri tarafından ücretsiz bir şekilde indirilebilecek. 

*NOT: A Plague Tale: Innocence, PlayStation 5 için duyurulurken; Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds yapımları PlayStation 4 için gelecek.

NOT: Bu fırsat, PLAYSTATION PLUS üyeliğine sahip kullanıcılar için geçerlidir.

Geçen Ayın Ücretsiz Oyunları Hala İndirilebilir Durumda !

Sony’nin geçtiğimiz ay ücretsiz bir şekilde sunduğu 3 farklı oyunda temmuz ayında ücretsiz olarak indirilebilecek.

Sony’nin geçtiğimiz ay PS Plus abonelerine sunduğu bu oyunlardan Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown oyunu Temmuz ayı boyunca ücretsiz indirilebilecek. Oyun severler diğer iki bedava oyun olan Star Wars: Squadrons ve Operation Tango‘yu ise 5 Temmuz‘a kadar indirebilecek.

TEMMUZ AYININ ÜCRETSİZ OYUNLARI HAKKINDA :

  • A Plague Tale: Innocence, Asobo Studio tarafından geliştirilmiş ve Focus Home Interactive tarafından yayınlanmış bir aksiyon-macera hayatta kalma korku gizli oyunudur. Oyun, Mayıs 2019’da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülmüştür.
  • Call of Duty: Black Ops 4, Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından 2018’de yayınlanan bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunun ilk piyasaya sürülme tarihi, 3 Ağustos 2018’dir. Oyun, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows platformları için geliştirilmiştir. 
  • WWE 2K Battlegrounds, WWE 2K serisinin arcade türündeki yan oyunudur. Spor kategori türünde yer alan oyun ilk olarak 17 Eylül 2020 tarihinde sunulmuştur. Oyun, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, Stadia platformlarında oyun severler tarafından oynanabilmektedir. 

PS PLUS ABONELİK ÜCRETİ NE KADAR ?

Playstation Plus’ın aylık abonelik servisi, üç farklı paketle oyunseverlerin karşına çıkıyor. PS Plus’a abone olmak isteyen kullanıcıların aylık 40 TL, üç aylık 100 TL veya 12 aylık 200 TL ödemesi gerekiyor.

”Peki siz Temmuz ayında ücretsiz olacak oyunlar hakkında neler düşünüyorsunuz ? Görüşlerinizi aşağıdan ‘YORUMLAR‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com