Steam’da Oyunlar Artık Yüzde 18 Daha Pahalı !

Dünyanın en çok satış yapılan oyun platformu Steam’de, KDV uygulaması başladı. Steam’deki oyunlar artık %18 daha pahalı. 

Steam’de oyunlara ”Katma Değer Vergisi” (KDV) eklendi. Şubat ayı sonu itibariyle oyunseverler bu platformdan indireceği oyunların ücretlerini KDV dahil olarak ödeyecekler. Yapılan bu uygulama ile birlikte platformda bulunan oyunların fiyatı yükselmiş oldu.

Son zamanlarda Maliye Bakanlığı, Türkiye’de internet üzerinden hizmet veren şirketleri inceleme çalışmaları başlattı ve bu incelemeler hala devam etmekte.

Bu incelemelerin yapıldığı şirketlerden biride STEAM oldu. Yapılan inceleme sonucunda STEAM’den satın alınan tüm oyunlara KDV eklenme kararı alındı. Alınan bu karar sonrası yapılan KDV uygulaması ile birlikte Steam üzerindeki oyunların fiyatı güncellendi.

Alınan bu kadar sonucunda oluşan oyun fiyatlarındaki artış en çok oyunseverleri üzmüş görünüyor.

MERAK EDENLER İÇİN STEAM NEDİR ?

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur.

Yani kısaca Steam, internetten yasal olarak kolay bir şekilde ödeme yaparak oyun alabileceğiniz bir ortam. Aldığınız oyunları ödeme işleminin ardından hemen bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Steam günümüzde kutu ile oyun satın alım devrini sonlandırmakta olan bir platformdur. Oyun severler oynamak istedikleri oyunu Steam vasıtasıyla anında satın alıp oynayabiliyorlar.

Steam’in ilk piyasaya sunulma tarihi ise ”12 Eylül 2003” ‘tür.

TeknoAjan.com