Connect with us

HABERLER

Instagram’da Eski Biyografi Metinleri Nereden Görüntülenir ?

Instagram önceki biyografi metinlerini görme, Instagram eski biyografi metinlerini görüntüleme, Instagram eski biyografi yazılarına bakma.. Instagram’da önceki biyografi metinlerine nereden bakılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da önceki biyografi metinlerinin nereden görüntülendiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Bildiğiniz üzere Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Dünya üzerinden her yerden milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram, her geçen gün popülaritesini daha da arttırıyor. 

Instagram’da artan bu kullanıcı sayısı ve kullanımı ile birlikte uygulamasına her geçen gün yenilikler ve yeni özellikler getirerek uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. 

Instagram’da kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşımının yanı sıra bir çok imkandan da faydalanabiliyor. Bunların başlıcaları kullanıcılar arası sohbetler ve canlı yayınlar oluyor. Bunların yanı sıra Instagram kullanıcılarına profillerinde bazı özellikler de sunuyor. Kullanıcılar profillerinde biyografi kısmına tercih ettikleri yazıları yazabiliyor. 

Bir çok kullanıcı profillerinde biyografi kısımlarında yaşadıkları şehir, mesleği, yaşı vs.. gibi bir çok bilgileri ve tercih ettikleri tüm yazıları yazabiliyor. Bunlarıda tüm Instagram kullanıcıları ilgili kullanıcının profilini ziyaret ettiğinde görüntüleyebiliyor. 

Ayrıca kullanıcılar profillerinde yer alan biyografi kısmında diledikleri her an değişiklikler yapabiliyor. Bir çok Instagram kullanıcısı bu kısımda sık sık değişiklikler yapabiliyor.

Böyle olunca da bazı Instagram kullanıcıları kendilerinin veya diğer Instagram kullanıcılarının bu zamana kadar yazmış olduğu biyografi metinlerini merak ediyor ya da tekrardan bakma isteğinde bulunuyor. Peki Instagram kullanıcıların bu merakını gideriyor mu ? İşte sorunuzun cevabı.. 

Instagram kullanıcıların bu merakını gideriyor ancak Instagram’da kullanıcılar sadece kendi profilinde bu zamana kadar yazmış olduğu önceki biyografi metinlerini görüntüleyebiliyor. Diğer Instagram kullanıcıları bunları göremiyor. Yani Instagram kullanıcıları diğer Instagram kullanıcılarının önceki biyografi metinlerini göremiyor, sadece kendi eski biyografi metinlerini görüntüleyebiliyor 

Şimdi merak edenler için aşağıda Instagram’da önceki biyografi metinlerine nereden, nasıl bakılabildiğini gösterdik. İşte detaylar..

INSTAGRAM’DA ÖNCEKİ BİYOGRAFİ METİNLERİNE BAKMA : 

Instagram’da önceki biyografi metinlerinizi görüntülemek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

1– İlk olarak Instagram hesabınıza mobil tarayıcınız üzerinden ya da bilgisayarınızdan giriş yapın. 

2– Ardından ”profil” kısmınıza gidin ve profil sayfanızda sol üst köşede yer alan ”Ayarlar” butonuna dokunun.

3– Sonra ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Gizlilik ve güvenlik” seçeneğine gidin. 

4– Daha sonra gizlilik ve güvenlik ayarları sayfasında yer alan ‘‘Hesap verileri’‘ seçeneğine gidin. 

5- Hesap verileri sayfasında Instagram hesabınızdaki bilgiler sıralanacaktır. Bu kısımdan daha önceki biyografi metin yazılarınızı görüntülemek için profil bilgileri başlığının alt seçeneklerinden biri olan ”Önceki biyografi metinleri” yazısının altında yer alan ”Tümünü gör’‘ yazısına dokunun. 

Ardından karşınıza bu zamana kadar hesabınızda yapmış olduğunuz, kullandığını tüm önceki biyografi metinleri çıkacaktır. 

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: İlgili verilere Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden erişilememektedir. Bu yüzden ilgili verilere erişebilmeniz için; Instagram’a bilgisayarınız üzerinden ya da mobil tarayıcı üzerinden erişmeniz gerekmektedir. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da hesabınızdaki önceki biyografi metinlerinin nereden görüntülendiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

Tüm Netflix Aboneleri Zamlı Tarifeye Geçiyor !

Netflix’ten eski aboneleri üzecek bir haber geldi. Netflix’in geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu zamlı tarifeler kısa bir süre sonra tüm Netflix aboneleri için geçerli olacak. İşte detaylar…

Netflix’ten eski aboneleri üzecek haber geldi. Bildiğiniz üzere Netflix geçtiğimiz aylarda abonelik ücretlerine zam yapacağını belirtmiş ve yapmıştı. Ancak yapılan bu zaman eski aboneleri hemen etkilememişti. Netflix tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, 8 Haziran tarihine kadar tüm Netflix abonelikleri yeni tarife üzerinden ücretlendirilecek.

Dünyanın en büyük video platformlarından biri olan Netflix, geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki abonelik paketlerinde bir fiyat güncellemesi gerçekleştirmişti. Netflix tarafından yapılan fiyat güncellemesinde fiyatlarda bariz bir yükseliş yaşanmıştı.

Netflix’in Nisan ayında yapmış olduğu fiyat değişikliği tüm dünyadaki aboneleri için yapılmıştı. Netflix’in ülkemizde sunulan paket seçeneklerinde ise yüzde 30 ila yüzde 55 arasında bir artış gerçekleşmişti.

Netflix’in yapmış olduğu fiyat değişiklikleri şu şekilde olmuştu;

Nisan ayı itibariyle, Netflix Temel paket için aylık abonelik ücreti 17.99 TL’den 26,99 TL‘ye, Standart paket için aylık abonelik ücreti 29.99 TL’den 40,99 TL‘ye, Özel paket içinse 41.99 TL’den 54,99 TL seviyesine yükseltildi. 

Yapılan bu zamlar yeni Netflix abonelikleri için sunuldu. Netflix, eski abonelerin ise bu zamlardan aşamalı bir şekilde etkileneceğini belirtmişti.

Bugün itibariyle Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre, eski Netflix abonelerinin yeni fiyatlara geçişlerinin kademe kademe tamamlandığını ve abonelere bilgilendirme maillerinin atıldığı belirtildi.

Şirket, fiyat geçişinin ise 8 Haziran 2021 tarihinde tüm aboneler için tamamlanacağını belirtti. Yani 8 Haziran itibariyle eski fiyatlardan aboneliğe sahip olan kullanıcı kalmayacak.

NOT: Eski Netflix abonelerine yeni fiyat geçişlerinin ne zaman gerçekleşeceği şirket tarafından gönderilen maillerde tam olarak belirtilmektedir.

Netflix Nedir?

Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketidir. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulmuştur. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Üye alımına 1999 yılında başlanılan Netflix platformu şu anda Türkiye’ninde dahil olduğu 100’den fazla ülkeye yayın yapmaktadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 


Continue Reading

HABERLER

Mac’te Tarih ve Saat Nasıl Değiştirilir ?

Mac’te tarih nasıl ayarlanır? Mac’te saat nasıl ayarlanır? Mac bilgisayarlarda tarih ve saat nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında tarih ve saat bilgilerinin manuel olarak nasıl değiştirilebileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook kullanıcıları isterlerse cihazlarının tarih ve saat bilgilerini manuel olarak (elle) değiştirebiliyor. Apple kullanıcılarına bunu kullanıcılarına sağlıyor.

İlgili işlem MacOS işletim sisteminde ”Sistem tercihleri” kısmından oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor. Kullancılar sadece bir kaç adım yoluyla cihazlarının tarih ve saat bilgilerini buradan değiştirebiliyor.

Peki Mac’te tarih ve saat bilgisi manuel olarak nereden, nasıl değiştiriliyor? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirtmiş olduğumuz adımları sırasıyla uygulayarak Mac cihazınızın tarih ve saat bilgisini değiştirebilirsiniz. 

Mac’te Tarih ve Saat Değiştirme İşlemi:

MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarınızda tarih ve saat ayarlarını manuel (elle) değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ekranın üst kısmında yatay bir şekilde yer alan menü çubuğundan Apple Logosuna tıklayın.

2- Ardından açılacak olan alt seçenek penceresinden ”Sistem Tercihleri…” seçeneğine tıklayın.

3- Sonra açılacak olan sistem tercihleri penceresinden ”Tarih ve Saat” seçeneğine tıklayın.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan Tarih ve Saat ayarlama sayfasında değişiklik yapabilmeniz için ekranın sol alt kısmında yer alan ”Kilide” tıklayın.

*İlgili değişikliği yapabilmeniz için kilide tıklamanız ve ardından Touch-ID ya da bilgisayarınızın parolası ile kilidi açmanız gerekmektedir. 

5- Kilidi kaldırdıktan sonra ilgili pencerede tarih ve saat ayarları kısmında tarih ve saat seçeneklerini ayarlayın. Ardından değişiklikleri kaydetmek için ilgili pencerede yer alan ”Kaydet” butonuna tıklayın.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Bilgisayarınızın tarih ve saat bilgileri herhangi bir ağa bağlanıldığı durumda konum bilginize göre otomatik olarak güncellenmektedir. Bu özelliği aktif hale getirmek için tarih ve saat ayarları penceresinde en üstte yer alan ”Tarih ve saati otomatik olarak ayarla” yazısının yanındaki kutucağı tik atmanız yeterlidir. 

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda tarih ve saat değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

GeForce Now Kütüphanesine Mayıs Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu !

Nvidia, GeForce Now kütüphanesine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. Bulut üzerinden oyun oynama imkanı sunan GeForce Now servisine Mayıs ayında toplamda 61 yeni oyun daha eklenecek. İşte detaylar…

GeForce Now kütüphanesine yeni oyunlar eklendi. Bulut üzerinden oyun oynama imkanı sunan GeForce Now servisine bu hafta 17 yeni oyun daha eklendi. Platforma bu ay toplamda 61 adet yeni oyun eklenecek…

NVIDIA, GeForce Now servisine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. Şirket, bir klasik haline getirmiş olduğu Perşembe günleri ile birlikte platforma düzenli olarak yeni oyun eklemeye devam ediyor. Şirket, Mayıs ayında toplamda 61 adet yeni oyunu kütüphanesine ekleyecek.

Şirket tarafından belirlen açıklamada, Mayıs ayının ilk haftasında 17 adet yeni oyunun kütüphaneye eklendiği belirtildi. GeForce Now’ın oyun kütüphanesine bu ay içinde yeni eklenecek oyunlar ile birlikte toplamda 61 adet yeni oyunun ekleneceği belirtildi.

İşte GeForce Now’ın kütüphanesine yeni eklenen ve eklenecek olan oyunlar…

GeForce Now Kütüphanesine Mayı Ayının İlk Haftasında Eklenen 17 Oyun: 

 • Alan Wake
 • Call of Juarez: Gunslinger
 • Pine
 • Alan Wake’s American Nightmare
 • Assetto Corsa
 • Beat Cop
 • Chronicon
 • Death Rally
 • Hitman 2: Silent Assassin
 • The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV
 • MotoGP21
 • Observer System Redux
 • Pacify
 • Project: Gorgon
 • THE SHORE
 • Steep
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist

GeForce Now Kütüphanesine Mayıs Ayında Eklenecek Diğer Oyunlar:

 • 41 Hours
 • Bad North
 • Battlefleet Gothic: Armada
 • Beyond Good & Evil
 • Breathedge
 • Bridge Constructor Portal
 • Chess Ultra
 • Child of Light
 • Cyber Hook
 • Deathsmiles
 • Enlisted
 • Groove Coaster
 • Hearts of Iron 2 Complete
 • Hearts of Iron III
 • Hood: Outlaws & Legends
 • Hyperdrive Massacre
 • Imagine Earth
 • Just Die Already
 • Kill It With Fire
 • King’s Bounty: Dark Side
 • Last Epoch
 • Monopoly Plus
 • Monster Prom
 • Necromunda: Underhive Wars
 • OneShot
 • Ostriv
 • Outland
 • Outlast 2
 • Red Wings: Ace of the Skies
 • Redout: Enhanced Edition
 • RIME
 • Sabotaj
 • Space Crew
 • Space Invaders Extreme
 • Super Mecha Champions
 • Thea: The Awakening
 • Three Kingdoms: The Last Warlord
 • Tomb Raider Legend
 • Trainz Railroad Simulator 2019
 • Valiant Hearts: The Great War
 • Warhammer 40,000: Inquisitor – Prophecy
 • Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground
 • Warlock – Master of the Arcane
 • When Ski Lifts Go Wrong

*Oyunlar eşzamanlı olarak ”GeForce Now by Game+” sisteminde yer almıyor ancak kısa bir süre içerisinde ülkemizde de sunulan bu platforma ekleniyor.

GeForce Now Nedir ? 

GeForce Now, Nvidia tarafından sunulan üç bulut oyun servisinin kullandığı bir markadır. Uzaktaki güçlü donanıma sahip bir bilgisayarın hızlı internet bağlantısıyla yönlendirilmesi ve bilgisayardan gelen görüntünün oyuncuya aktarılması prensibiyle çalışır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com