Google tüm dünyanın merakla beklediği Youtube Go uygulamasını kullanıma sundu. Peki ya Youtube Go Nedir ? Ne işe yarar ? Kullanıcılara neler sunacak ? Nasıl Kullanılacak ?  Tüm bu sorularınızı cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

Dünyaca popüler video paylaşım sitesi Youtube, yeni uygulaması olan Youtube Go’u Türkiye’nin de dahil olduğu 130 ülkede kullanıma sundu. Uzun zamandır ülkemizde ve dünyada merakla beklenen Google’ın yeni uygulaması Youtube Go kullanıcılarına internetsiz video izleme ve paylaşma olanağı sağlayacak. 

İşte Youtube Go Nedir ? 

Kısaca belirtecek olursak YouTube Go, Google’ın internetsiz video izleme imkanı sunan bir hizmetidir.

Bir çok mobil Youtube kullanıcısının hiç şüphesiz en çok şikayet ettiği durum youtube videolarının çok fazla kota harcamasıydı. Özellikle daha önce izlenmiş olan videoların tekrar izleniminde de veri harcamasıydı.

Google’da Youtube kullanıcılarının Youtube’da bulunan videoları veri tüketimi olmadan ve internet erişimi olmasa dahi izlenebilmesi için çalışmalar başlattı ve kullanıcılarına Youtube Go uygulamasını sundu. İlk olarak geçtiğimiz sene  Hindistan da kullanıma sunulan bu uygulama şuandan itibaren ülkemizinde dahil olduğu 130 ülkede kullanıma sunuldu.

Youtube Go uygulamasıyla kullanıcılar uygulama üzerinde diledikleri videoyu kaydederek daha sonra internet bağlantısı olmadan veya veri harcamadan da izleyebilecek. Bunun için kullanıcıların tek yapması gereken kaydetmek istedikleri videoyu herhangi bir bağlantı ile sadece bir kere diledikleri kalitede kaydetmeleri. Daha sonra kaydedilen bu video ve videoları istediğiniz zaman dilediğiniz kadar izleyebileceksiniz.

Youtubu Go ile arkadaşlarınıza internet bağlantısız video göndermek olanağı da geldi !

Bu uygulama ile kullanıcılar yakınında bulunan herhangi bir arkadaşına bu uygulama üzerinden bluetooth bağlantısı ile birlikte herhangi bir videoyu da paylaşabilecek. Bunun içinde herhangi bir kota kaybı olmayacak. Bu işlemde tamamen internetsiz gerçekleştirilecek.

Uygulamayı nereden indirebilirim ? 

Uygulama henüz ilk olarak Gooogle Play Store’da kullanıcılara sunuldu. Uygulamanın beta versiyonunu Google Play Store üzerinden Android telefonunuza indirerek kullanabilirsiniz.

Youtube Go uygulamasını indirmek için : 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.youtube.mango

Kullanıcılara Uygulamanın Arayüzünde Bir Çok Özellikte Sunuyor !

Ayrıca uygulamada kullanıcılar için bir çok yenilik ve özellikte sunuluyor. YouTube Go ana ekranında bölgenizde trend ve popüler olan videolar yer alıyor. Böylelikle sizin ilginizi daha çok çekebilecek videoları keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

Videolar Hakkında Ön İzleme Yapma Seçeneği de Geldi !

Youtube Go ile yeni bir özellikte geldi. YouTube Go’da bir video ile ilgili küçük resme tıklayarak ön izleme yapabilirsiniz. Böylelikle izlemeyi düşündüğünüz videonun ne hakkında olduğu konusunda daha fazla fikir edinip izleyip izlememe kararını verebilirsiniz.

Videoları En Yüksek Kalitede Veya Dilediğiniz Kalitede İzleyebilirsiniz !

Bilindiği üzere Youtube’de mobil uygulamalarda çözünürlüğü kalitesi otomatik olarak ayarlanıyor ve elle değiştirilemiyordu. Bu uygulama ile birlikte bu sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz. Videonun seçeneklerinden izlemek ve kaydetmek istediğiniz videonun kalitesini elle ayarlayabilirsiniz.

Google’ın yapılan kullanıcı geri bildirimlerinden yola çıkılarak yapmış olduğu bu değişiklik kullanıcıları bi hayli memnun edeceğe benziyor.

Mobilde en yüksek çözünürlükte video izlemenin keyfi kullanıcılar için daha çekici olacağı şüphesiz.

Uygulama Ücretli mi ? 

Google’ın yeni kullanıma sunmuş olduğu Youtube Go uygulaması tamamen ücretsiz. Kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden akıllı telefonlarına bu uygulamayı kurup kullanabilecek.

Uygulamayı Hangi Telefonlar Kullanabilecek ? 

YouTube Go, şuanda Android işletim sahibine sahip cihazlara Google Play Store üzerinden yüklenebiliyor. iOS ‘a ne zaman geleceği henüz belli değil ancak bu sürenin çok uzun sürmeyeceği kesin. Uygulama yakında Apple Store’da da yerini alacaktır.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!)
TeknoAjan.com

 


İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.