Connect with us

HABERLER

Instagram’da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım)

Instagram’da kişi engelleme nasıl yapılır ? Instagram’da herhangi bir kullanıcı nasıl engellenir ? Instagram’da rahatsız edici hesaplar nasıl engellenir? İşte sorunuzun cevabı bu yazımızda.. Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir kullanıcının nasıl engellendiğini resimli olarak adım adım anlattık. İşte detaylar..

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Dünya üzerinden milyonlarca kullanıcı olan Instagram, gün geçtikçe kullanıcı sayısını daha da arttırmaktadır. Milyonlarca kişisel ya da ticari hesap bulunan Instagram’da artık neredeyse bütün tanıdığımız ya da tanımadığımız herkese erişebiliyoruz. Ayrıca onlarda bize erişebiliyor. Her ne kadar bu durum bir çok yönden faydalı ve eğlenceli olasa da bazı durumlarda gerçekten rahatsız edebiliyor.

Instagram’da bazı hesaplar kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Bu hesap türleri genellikle internet dünyasında fake olarak tabir edilen yani sahte hesaplar olmaktadır. Ayrıca bu hesapların yanı sıra günümüzde bir hayli popüler olan ticari ya da yine ticari amaç güden reklam amacıyla kurulmuş olan hesaplarda bir çok kullanıcıyı göndermiş olukları istek, atmış oldukları beğeni ve mesajlardan ötürü rahatsız etmektedir.

Bunların yanı sıra yine Instagram’da bazı kullanıcılar bazı tanıdığı ya da tanımadığı kişilerin kendilerine DM üzerinden mesaj göndermesini istemediğinden ve paylaşımlarını görmesini istemediğinden dolayı bazı kullanıcıları engelleme gereksiniminde bulunmaktadır.

Peki Instagram’da kişi (kullanıcı) engelleme nasıl yapılıyor ? 

Şimdi gelelim sorunun cevabına.. Instagram’da kişi engelleme oldukça basit bir şekilde yapılıyor. Kişi engellemenin nasıl yapıldığını aşağıda sizlere resimli olarak anlattık. Aşağıdaki anlatıma göz atarak, Instagram’da kişi engelleme işlemini çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman engellemiş olduğunuz o kullanıcının engelini tercihiniz doğrultusunda kaldırabilirsiniz.

İşte Instagram’da kişi engellemenin yolu !

1- İlk olarak Instagram uygulamasını mobil cihazınız da açın.

Not: Konu anlatımını Instagram’ın %95 oranında mobil kullanıma sahip olmasından dolayı kişi engelleme işleminin mobil uygulama ve mobil web sayfası üzeriden nasıl yapıldığını sizlere anlattık. 

2- Uygulamayı açıp giriş yaptıktan sonra hesabınızda engellemek istediğiniz kullanıcının profil sayfasına aşağıdaki görüntüdeki gibi gidin.

Not: Biz bu anlatımda kurbanımız olarak Apple’ı seçtik 🙂 Anlatımımızda Apple’ın Instagram sayfasını engelleyeceğiz. 

3- Engellemek istediğiniz kullanıcının sayfasında iken sağ üst köşede gördüğünüz ”3 nokta ikonuna” dokunun.

4- İkona dokunduktan sonra karşınıza yukarıdaki resimde sağ taraftaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi bir pencere çıkacaktır. Burada en üstte kırmızı ile yazılmış olan ”ENGELLE” yazısına dokunun.

5- Karşınıza çıkan pencereden ”Engelle” yazısına dokunduktan sonra yukarıdaki resimdeki gibi yine bir onay penceresi çıkacaktır. Bu pencerede de yine ”ENGELLE” seçeneğini seçin.

Bu adımların sonunda engellemek istediğini kullanıcı sizin hesabınızda engellenmiş olacaktır. Artık o kullanıcı sizin profilinize erişemeyecek ve hiçbir şekilde sizinle Instagram üzeriden o hesap ile temasa geçemeyecektir. Aynı şekilde sizde o kullanıcıya engeli kaldırmadığınız sürece erişemeyeceksiniz.

Engelleme işlemi tamamladığında engellediğiniz kullanıcının profili yukarıdaki resimdeki sağ tarafta yer alana ekran görüntüsü gibi olacaktır. * ”Henüz hiç gönderi yok” uyarısı yer alan bir sayfa çıkacaktır. Dilerseniz ayarlardan ya da engellemiş olduğunuz kullanıcının profilinde en üstte yer alan ‘‘engellemeyi kaldır’‘ butonuna dokunarak engellemeyi kaldırabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit ! 

Bu yazımızda sizlere Instagram’da kişi (kullanıcı) engellemenin nasıl yapıldığını resimli olarak anlattık. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından belirtebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. 


HABERLER

eFootball PES 2021 Android ve iOS için Ücretsiz Olarak Sunuldu !

Oyun dünyasının en popüler futbol oyunlarından biri olan Pro Evolution Soccer’in mobil sürümü, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına sunuldu.

Konami tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler futbol oyun serisi olan Pro Evolution Soccer’in en son versiyonu PES 2021 oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Ancak PES 2021, bu sene de yeni bir oyun şeklinde değil de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcıların karşına sunuldu. Oyun severlerin bildiği üzere ilgili oyunun mobil versiyonu geçtiğimiz sene de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcılara sunulmuştu. Konami bu sene de mobil pes oyununu kullanıcılara aynı şekilde sundu.

eFootball Pes 2021 oyununda bu sene yapılan değişiklikler; oyuncu, takım güncellemeleri ve görsel iyileştirmeler ile yeni müziklerin eklenmesi şeklinde oldu. Oyunda kontrol bakımından ise herhangi bir değişiklik olmadı.

1.9 GB büyüklüğünde bir indirme boyutuna sahip olan eFootball PES 2021’i telefonuza indirebilir ve hemen oynayabilirsiniz. Ancak oyun online bağlantı üzerinden çalışmaktadır. Bu yüzden oyunu oynayabilmeniz için sürekli bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

NOT: Dosya boyutunu göz önüne alırsak 1.9 GB gibi bir indirme boyutuna sahip olan oyunu indirmek için; Wi-Fi bağlantısı kullanmanız da yarar var. 

PES 2021 Android ve iOS cihaza nasıl yüklenir ? 

eFootball PES 2021 oyununu akıllı telefonunuza cihazınızın uygulama marketi üzerinden indirebilirsiniz.

eFootball Pes 2021’i akıllı telefonunuza indirmek için; 

Android için eFootball Pes 2021;

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.konami.pesam&hl=tr

iOS için eFootball Pes 2021;

https://apps.apple.com/in/app/efootball-pes-2021/id1117270703

eFootball Pes 2021 oyununu akıllı telefonunuza yukarıdaki bağlantılara giderek indirebilir ya da cihazınızın uygulama marketine (Google Play Store veya AppStore) giderek indirebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG’nin PlayStation 5 ve Xbox Series X için Çıkış Tarihi Resmiyet Kazandı.

Dünyanın her yerinde oyun severler arasında oldukça çok popüler olan oyun PUBG’nin yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için çıkış tarihi belli oldu.

İlk olarak 2017 yılında oyun severlerin karşına çıkan ve çok kısa bir süre sonra milyonlarca oyuncuya ulaşan, sevilen oyun Battle Royale oyunu PUBG, günümüzün en popüler oyunlarından biri konumundadır.

Bildiğiniz üzere ilk olarak bilgisayar oyuncularına sunulan oyun daha sonra Playstation, Xbox ve akıllı telefonlar için de yayınlanmıştı.

Günümüzde hala özellikle de oyun konsollarında oldukça popüler olan oyun, çok kısa bir süre sonra yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için de sunulacak.

PUBG PS5, XBOX SERİES X VE S MODELLERİNE GELİYOR !

Oyun şirketi tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte PUBG’nin yeni konsollara geliş tarihi resmiyet kazandı.

Yapılan açıklamalara göre,

PUBG, Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X ve Series S için 10 KASIM 2020‘de  çıkış yapacak.

Oyun, Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5 içinse 12 KASIM* tarihinde çıkış yapacak.

*İlgili oyun belirli ülkelerdeki oyuncular için 12 KASIM tarihinde, tüm dünya genelinde ise 19 KASIM tarihinde indirilebilir, satın alınabilir hale gelecek. 

NOT: Eğer şu anda önceki model bir oyun konsolu için PUBG’yi satın aldıysanız, yeni oyun konsollarında bu oyunu oynayabilmeniz için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yok. İlgili oyunu herhangi bir ek ücret ödemeden, tüm verilerinizle yeni oyun konsolunuzdan oynamaya devam edebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

Opera Mini, Google Play Store’da 500 Milyon İndirilmeye Ulaştı!

Opera Mini, Android cihazlarda yer alan uygulama marketi Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeyi aştı. Web tarayıcıları içerisinde en popüler ve en eski tarayıcılardan biri olan Opera’nın mobil uygulaması olan Opera Mini, bugün itibariyle Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeye ulaştı.

Geçmişte özellikle Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda oldukça popüler olan mobil web tarayıcısı, günümüzde de Android ve iOS cihazlarda oldukça popüler bir web tarayıcı konumunda yer almaktadır.

Basit bir arayüze sahip olan Opera mini,  kullanıcılarına sunmuş olduğu hızlı internet deneyimi ile de dikkat çekiyor.  Bu başarısını ve popülaritesini de indirilme sayısıyla kanıtlıyor. Google Play Store’da yer alan verilere göre, Opera mini uygulaması, bir çok Android kullanıcısının vazgeçilmezi olmuş durumdadır.

OPERA MİNİ 500 MİLYON İNDİRİLMEYİ AŞTI !

Google Play Mağazası tarafından kullanıcılara sunulan verilere göre, Opera mini tarayıcısı bugün itibariyle 500 milyon indirilme rakamına ulaştı.

Kullanıcıları tarafından oldukça çok beğenilen Opera Mini uygulamanın kullanıcı puanı ise 4.3 ortalamasındadır. Opera Mini uygulamasını Android cihazınıza Google Play Store’dan indirebilirsiniz..

Android için Opera Mini uygulamasını indirmek için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.mini.native

OPERA MİNİ HAKKINDA: 

Opera Mini, Opera Software AS tarafından geliştirilen bir mobil web tarayıcısıdır. Öncelikle Java ME platformu için, Opera Mobile için alt sınıf kardeş olarak geliştirildi. Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, BlackBerry, Symbian, S60, Nokia X platform, Nokia Asha platform, MeeGo ve Bada platformlarında çalıştı. Günümüz itibariyle de Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılabilir durumdadır.

TeknoAjan.com | TeknoAjan.com


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com