Instagram Kaydedilenler Toplu Nasıl Silinir ?

Instagram’da kaydedilenler toplu olarak nasıl silinir ? Instagram’da kaydedilenleri toplu silme işlemi nasıl yapılır ? Instagram’da kaydedilenler klasörü nasıl silinir ? Bu yazımızda sizlere Instagram uygulamasında kaydedilenlerin toplu bir şekilde nasıl silindiğini gösterdik. İşte detaylar..

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla birlikte daha da büyüyen Instagram’da saniyeler içerisinde yüzlerce paylaşımda bulunuluyor.

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram’da aklımıza gelebilecek her türlü paylaşım ve içerik bulunuyor. Arkadaşlarımızın, tanıdıklarımızın ve tanındık kişilerin şahsi paylaşımlarda bulunduğu Instagram’da tüm bunların yanı sıra birbirinden ilginç, komik, bilgi veren ve saymakla bitemeyecek olan her türlü kategoriden paylaşımlarda bulunan hesaplar mevcut.

Hal böyle olunca da yapılan bazı paylaşımlar ya da bir çok paylaşım dikkatimizi çekiliyor. İlgimizi çeken bu paylaşımları ise ya paylaşıyoruz ya da daha sonra yine kendimiz bakmak için veya birilerine göstermek kaydetmek istiyoruz.

Kaydetme işlemi de cihazımızda kaydetmek istersek Instagram’dan direkt olarak bunu yapmamız pek mümkün olmuyor. Instagram’dan herhangi bir içeriği cihazımıza kaydetmek için ya bir 3.taraf program kullanmamız gerekiyor ya da benzeri programlara erişmemiz gerekiyor. Tabi tüm bunların yanı sıra ekran görüntüsü alarak da bazı içerikleri cihazımıza kaydedebiliyoruz. Ancak bu kayıt işlemi sadece fotoğraf görüntülerinde işimize yarıyor ve bazı zahmetlere (kesme,kırma gibi) katlanmamız gerekiyor.

Aslında tüm bu zahmetlere katlanmamıza hiç gerek yok. Çünkü Instagram kullanıcılarını bu konuda da düşünmüş. Her yeni güncelleme ile uygulamasına yenilikler ve kullanıcılara kolaylıklar tanıyan Instagram, geçtiğimiz sene yayınladığı güncellemesinde uygulamaya, uygulama içerisinde paylaşımların kaydedilmesi imkanını sağladı. Instagram’da kullanıcılar beğendiği paylaşımları kaydet butonuyla kaydedilenler kısmına kaydedebiliyor ve diledikleri her an bu paylaşımlara sonradan göz atabiliyor.

Oldukça kullanışlı olan Instagram’ın kaydedilen özelliği kullanıcılara tarafından sevilerek kullanılıyor.

Ancak her özelliğin büyük bir kolaylığı olsa da bazı zahmetleri de olabiliyor. Bu özelliğinde en büyük zahmeti kaydedilenler kısmına kaydedilen gönderilerin silinmesi yani kaydedilenler listesinden çıkarılması işlemidir.

Instagram’da kaydedilenler kısmına kaydedilen içerikler bildiğiniz üzere paylaşımın içerisinden kaydedilenlere kaydet butonuna tekrar dokunularak kaldırılabiliyor. (-du.) Oldukça zahmetli olan bu işlem kullanıcıların bir hayli canını sıkıyor ve sıkmaya devam ediyor.

Özellikle kaydedilenler kısmına oldukça fazla (100-200-500 vs.) gönderiyi kaydeden kullanıcılar bu gönderileri kaldırmak için tek tek içeriklere girip ilgili paylaşımlardan bu butonu kaldırması gerekiyor.

Ancak Instagram son yayınlamış olduğu güncellemelerden birinde bu özelliğin bu sıkıntısına az da olsa bir çare buldu ve kullanıcılarına sundu. Artık Instagram’da kaydedilenler kısmındaki içerikler bu şekilde değil, seçilerek toplu bir şekilde kaldırılabiliyor. Instagram getirdiği bu yenilikle bir çok kullanıcının bu sıkıntısına çözüm buldu.

Tabi bu işlemin nasıl yapıldığını ya da böyle bir imkanın olmadığını bilmeyen kullanıcılar da mevcut. Bizde bu yazımızda Instagram kullanıcılarının bu sıkıntısının çözümünü gösterdik ve bu işlemin nasıl yapıldığını resimli olarak anlattık. Şimdi hep beraber bu işlemin nasıl yapıldığına aşağıdan bakalım.

INSTAGRAM’DA KAYDEDİLENLERİ TOPLU SİLME :

Instagram’da kaydedilenlerin toplu olarak seçip silme işleminin nasıl yapıldığını sizlere aşağıda anlattık. İlgili adımları sırasıyla uygulayarak Instagram’da kaydedilenler kısmında yer alan içerikleri silebilirsiniz.

1- İlk olarak Instagram’da ”kaydedilenler” kısmına gidin.

Instagram’da kaydedilenler kısmına gitmek için; Profil kısmınıza gidin. Profil kısmında iken uygulamada sağ üst kısımda yer alan ”üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun. Ardından açılacak olan alt penceredeki seçeneklerden ”kaydedilenler” seçeneğine dokunun. 

2- Kaydedilenler kısmında kaydedilen tüm gönderilerin kaydedildiğini ”tüm gönderiler” seçeneğine dokunun.

3- Ardından kaydedilen tüm gönderilerin karşınıza çıkacağı sayfa açılacaktır. Bu kısımda sağ üst kısımda yer alan ”yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun ve ikona dokunduktan sonra alttan çıkacak olan pencerede ”seç…” seçeneğine dokunun.

4- Bu kısımdan kaydedilen gönderileri seçerek toplu bir şekilde silebiliyoruz. İster kaldırmak istediklerinizi seçin isterseniz hepsini seçin. Seçme işlemini tamamladıktan sonra sayfada alt kısımda yer alan ”kaydedilenlerden kaldır” butonuna dokunun.

5- Ardından emin olduğuna dair son bir onay sizden istenecektir. Karşınıza çıkan penceredeki  ”kaydedilenlerden kaldır” butonuna dokunun ve işlemi bitirin.

Kaydedilenler de bulunan seçmiş olduğunuz gönderiler artık kaydedilenler listenizde bulunmayacaktır.

İŞLEM BU KADAR BASİT !

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da kaydedilenler kısmında gönderilerin nasıl toplu bir şekilde seçilerek silinebileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.