PS 5 Çıkış Tarihi Korana Virüs Sebebiyle Ertelenebilir

Playstation 5 ne zaman çıkacak ? Playstation 5 çıkış tarihi ertelenecek mi ? Playstation 5 çıkış tarihi Korona Virüs sebebiyle ertelenebilir mi ? Merakla beklenen Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5 hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. İşte detaylar..

Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5 oyun severler tarafından merakla bekleniyor. Bugünlerde konsolun tanıtımını ve çıkış tarihini merakla bekleyen oyuncuları üzecek gelişmeler yaşanıyor. 

Bulunduğumuz yılın (2020) son çeyreğinde kesin olarak çıkacağı belirtilen Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5’in çıkış tarihi gecikebilir. Sony tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da yeni oyun konsolu Playstation 5’in  tanıtımının ve çıkış tarihinin ertelenmesi gündemde. 

Son aylarda Çin’in Wuhan kentinden başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan ve oldukça hızla yayılmaya devam eden korana virüs, tüm sektörleri etkilemeye devam ediyor. Virüs sebebiyle bir çok sektör durma noktasına geldi. Virüsün ilerleyen günlerde daha da artmasıyla ekonomik olarak büyük sıkıntıların yaşanması bekleniyor. 

Bir çok firma almış olduğu önlemler sebebiyle üretimlerini durdurmak ve yeni çıkacak ürünlerin planlanan tarihlerini ertelemek zorunda kalıyor. Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5’in de bu kervana katılması bekleniyor. 

Ürün ve üretim konusunda büyük sıkıntılar yaşayacağını düşünen Sony, Plastation 5’in tanıtımını ve çıkış tarihini 2021 yılına ertelemeyi düşünüyor. Bu durumun gerçekleşmesi de şu an itibariyle yüksek ihtimal.

Ayrıca Sony’nin oyun konsolu sektöründe en büyük rakibi olan Microsoft’ta yeni çıkartacağı oyun konsolu Xbox’ın da 2021 yılına sarkması bekleniyor.

İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili açıklamaların firmalar tarafından yapılması bekleniyor. Yeni bilgiler geldikçe sizleri tekrar bilgilendireceğiz. 

Şuan itibariyle oyun severlerin yeni oyun konsollarına kavuşmak için bir müddet daha beklemesi gerekeceği olası. 

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Konu ile ilgili yorumlarınızı ve  tüm düşüncelerinizi aşağıdan ‘yorumlar’ kısmından belirtebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.