iPhone’da Hücresel Veri Hattı Nasıl Değiştirilir ?

iPhone’da hücresel veri nasıl değiştirilir? iPhone’da eSim teknolojisinde ikincil hücresel veriye nasıl geçiş yapılır? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında hücresel veri hatları arasında geçişin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Apple iPhone kullanıcıları cihazlarında birden fazla GSM hattını aynı anda kullanabiliyor. Kullanıcılar, eSIM teknolojinin bir nimeti olan bu hizmet ile birlikte cihazlarına birden fazla GSM hattı ekleyebiliyor.

Kullanıcılar eSIM teknolojisi ile birlikte cihazlarına eklemiş oldukları her iki operatörden de aynı anda arama ve mesaj alabiliyor. Yine aynı şekilde kullanmış oldukları her iki hat üzerinden de arama yapabiliyor, mesaj gönderebiliyor.

Yalnız kullanıcılar cihazlarındaki hücresel veri kullanımında otomatik olarak her iki hatlarından veri kullanımı sağlayamıyor. Yani kullanıcılar cihazlarında kullanmak istedikleri hücresel veri bağlantısı kullanımını daha önceden belirtmiş ve seçmiş oldukları hat üzerinden kullanmak zorunda kalıyor.

Kullanıcılar bu seçimi cihazlarına eSIM teknolojisi ile GSM hatlarını yüklerken yapabiliyor.  Kullanıcılar dilerlerse yine bunu ekleme işleminden sonrada yapabiliyor. Böylelikle kullanıcıların cihazlarındaki hücresel veri kullanımı seçmiş oldukları GSM hattı üzerinden sağlanıyor.

Ancak ilgili seçim iPhone cihazlarında pratik bir şekilde, sadece bir kaç adım sonunda değiştirilebiliyor. Kullanıcılar iPhone cihazlarında hücresel veri kullanımının sağlanacağı GSM hattını diledikleri gibi, istedikleri zaman değiştirebiliyor.

Kullanıcılar diledikleri her an iPhone cihazlarında hücresel veri bağlantısının sağlanacağı hattı değiştirebiliyor. Bu değişiklik, iPhone cihazlarında ”Ayarlar” kısmından yapılabiliyor.

Peki hücresel veri hattı ayarlar kısmından nereden, nasıl değiştiriliyor? 

Aşağıda sizlere bu değişiklik işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak hemen hücresel veri hattınızı değiştirebilirsiniz. 

iPhone’da Hücresel Veri Hattı Değiştirme : 

iPhone cihazınızda ikinci hattınızın hücresel veri kullanımına geçmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmından ”Hücresel” kısmına gidin.

3- Hücresel veri ayarları sayfasında en üst kısımda yer alan ”Hücresel Veri” seçeneğine dokunun.

4- Ardından açıkacak olan sayfadan geçiş yapmak istediğiniz hattınızı (Birincil, ikincil, …) seçin.

Bu adımların sonunda hücresel veri kullanımınız seçmiş olduğunuz hücresel plan üzerinden gerçekleşecektir. Dilerseniz yine aynı kısımdan daha önce kullanmış olduğunuz hücresel veri hattına tekrar geçiş yapabilir ya da bir başka hücresel veri hattına geçiş yapabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında hücresel veri hatları üzerinde geçişin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.