Amazon Türkiye Pazarına Resmi Giriş Yaptı!

Amazon.com Türkiye pazarına resmi olarak giriş yaptı. Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon Türkiye’de resmen bir şirket kurdu. Henüz erişime tam olarak açılmasa da Amazon Türkiye’ye www.amazon.com.tr üzerinden giriş yapılacak. Detaylar haberimizde..

Amazon, Türkiye’de şirketini kurdu. Temmuz ayının başlarında Amazon’un Türkiye pazarına girmek için görüşmelerde bulunan, dünyanın en büyük perakendecisi Amazon.’un yetkilileri ülkemizde çalışmalara başladıklarını ve yapılanma sürecinin devam ettiğini açıkladı.

Şirketin Merkezi Beşiktaş’ta !

Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi unvanlı şirketin merkezi Beşiktaş görünüyor. Şirketin hakim ortağı ise Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari. Yani Amazon Turkey, Avrupa’ya bağlı olarak hizmet verecek.

Resimdeki kişi: Şirketin kurucusu ”Jeff Bezos”

Şirketin Piyasa Değeri ”430 MİLYAR DOLAR”

Amazon.com, ABD merkezli bir E-ticaret ve bulut bilişim şirketi. Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994’te Seattle şehrinde kuruldu. Forbes’un en inovatif şirketleri listesinde yer alıyor.

Firmanın 2017 yılı piyasa değeri 427 milyar doları buluyor. Dünya genelinde 341 bin çalışanı var. Yıllık satış tutarı ise 135 milyar dolar değerinde.

”Amazon’un dünya E-ticaretinde toplam ticaretten aldığı pay ise yüzde 3,5 düzeyinde.”

Amazon Türkiye’deki ürünlerin hepsi Türkiye pazarından temin edilerek satışa sunulacak ve alıcıya tesliminde kargo ücretsiz olacak.

Amazon Türkiye’nin erişim adresi de belli oldu !

Amazon Türkiye’nin internet erişim adresi ise www.amazon.com.tr oldu. Henüz kullanımda olmayan site adresi çok yakında kullanıma sunulacak. Şuan itibariyle adrese giriş yapıldığında www.amazon.de adresine yönlendirileceksiniz. Açılan site Türkiye’deki kullanıcılara sunuluyor ve Türkçe olarak karşımıza çıkıyor.

TeknoAjan.com