iPhone’da Gizli Foto Albümü Nasıl Gizlenir ? [Fotoğraf Gizleme]

iPhone’da gizli fotoğraf albümü nasıl gizlenir ? iPhone’da fotoğraf gizleme işlemi nasıl yapılır ? iPhone’da fotoğraflar nasıl gizlenir ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında fotoğraf gizlemenin ve gizli fotoğrafların yer aldığı gizli albümünün nasıl gizleneceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple iPhone kullanıcıları cihazlarının kamerası ile çektikleri ya da cihazlarında yer alan diğer tüm resimleri diledikleri an Apple’ın iOS işletim sisteminin bir özelliği olan fotoğraf gizleme özelliği ile pratik bir şekilde gizleyebiliyor.

Kullanıcılar cihazlarında bir kaç adım yoluyla gizledikleri fotoğraflara diledikleri an yine cihazlarında fotoğraflar kısmında yer alan ‘gizli‘ albümünden erişebiliyor. iPhone cihazınızda gizlemiş olduğunuz fotoğraflar gizlendikten sonra daha önce yer aldığı ilgili albümden çıkartılıyor ve cihazda yer alan gizli albümünde saklanıyor.

Ancak fotoğraf gizleme işlemi bu noktada tam olarak son bulmuyor. Çünkü siz ya da cihazınıza erişebilecek herhangi bir kullanıcı cihazınızda fotoğraflar kısmına gittiğinde burada yer alan ‘gizli‘ albümden bu fotoğraflara erişebiliyor. Bu sebeple cihazınızda fotoğraflar kısmında yer alan ‘gizli‘ albümünü de cihazınızın ayarlar kısmından gizlemeniz gerekiyor.

Aşağıda sizlere tüm bu işlemlerin nasıl yapıldığını adım adım sizlere gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızda hem fotoğraflarınızı gizli albüme gönderebilir hem de gizli albümünü cihazınızda gizleyebilirsiniz.

iPHONE’DA FOTOĞRAFLAR NASIL GİZLENİR ? 

iPhone cihazınızda fotoğraflar kısmında yer alan herhangi bir fotoğrafınızı gizlemek için;

1- İlk olarak cihazınızda fotoğraflar kısmına gidin ve buradan gizlemek istediğiniz fotoğrafı görüntüleyin.

2- Ardından gizlemek istediğiniz fotoğrafta sol alt köşede yer alan fotoğraf seçeneği butonuna dokunun ve burada karşınıza çıkan pencereden ‘Gizle‘ seçeneğine dokunun. 

Bu adımları sonunda ilgili fotoğrafınız cihazınızda fotoğraflar kısmında yer alan ‘Gizli’ albümünde yer alacaktır. 

iPHONE’DA GİZLİ ALBÜMÜ NASIL GİZLENİR ?

iPhone’da gizlemiş olduğunuz fotoğraflar gizli albümünde yer almaktadır. iPhone’da gizli albümü fotoğraflar kısmında yer almaktadır ve cihazınıza erişebilen herkes buradan gizli albümüne girerek gizlemiş olduğunuz resimleri görüntüleyebilir. Bu sebep bu gizleme yöntemi tam bir gizleme yöntemi olmamaktadır. Tam bir gizleme için bir adım daha uygulamanız gerekmektedir. Bu adım da cihazınızda gizli albümünü gizlemek olmaktadır. Aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızda fotoğraflar kısmında yer alan gizli albümünü gizleyebilirsiniz.

iPhone’da fotoğraflar kısmında yer alan ‘Gizli’ albümünü gizlemek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan ”Fotoğraflar” seçeneğine dokunun.

3- Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada yer alan ”Gizli Albüm” seçeneğinin yanında yer alan butona dokunun

Bu adımların ardından fotoğraflar kısmında yer alan gizli albüm artık gözükmeyecektir. Gizli fotoğraflarınızı görüntülemek istediğinizde yine bu kısıma gelecek ilgili butona dokunun ve gizli albümün yine fotoğraflar kısmında görünmesini sağlayın.

NOT: İlgili buton yeşil (aktif) görünümdeyken gizli albümü fotoğraflar kısmında görünür bir şekilde yer almaktadır. İlgili buton gri (kapalı) durumdayken gizli albümü fotoğraflar kısmında görünmemektedir. 

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında fotoğraf gizleme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.